Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Další, Matouš, Rosina, Mariana Staňkovi z Klobouků u Brna: http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/2743/?strana=60
Na tom Tepelsku jich je opravdu hodně a vypadá to že to bylo jejich původní hnízdo, ale je možné že do Žatčan přišli přes nějaké jiné místo, které tepelští premonstráti dosídlovali, třeba z jižních Čech. Je i možnost, že jako kovář nebyl poddaný ale svobodný takže mohl putovat prakticky kdekoliv.
děkuji moc za info, asi budu muset hledat jinde, ale nevim čeho se chytit ... anebo se musim smirit s tim ze koncim v roce 1760-1762 pro me Zitterbarty ...
V Pernárci, Mnichově ani Teplé jsem v těch letech žádného Georga Z. nenašla, vůbec těch Georgů je v tom kraji opravdu minimum, 1-2 kusy za cca 10 let, ten svatý asi místním Němcům nic moc neříkal.
trojčata
Melancholka, miana a Sagitarius: Díky za příspěvky, neměla jsem ještě ani jedna z vašich trojčat.
 
 
Spíše je zajímavé, že emigrovali v roce 1903 a přitom jeho otec byl plukovník v české armádě...
a ted jsem se dival na matriku v Scherlowitz a nejsem schopný z toho vyčíst ani ň...
Já mám zpracovanou větev Zitterbartů počínaje Georgem Zitterbartem nar. cca 1760-1761, ale nevím kde, protože v matrikách Žatčan kde je je jen informace o svatbě ( 1788 ) a úmrtí (1796 ) a pak jeho potomcích. To mám vše zpracované. Ale odkud se objevil ten Georg nevim ... Nemáte nějakého Georga, Georgiuse, Jiřího s datem narození 1760-1761 ???
Dobrý den, já jsem se totálně zasekl, hledám různě v matrikách a pátrám po informaci kde se mohl narodit ten můj prvni Zitterbart v rodokmenu, který se jmenuje GEORG ZITTERBART a narodil se cca 1760-1761, ale nevím kde. Záhadných způsobem se objevil u Brna v Žatčanech a tam se roku 1788 oženil. Propátral jsme všechny matriky v okolí a nikde jsem jeho narození nenašel, tzn. že je asi jasné, že odněkud přicestoval. Údajně někdy v létech 1750-1760 došlo k přistěhování cizinců do okolí Žatčan a psalo se že to bylo ze směru Litomyšle, Králík a České Třebové, ale tam zrovna se žádný Zitterbart neobjevoval. Nadalo by se v nějaké matrice najít podle záchytného bodu narození 1760-1761 toho George Zitterbarta ? Jako povolání měl kovář, ale těch bylo hodně.
v té samé matrice ještě tato: Man, Franz, Marie Černušák http://ebadatelna.soapraha.cz/d/13520/101
melancholka  
Tu rodinu jsem přímo nesledovala (zatím), ale určitě měli ještě dvoje dvojčata, z toho určitě jedna dvojvaječná, a dvě děti buď narozené nebo aspoň křtěné samostatně.
A další trojčata, ale jsou tentokrát od Kutné Hory, ta už nejspíš máte: Antonín, František a Kateřina Smrkovských, 5. 10. 1816
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Politický vězeň v Rakousko-Uhersku? Proč ne? Ale otec nekrologovaného byl ten politický vězeň a kdy přišel do USA tam není řečeno, protože pokud s matkou přišli do USA "aniž by věděli o nehodě", tak to znamená, že přicestovali později. Jestli o měsíce nebo roky, to těžko říct. Ale tipovala bych že asi napsal že dorazil a kam a oni se začali vypravovat na cestu, což mohlo být několik měsíců až půl roku.
honyk Východní Čechy 
Politický vězeň 1903
V nekrologu v amerických novinách se píše o Čechovi, bývalém plukovníkovi (colonel), který jako politický vezeň s pomocí přátel prchl v roce 1903 do USA. Přijde mi to, ehm, takové americké. Nebo by na tom mohlo být něco pravdy?
 
Nevíte, jestli mají tihle Zitterbartové něco společného s Zitterbarty, kteří žili v roce 1637 v Sítinách (Rauschenbachu) u Mariánských Lázní?
Dobrý den, nevím jestli je to ještě aktuální, ale doplňovala jsem teď rodokmen paní Emilii Citterbartové z jižních Čech a ona se zmínila o Vás. Hodně Zitterbartů je v matrice Pernárec, odtud pocházeji její předci. Váš předek Jiří by mohl být potomkem Hanse Z., narozeného někdy okolo 1675 - 80, byl v Černovicích/Scherlowitz, měl 4 syny (Václava, Martina, Matěje a Kiliána. Já jsem sledovala jen jejího Kiliána, ale byli tam i potomci Václava, Matěje, jeho syna Jakuba, dále nějakého Víta a Josefa narození v letech ca 1740 - 1780.
Tak to je unikát, děkuju! Ta mladší jsem měla, starší ne. Občas se najdou dvoje dvojčata od jedněch rodičů, ale dvakrát trojčata, to jsem ještě neviděla.
Západní Morava
Zdravím, nemáte někdo doma publikaci Západní Morava : vlastivědný sborník Roč. 2, (1998)? Potřeboval bych se podívat na článek Obyvatelé městeček Mohelna a Tasova a jejich grunty v době předbělohorské, co by tam měl být.
 
melancholka  
A ještě jedna od stejných rodičů!
Marina, Josef a Matěj, 23.1. 1734
Trojčata