Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Děkuju, tahle už mám, jestli pročítáš matriky pozpátku, tak ještě jsou v Kloboukách jedna trojčata v roce 1734 - hezky utajená na dvou stránkách :-)
Další, Matouš, Rosina, Mariana Staňkovi z Klobouků u Brna: http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/2743/?strana=60
Na tom Tepelsku jich je opravdu hodně a vypadá to že to bylo jejich původní hnízdo, ale je možné že do Žatčan přišli přes nějaké jiné místo, které tepelští premonstráti dosídlovali, třeba z jižních Čech. Je i možnost, že jako kovář nebyl poddaný ale svobodný takže mohl putovat prakticky kdekoliv.
děkuji moc za info, asi budu muset hledat jinde, ale nevim čeho se chytit ... anebo se musim smirit s tim ze koncim v roce 1760-1762 pro me Zitterbarty ...
V Pernárci, Mnichově ani Teplé jsem v těch letech žádného Georga Z. nenašla, vůbec těch Georgů je v tom kraji opravdu minimum, 1-2 kusy za cca 10 let, ten svatý asi místním Němcům nic moc neříkal.
trojčata
Melancholka, miana a Sagitarius: Díky za příspěvky, neměla jsem ještě ani jedna z vašich trojčat.
 
 
Spíše je zajímavé, že emigrovali v roce 1903 a přitom jeho otec byl plukovník v české armádě...
a ted jsem se dival na matriku v Scherlowitz a nejsem schopný z toho vyčíst ani ň...
Já mám zpracovanou větev Zitterbartů počínaje Georgem Zitterbartem nar. cca 1760-1761, ale nevím kde, protože v matrikách Žatčan kde je je jen informace o svatbě ( 1788 ) a úmrtí (1796 ) a pak jeho potomcích. To mám vše zpracované. Ale odkud se objevil ten Georg nevim ... Nemáte nějakého Georga, Georgiuse, Jiřího s datem narození 1760-1761 ???
Dobrý den, já jsem se totálně zasekl, hledám různě v matrikách a pátrám po informaci kde se mohl narodit ten můj prvni Zitterbart v rodokmenu, který se jmenuje GEORG ZITTERBART a narodil se cca 1760-1761, ale nevím kde. Záhadných způsobem se objevil u Brna v Žatčanech a tam se roku 1788 oženil. Propátral jsme všechny matriky v okolí a nikde jsem jeho narození nenašel, tzn. že je asi jasné, že odněkud přicestoval. Údajně někdy v létech 1750-1760 došlo k přistěhování cizinců do okolí Žatčan a psalo se že to bylo ze směru Litomyšle, Králík a České Třebové, ale tam zrovna se žádný Zitterbart neobjevoval. Nadalo by se v nějaké matrice najít podle záchytného bodu narození 1760-1761 toho George Zitterbarta ? Jako povolání měl kovář, ale těch bylo hodně.
v té samé matrice ještě tato: Man, Franz, Marie Černušák http://ebadatelna.soapraha.cz/d/13520/101
melancholka  
Tu rodinu jsem přímo nesledovala (zatím), ale určitě měli ještě dvoje dvojčata, z toho určitě jedna dvojvaječná, a dvě děti buď narozené nebo aspoň křtěné samostatně.
A další trojčata, ale jsou tentokrát od Kutné Hory, ta už nejspíš máte: Antonín, František a Kateřina Smrkovských, 5. 10. 1816
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Politický vězeň v Rakousko-Uhersku? Proč ne? Ale otec nekrologovaného byl ten politický vězeň a kdy přišel do USA tam není řečeno, protože pokud s matkou přišli do USA "aniž by věděli o nehodě", tak to znamená, že přicestovali později. Jestli o měsíce nebo roky, to těžko říct. Ale tipovala bych že asi napsal že dorazil a kam a oni se začali vypravovat na cestu, což mohlo být několik měsíců až půl roku.
honyk Východní Čechy 
Politický vězeň 1903
V nekrologu v amerických novinách se píše o Čechovi, bývalém plukovníkovi (colonel), který jako politický vezeň s pomocí přátel prchl v roce 1903 do USA. Přijde mi to, ehm, takové americké. Nebo by na tom mohlo být něco pravdy?
 
Nevíte, jestli mají tihle Zitterbartové něco společného s Zitterbarty, kteří žili v roce 1637 v Sítinách (Rauschenbachu) u Mariánských Lázní?
Dobrý den, nevím jestli je to ještě aktuální, ale doplňovala jsem teď rodokmen paní Emilii Citterbartové z jižních Čech a ona se zmínila o Vás. Hodně Zitterbartů je v matrice Pernárec, odtud pocházeji její předci. Váš předek Jiří by mohl být potomkem Hanse Z., narozeného někdy okolo 1675 - 80, byl v Černovicích/Scherlowitz, měl 4 syny (Václava, Martina, Matěje a Kiliána. Já jsem sledovala jen jejího Kiliána, ale byli tam i potomci Václava, Matěje, jeho syna Jakuba, dále nějakého Víta a Josefa narození v letech ca 1740 - 1780.
Tak to je unikát, děkuju! Ta mladší jsem měla, starší ne. Občas se najdou dvoje dvojčata od jedněch rodičů, ale dvakrát trojčata, to jsem ještě neviděla.