Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Mám, jak to víte? Ale děkuju, že na mě s nimi myslíte.
Trojčata pro Chriss
Tahle asi mít budete, jsou z Tchořovic, moje pra.x.tetičky http://www.portafontium.eu/iipimage/30063611/kasejovice-03_0910-n?x=563&y=25&w=483&h=190
 
spic už jen wtf 
Nedaří se mi najít, co znamená příčina úmrtí "krásník". Viz např. sign. 113-3454 a sign.113-3455, matriky zemřelých v okolí Nové Paky.
 
Jsou archivy, kde žádosti o rešerše vůbec nepřijímají. Rád bych si zaplatil rešerše v několika archivech, ale nejde to.
Promiňte, že se do toho pletu. Když máte dost peněz tak můžete archiváře požádat skoro o cokoliv, problém však je, že jsou velmi vytížení a vyřízení vašeho požadavku může trvat velmi dlouho.
 
ertegun botův mulťák 
Nemůže si napsat do archivu žádost o dohledání?
Moc děkuju. tahle jsem ještě neměla, ale už jsou třetí z jaroměřické farnosti :-)
Blanka1324  
Trojčata z Příštpa 1651
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/6406/?strana=70 chodím si sem jen číst, prvně přispívám, tak doufám, že se tu ten odkaz neobjeví třikrát...
 
Děkuji oběma za odpovědi!
Tam mohl skončit kdokoliv, kdo byl starý a nemohoucí, třeba i bývalý sedlák.
digitální knihovna praví: nemoc sv. Valentýna = fallsucht, padoucnice, epilepsie
Panský zahradník by tam asi v 60 letech neskončil, co?
Já mám zkušenosti se špitálem jakožto místem pro chudinu, a nešlo ani o léčbu, jako spíše o dlouhodobý pobyt. A wiki to také tak vidí: https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0pit%C3%A1l - útulek pro nemocné, přestárlé a chudé.
Dvě otázky
Měl bych dvě drobné otázky.
Jakou společenskou úroveň měl na přelomu 17. a 18. století pobyt a úmrtí ve špitále? Na předměstí města je špitál a výjimečně tam nějaký půlláník z blízkého okolí zemře. V tomto případě on i žena (časový rozdíl 5 let). Bylo to místo léčby spíše chudiny nebo spíše těch movitějších? Nebo se tam snažil syn nacpat rodiče - tuberáky na umření, aby měl grunt pro sebe?
A druhá otázka - co je to "nemoc sv. Valentýna"? Znám nemoc/tanec sv. Víta, ale tohle jsem viděl prvně. Zápis je z roku 1675.
 
na zdel - na délku, a na ssyrz - a na šířku
na ssyrz po rzyczku - na šíř po říčku, a zdel - na délku
co jsou ty opakující se er nevím
Nemáte nějaký trik na to, jak přinutit ten jejich prohlížeč, aby fungoval? Jsem třeba na straně 215, mačkám šipku doprava, objeví se číslo 216, ale obraz zůstane stejný. Stejně tak při dalším mačkání šipek doprava i doleva se mění jen číslo stránky, ale obraz zůstane stejný. Tak na 10. až 20. pokus se mi podaří novou stránku načíst, ale je to zmar, takhle celý index neprojdu ani za víkend. :-(
Dík, koukám, že k domovským matrikám tam rejstřík mají, ale ty policejní přihlášky nemůžu najít, pod čím by mohly být.
bursica.d Brno,Bojkovsko,Doubravník a skláři  rodokmen
Vše je v Archívu města Ostravy. O rejstřících nevím, sama jsem vše procházela stránku po stránce. Do digitální badatelny je nutná registrace, která se při delší absenci ruší a je potřeba se zaregistrovat znovu.
Koukám na https://badatelna.ostrava.cz/ , je tam sčítání lidu 1900 a 1910, tam by něco mohlo být, ovšem Moravská Ostrava tam má skoro 1500 domů, to je v tom jejich prohlížeči nereálné prohlédnout. Domovská matrika totéž, kde se dají najít ty policejní přihlášky? Neexistují k tomu nějaké rejstříky?
Sice se to netýká § 25b, ale zřejmě je to možné i na něj aplikovat, vzhledem k tomu, že v době jeho vydání ještě § 25b neexistoval.