Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

spic už jen wtf 
A to narození nemáte online? Do NA na Chodovci nemůžete?
To bych akceptoval, měly-li by ty kartotéční lístky nějaká čísla. Jelikož žádná, tak to bude něco jiného. Noticka z první strany oznamuje, že zápisy úmrtí jsou též přeneseny na kartotéční lístky. Jelikož můj FB žádný zápis nemá, není tudíž ani v kartotéce.

K tomu jen toliko, proč je tentýž FB * 1895 na lístku 3x:
poprvé je totiž v matrice Zemského vojenského velitelství v Praze - duchovní správa katolická Z 1914-1919 (poř. č. v prozatímním soupisu 133 - není on-line)
podruhé je v matrice posádkové nemocnice v Košicích (pravděpodobně v nějakém vojenském archivu na Slovensku)
a potřetí je v matrice pěšího pluku 21 Z 1914-1920 (1919) (poř. č. 803) - viz odkaz poko

Takže znova se ptám - co jsou čísla 6213 a 22?

Možná to bude č.j. Zemského voj. velitelství (jako je na oznámení úmrtí Rajdla Fr. - viz dále v indexu?) - ale zapsáno v matrice to nikde nebude?
A dále popis u záznamu z databáze - viz můj odkaz níže - bude přepis z tzv. zelené kartotéky - soudní prohlášení za mrtva? (viz popis u databáze).

Ano, někteří soudně prohlášení jsou i v nevojenských matrikách, pokud se to k příslušnému správci matriky dostalo a ten to tam zpětně zapsal - ale to je jen zlomek případů.
GeneralHalsey  
Ta čísla v indexu budou čísla kartotečních lístků zemřelých, které založili dodaečně podle matriky, alespoň tak to chápu já podle toho, co je uvedeno na první straně matriky https://kramerius.army.cz/search/i.jsp?pid=uuid:35c18fb4-5051-11e7-aced-005056b73ae5.
S tím kde najít toho vašeho Františka v matrice bude asi u toho pluku, kde sloužil. Může ale být v kterékoli knize, která pokrývá dané období. Může také být zapsán v církevní nebo civilní matrice v roce prohlášení za mrtvého. Ten zápis dokonce může být ve více matrikách zároveň i s tím už jsem se setkal.
Reakce na | Vlákno  
A ta čísla těch, kteří v matrice záznam mají taky neodpovídají tomu, co je v tom indexu (tedy např. jednací číslo u soudu). Je to tedy nějaké podací číslo tehdejšího správce matrik, tedy asi přímo pěšího pluku 21.?
Děkuji - toto je slepá cesta a osud spousty jiných stejnojmenných padlých. Já hledám Františka Blažejovského nar. 1883 v Brzoticích. Ten, na kterého odkazujete, zemřel ve vojenské nem. v Košicích a jistě nebylo nutné jej nechávat soudně prohlásit za mrtvého.
O tom mém lze najít asi 2x zmínku v seznamech ztrát o zajetí v Rusku a dále tento záznam v této databázi:
http://www.vuapraha.cz/soldier/14824890
Zde se ovšem jednací čísla liší od čísel v mnou odkazovaném indexu.

Měl by ještě někdo nějaký nápad, co to je za čísla a kde je hledat? S Vídní už by to nemělo mít nic společného, jde o 20. léta.
hledáme podrobnosti a potomky : Miroslav Horák, narozený 1908 v Praze Bráníku, ženatý s Marií Hackerovou, s tou rozvedený 2.9.1940, po válce pracoval v Dlouhé třídě v Praze v obchodě s rádii, v roce 1955 pracoval v nádražní restauraci v Železné Rudě, další pobyt neznáme, jeho biologický syn (86 nar.1.9.1932) hledá příbuzné, děkuji za pomoc :-)má někdo možnost nahlédnout do Pražských policejních přihlášek rok 1911-1949?
 
GeneralHalsey  
Ten co jsem ho našel padl roku 1917 v Haliči, ale mám ještě jednoho příbuzného co zemřel v Budapešti 14.12.1914, je o tom poznámka v matrice narozených a rok je i na památníku obětí první války, ale kde najít záznam úmrtí netuším. Kartotéka, soupisy ztrát i matriky zatím nic.
jacana líbance s pojidly na Bělehrad! 
tak hlavně je to snad pořád jen sotva třetina
GeneralHalsey  
Ta kartototéka není taky nijak úžasná, já tam příbuzného nenašel, ale v matrikách je. Nejspíše tam nejsou ty lístky, co zůstaly ve Vídni. Z těch se po válce dělaly druhopisy matrik.
Narozený roku 1895 a příslušný do Čáslavi? Ten je v matrice XIV, str. 19.
Než index bývá na tohle lepší kartotéka padlých.
Zorientoval jste se někdo v těch vojenských matrikách? Nenarážím na to poprvé - v indexu sice je spoustu jmen, ale v zápisech zdaleka ne všichni. Zde zejména soudně prohlášení za mrtva po světové válce. Je to jen soupis jmen, jak ta hlášení přicházela a nikdo se už neobtěžoval to přepisovat? Musí se jít do nějakých listin? Nebo co je to za ta čísla za jmény? Zde konkrétně Blažejovský František. Je dobré, že to mají oindexované, ale...

https://kramerius.army.cz/search/i.jsp?pid=uuid:35c475ac-5051-11e7-aced-005056b73ae5&q=bla%C5%BEejovsk%C3%BD#monograph-monographunit-page_uuid:35c44e87-5051-11e7-aced-005056b73ae5
 
spic už jen wtf 
Díky, 1841, vskutku. Nějak mě ten překlad přestal zajímat :)
Je to děsnej opruz, ještě že ta móda nevydržela příliš dlouho. :-)
Molitor Jižní čechy, Praha, Podkrkonoší 
sečtěte je a uvidíte. (nápověda chronogram).
spic už jen wtf 
No jo, fakt, díky moc.
spic už jen wtf 
Hledám narození ve: Studánka u Pardubic, kniha II. pag. 11 ale vůbec se mi nedaří přijít na to, o kterou knihu se jedná. Uměl by někdo poradit? Index je pro farnost Pardubice.
 
melancholka  
Trojčata
 
Děkuju za ně!
spic už jen wtf 
Jak byste přeložili nápis vlevo nahoře? Proč jsou zvýrazněna písmena, která mohou sloužit jako číslice?
http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/permalink?xid=5FA406D6F30B43829AED746F522F35C1&scan=120#scan120