Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

monoptalmos Praha, Vysočina 
Sklárna patrně na Vysočině
Dobrý den. Chci požádat znalce sklářství na Vysočině o identifikování místa. Pátrám po předcích a narazil jsem na problém se kterým nemohu hnout. Jeden, nebo i více předků se narodil otci (brusič skla) a rodný list z 50. let uvádí jeho působiště v Nových Hutích. Patrně putoval po sklárnách a několik potomků se narodilo v Kamenici nad Lipou a Včelničce. V roce 1894 patrně odešel do oněch Nových Hutí a tam počal ještě dva či tři potomky. Kde hledat Nové Hutě a kam spadaly matričně? Děkuji.
 
 
Konkrétně tedy hledám něco o pánech "z Isakovičů", kteréžto jméno se objevuje v jedné regionální kronice, druhá polovice 19. stol., a o nichž lze najít pouze marginální zmínky v dobovém tisku. Buď je to zkomoleně psáno nebo jde o bezvýznamný dobový přídomek či příjmení. Neznáte někdo?
 
Takový trochu povzdech mimo thema.
To, že jsou digitalizáty 150 let starých novin stále ještě veřejně nepřístupné z důvodu sedmdesálité ochrany díla po smrti autora dle Autorského zákona, je taky taková česká prasečinka... To si opět někdo spočítal, že potenciální dvacetiletý autor se mohl dožít sta let? Nebo co za hru tu s badateli paměťové instituce za peníze z veřejných rozpočtů hrají, když např. Národní listy jsou on-line přístupné až do konce třicátých let 20. stol.?
 
Už jsem se k tomu dostal jinde, tak to není dál aktuální. Zajímali mě tam Nigrinové z Nigropontu ve Vysokém Mýtě. Text tam potvrzuje, že jde opravdu o erbovníky Dobřenské z Černého Mostu a díky tomu jsem se zase posunul kousek dál. Starý pražský měšťanský rod, pak Pavel Norbert najednou 1659 hejtman na Zámrsku, urozený pán a radní ve Vysokém Mýtě, potom přesun a 1673 hejtman na Konopišti.
Ano.
Nemáte náhodou někdo časopis Heraldika a genealogie 3-4/1997?
 
Děkuju za ně.
SANOV Střední Čechy 
Díky, ono to má více významů, asi máte pravdu.
SANOV Střední Čechy 
Frächter
Nejsem si jistý významem tohoto stavu, obchodník ? Jde o zaniklou ves u Železné Rudy .... Petr Schmid a jeho otec byli Frächter ----- druhý zápis ------ http://www.portafontium.eu/iipimage/30062608/hurka-07_0260-n?x=532&y=258&w=234&h=81 ------ Děkuji a omlouvám se za dotaz, na http://genealogie.taby.cz jsem nepochodil.
 
Trojčata ze Zahrádky
https://digi.ceskearchivy.cz/4916/360
 
Ano, jde to, sice trochu přes ruku, ale jde. Veřejně to psát ale nebudu, protože armáda Vademecum nikdy nespí a místo toho, aby opravovali chyby, tak kdykoli jsem někde zveřejnil nějaký postup, tak to do pár hodin bylo přeprogramováno.
Antiquus  
Nemá někdo stažené z dřívějška pobytové evidence ze SOA Litoměřice nebo sčítuání 1921 ze SOA Zámrsk? nějaké sám kdyžtak mám, ale dost. Donedávna to bylo aspoň na Family Search a teď to mizí tam. Evidentně jsem podcenil jejich kokotsimus, nejenom, že jsou tak připosraní alibisti, že to sundali ze svých stránek, ještě kvůli tomu píšou mormonům. To je digitalizace pozpátku, nejdřív to zdigitalizujou a pak to je jak když to hodí do kanálu.
 
Stažení zjevně zabraňují. Každý obrázek se stahuje jako spousta malých dílků a zobrazuje přes Zoomify, které ty dílky skládá a zobrazuje, standardní Dezoomify na to zdá se nefunguje. Leda by někdo naprogramoval něco lepšího...
monoptalmos Praha, Vysočina 
archiv HMP
lze prosím stáhnout stránku matriky a pokud ano dokáže to někdo. Nepřišel jsem na to jak. Před lety to šlo. Přes PritSc je to špatné. Děkuji
 
monoptalmos Praha, Vysočina 
Už to běhá, ale archiv měl asi poruchu. Všem děkuji
No dopoledne to nešlo a odpoledne už ano, víc bych za tím nehledal.
spic už jen wtf 
Pokud je to tak, ale monoptalmos-ovi to nefunguje, možná se nachází za proxy, která to způsobuje. Více mu poradím ve vzkazníku, jestli potřebuje.
GeneralHalsey  
Mě to normálně funguje.