Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Charles2000  
Koukám na aktualitu na actapublica z 8.11.18 a je tam psáno: „s ohledem na obecnou závaznost nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (Obecné nařízení o ochraně osobních údajů, GDPR) budou v aplikaci Acta Publica nadále zveřejňovány matriky narozených ve lhůtě 110 let od posledního zápisu v příslušné matriční knize, matriky oddaných ve lhůtě 95 let a matriky zemřelých ve lhůtě 75 let od posledního zápisu.“ Co je to za nesmysl? Kde vzali ty lhůty 110 a 95 let? Přece v tom nařízení EU nic takového není.
 
Náhodou nedotkl jste se někdo toho, kam byly zapisováni padlí vojáci wermachtu či SS, nebo obecně německé branné moci během a zvláště v závěru války (především duben/květen 1945, kdy se zde pohybovaly celé armády)? Předpokládám existenci obdoby vojenských matrik. Neexistují náhodou někde v Německu nějaké digitalizáty? Matriky Standesamtů byly vedeny pro civilisty.
K tomu je také zajímavé, že zde působil souběžně s normálním i německý kaplan (možná vojenský?) a je otázka, zda také nevedl nějakou formu evidence. Nic se však nezachovalo; před příchodem Rudé armády zmizel... Následně zemřelí z vojenského lazaretu už jsou zapsáni v normální katolické matrice nebo v matrice bez vyznání.
 
MILAVS okolí Chrudimska + Litomyšle 
nefunguje
SOA Zámrsk
Dobrý den všem. Funguje vám odkaz na SOA Zámrsk? Už dva dny se nemohu dostat najejich stránky.
 
 
SANOV Střední Čechy 
Předek sloužil u slavného generála Laudona
http://img24.cz/images/07312091929383553620.jpg
 
Dík za uznání, snažíme se. :-)
Ale je to fakt dřina. Potřeboval bych nějakou sekretářku na přepisování, to je oproti samotnému hledání hrozná pruda. Vždycky začnu přepisovat, a narazím na nějaký detail nebo nejasnost, kterou ještě honem jdu hledat, a než to doplním, bác a mám den zpoždění. :-) (a dalších pár rodin pro přepisování)
vanek.free, aha! Super stránky. Akorát vždycky, když nějakého pohodného najdu a chci ti jej poslat, tak se na stránky podívám a on už tam je :-) Jste neuvěřitelně výkonní.
Díky moc. Tohle je pravděpodobně diplomová práce na jejímž základě pak vznikl ten článek do Západní Moravy, takže je to ještě lepší.:)
Zatím jsem skončil u r. 1757, kdy se mi narodilo první dítě pohodného Schonsteina, později Kamenského. :-)
Děkuju, tahle už mám, jestli pročítáš matriky pozpátku, tak ještě jsou v Kloboukách jedna trojčata v roce 1734 - hezky utajená na dvou stránkách :-)
Další, Matouš, Rosina, Mariana Staňkovi z Klobouků u Brna: http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/2743/?strana=60
Na tom Tepelsku jich je opravdu hodně a vypadá to že to bylo jejich původní hnízdo, ale je možné že do Žatčan přišli přes nějaké jiné místo, které tepelští premonstráti dosídlovali, třeba z jižních Čech. Je i možnost, že jako kovář nebyl poddaný ale svobodný takže mohl putovat prakticky kdekoliv.
děkuji moc za info, asi budu muset hledat jinde, ale nevim čeho se chytit ... anebo se musim smirit s tim ze koncim v roce 1760-1762 pro me Zitterbarty ...
V Pernárci, Mnichově ani Teplé jsem v těch letech žádného Georga Z. nenašla, vůbec těch Georgů je v tom kraji opravdu minimum, 1-2 kusy za cca 10 let, ten svatý asi místním Němcům nic moc neříkal.
trojčata
Melancholka, miana a Sagitarius: Díky za příspěvky, neměla jsem ještě ani jedna z vašich trojčat.
 
 
Spíše je zajímavé, že emigrovali v roce 1903 a přitom jeho otec byl plukovník v české armádě...