Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Nevíte někdo, kde by se dalo zjistit, jaká ulice v Berehovu se v roce 1916 jmenovala Baros útca?
 
Pokud se jedná o oříznutí do obdelníka uvnitř oválu, tak se jedná o vcelku triviální operaci a nedovedu si představit staré PC, které by toto nezvládlo. Doporučuji program GIMP ( http://www.gimp.org ). Každopádně Vám fotografii rád oříznu. Pošlete odkaz a obratem provedu a pošlu zpět (email posílám do vzkazníku).
monoptalmos Praha, Vysočina 
oválná fotografie
Byl by prosím někdo ochoten oříznout oválnou fotografii, potřebuji odstranit nevzhledný rámeček. Nemám vhodný program a ten můj starý PC by nic složitého stejně nezvládl. Předem děkuji
 
stoural Dějiny nejsou mrtvou historií  Stránky klanu Šemíků
"Nebylo by těžké udělat nějakou jednoduchou webovou aplikaci s možností vyhledávání podle příjmení...". Ale bylo by to už za hranou.
SAGITARIUS  
trojčata pro Chriss
 
honyk Východní Čechy 
Databáze miminek
Při hledání potomků jednoho příjmení jsem narážel na fotky z porodnic publikovaných v denik.cz. Kromě dětí jsou tam patrné i rodinné vztahy, místo původu, dá se odhadnout věk. Např. Lukáš Zábranský se narodil 12. srpna v 9:02 hodin. Měřil 51 centimetrů a vážil 3460 gramů. Maminka Barbora a tatínek Michal mají doma v Prostějově ještě čtyřletou Aničku. Napadlo mě tyhle údaje automatizovaně vytěžit. Celkem to má 60 MB (12 MB zip). Obsahuje to data zhruba od roku 2008 až po dnešek. Mám to v XML souborech dělených dle oblastních mutací (odpovídá zhruba okresu). Ve finále se ukázalo, že takto zaznamenaných narození je jen zlomek. Nejhorší je situace ve velkých městech. Nebylo by těžké udělat nějakou jednoduchou webovou aplikaci s možností vyhledávání podle příjmení, ale kvůli problematickému původu dat to nechci moc šířit. Pokud byste měl někdo zájem o surová data, ozvěte se mi.
 
Osobně bych doporučil grafický SW GIMP, je zdarma. :-) Hrubý postup: 1) zapnout na obrázku alfa kanál 2) vybra požadovaný tvar (elipsa) 3) invetovat výběr 4) vymazat nepotřebné okraje 5) uložit do PNG (PNG umi průsvitnoné pozadí x JPG to neumí) Kdyby to nestačilo, domluvíme se přes vzkazník.
monoptalmos Praha, Vysočina 
děkuji
GeneralHalsey  
Daliměřice jsou v SOA Litoměřice Farní úřad Bzí
monoptalmos Praha, Vysočina 
obec Daliměřice u Turnova
Poraďte prosím, kde hledat matriky N této obce. Předpokládal jsem, že v SOA Zámrsku, ale archivní vyhledávač tuto obec nezná. Dnes se jedná o součást Turnova, ale osobu mnou hledanou v daném roce, tak v matrice Turnova není.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Dalim%C4%9B%C5%99ice

děkuji
 
Že by církev už tehdy byla tak progresivní?
IMHO spíš trojka.
Nemohli být siamský?
MenthaPiperita  
Kuriozita
Dítě dvou otců...
Pokržtieno ditie Ondržeg, otecz Jan a Wassek Dr... dwa bratržy owcžacy, matka Dorota.
 
GeneralHalsey  
z jejich úvodní stránky:

▲ Z důvodu technických problémů se nezobrazují skeny ve zdigitalizovaných matrikách. Na odstranění problému se intenzivně pracuje.
Moc se omlouváme za způsobené komplikace.
monoptalmos Praha, Vysočina 
soa litoměřice dotaz
Dobrý den Jdou vám prohlížet matriky? Mě né. Je to chybou PC, připojení, nebo to je mimo provoz. děkuji
 
Děkuju - viz mail.
Trojčata pro Chris
http://digi.archives.cz/da/PaginatorMedia.action?_sourcePage=1EpTBJp1NICZbyioojUu9t1OXGpwzUeCFZF6ivx1szb1fMmb3o9oNV287vHjZ52bHMyX_9te-beEbo_luUTNjTATmno1lVofJCxvZUKnxeg%3D&row=592
 
Tak jsem na mojí žádost obdržel kopii Kmenového listu Františka Blažejovského *1883.
Něco se osvětlilo, něco ne. FB byl skutečně prohlášen za mrtvého KS KH dne 20.10.1924 a den 31.8.1917 stanoven za den, jenž nepřežil (nezvěstný od r. 1915).

Můžu se tedy domnívat, že FB v indexu matriky je tímto FB, protože stejnojmenný FB za mrtva prohlášen nebyl. Stále však netuším, co jsou čísla 6213 a 22, jež se nikde v kmenovém listu nenachází.

Pokud jde o údaje v databázi padlých, tak souhlasí jméno, příjmení, datum narození, místo narození (ovšem pouze prvý řádek), domovem má být Jestřabí Lhota, útvar armády souhlasí, datum úmrtí netuším odkud pochází (v KL je uveden pouze rok, odkdy je nezvěstný); nesouhlasí ovšem ani jedno číslo jednací o prohlášení za mrtvého, resp. tato čísla se nikde v KL nenachází.

Takže stále netuším, jak si mám ty různé zápisy (matrika, databáze) srovnat dohromady.
Díky za ně!