Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Na nic nečekám a šířím vějičky, kdo chce nechť se přidá. :-) Sjednocená pracovní skupina přátel žehu a pátera Koniáše, došla k optimálním řešení otázky českého archivnictví. Na zmar! Pravda, Koniášovi trochu křivdím, ale jako populistický výkřik myslím dobré.
Bude jen nevinná asociace na "já bych to všechno spálil" ;-)
Jo toho Flashe se drží jako čert kříže taky. Už teď kvůli tomu nejde od nich nic otevřít třeba na iPadu.
Co to má společného s nesmyslem z MZA? Navíc ta směrnice na kterou se odvolávají ve dvou bodech
uvádí že se ochrana nevztahuje na zemřelé osoby. Nadále platí Archivní a Matriční zákon a ochranné
lhůty v nich uvedené, jen MZA si vymyslelo něco co ani nemůže v AP aplikovat protože by muselo
znepřístupnit i matriky co jsou v prohlížeči teď přístupné a jejich výmyslu lhůt odpovídají. Taky se dá
očekávat že v roce 2020 aplikace nebude fungovat protože Adobe končí s Flasch playerem a weby
které ho používají už dnes přechází na HTML5.

ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
To není správné. Nejstaršímu Čechovi bylo téměř 113 (Wiki), ve světě jsme ještě o nějakých 5 let dál. Preventivně by to mělo být 120. Však v telce furt hlásí, že život lidský je čím dál delší. Při sňatku v 15 oddaní po 105 letech. Taky by se mohl aplikovat Autorský zákon 70 let po smrti. A vůbec, já bych to všechno spálil...
Říká se tomu arogance úřední moci. Je jedno, že pro daný případ GDPR vůbec neplatí, ale když tu je možnost, jak lidem něco omezit, proč toho nevyužít? A proč si do toho rovnou nevymyslet i nějaké lhůty, aby to bylo omezující co nejvíc?
To ví jen oni. Zas někdo papežštější než papež...
Charles2000  
Koukám na aktualitu na actapublica z 8.11.18 a je tam psáno: „s ohledem na obecnou závaznost nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (Obecné nařízení o ochraně osobních údajů, GDPR) budou v aplikaci Acta Publica nadále zveřejňovány matriky narozených ve lhůtě 110 let od posledního zápisu v příslušné matriční knize, matriky oddaných ve lhůtě 95 let a matriky zemřelých ve lhůtě 75 let od posledního zápisu.“ Co je to za nesmysl? Kde vzali ty lhůty 110 a 95 let? Přece v tom nařízení EU nic takového není.
 
Náhodou nedotkl jste se někdo toho, kam byly zapisováni padlí vojáci wermachtu či SS, nebo obecně německé branné moci během a zvláště v závěru války (především duben/květen 1945, kdy se zde pohybovaly celé armády)? Předpokládám existenci obdoby vojenských matrik. Neexistují náhodou někde v Německu nějaké digitalizáty? Matriky Standesamtů byly vedeny pro civilisty.
K tomu je také zajímavé, že zde působil souběžně s normálním i německý kaplan (možná vojenský?) a je otázka, zda také nevedl nějakou formu evidence. Nic se však nezachovalo; před příchodem Rudé armády zmizel... Následně zemřelí z vojenského lazaretu už jsou zapsáni v normální katolické matrice nebo v matrice bez vyznání.
 
MILAVS okolí Chrudimska + Litomyšle 
nefunguje
SOA Zámrsk
Dobrý den všem. Funguje vám odkaz na SOA Zámrsk? Už dva dny se nemohu dostat najejich stránky.
 
 
SANOV Střední Čechy 
Předek sloužil u slavného generála Laudona
http://img24.cz/images/07312091929383553620.jpg
 
Dík za uznání, snažíme se. :-)
Ale je to fakt dřina. Potřeboval bych nějakou sekretářku na přepisování, to je oproti samotnému hledání hrozná pruda. Vždycky začnu přepisovat, a narazím na nějaký detail nebo nejasnost, kterou ještě honem jdu hledat, a než to doplním, bác a mám den zpoždění. :-) (a dalších pár rodin pro přepisování)
vanek.free, aha! Super stránky. Akorát vždycky, když nějakého pohodného najdu a chci ti jej poslat, tak se na stránky podívám a on už tam je :-) Jste neuvěřitelně výkonní.
Díky moc. Tohle je pravděpodobně diplomová práce na jejímž základě pak vznikl ten článek do Západní Moravy, takže je to ještě lepší.:)
Zatím jsem skončil u r. 1757, kdy se mi narodilo první dítě pohodného Schonsteina, později Kamenského. :-)
Děkuju, tahle už mám, jestli pročítáš matriky pozpátku, tak ještě jsou v Kloboukách jedna trojčata v roce 1734 - hezky utajená na dvou stránkách :-)