Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Nevíte, jestli mají tihle Zitterbartové něco společného s Zitterbarty, kteří žili v roce 1637 v Sítinách (Rauschenbachu) u Mariánských Lázní?
Dobrý den, nevím jestli je to ještě aktuální, ale doplňovala jsem teď rodokmen paní Emilii Citterbartové z jižních Čech a ona se zmínila o Vás. Hodně Zitterbartů je v matrice Pernárec, odtud pocházeji její předci. Váš předek Jiří by mohl být potomkem Hanse Z., narozeného někdy okolo 1675 - 80, byl v Černovicích/Scherlowitz, měl 4 syny (Václava, Martina, Matěje a Kiliána. Já jsem sledovala jen jejího Kiliána, ale byli tam i potomci Václava, Matěje, jeho syna Jakuba, dále nějakého Víta a Josefa narození v letech ca 1740 - 1780.
Tak to je unikát, děkuju! Ta mladší jsem měla, starší ne. Občas se najdou dvoje dvojčata od jedněch rodičů, ale dvakrát trojčata, to jsem ještě neviděla.
Západní Morava
Zdravím, nemáte někdo doma publikaci Západní Morava : vlastivědný sborník Roč. 2, (1998)? Potřeboval bych se podívat na článek Obyvatelé městeček Mohelna a Tasova a jejich grunty v době předbělohorské, co by tam měl být.
 
melancholka  
A ještě jedna od stejných rodičů!
Marina, Josef a Matěj, 23.1. 1734
Trojčata
 
trojčata
Sagitarius a jitka2: Děkuju za trojčata. Z Moravské Nové Vsi už mám pátá - a všechna jsou narozená během pouhých 92 let, slušná nálož!
 
Někdo sbírá trojčata.... http://ebadatelna.soapraha.cz/d/9514/114
 
to kozulena: Dobrý den, byloby mozne na Vas ziskat nejaky kontakt na e-mail. Ozvala se mi ohledne rodu Zitterbartu/Citterbartu paní s nickem Kozinka a patra po rodu Citterbartu ze Strakonicka. Vy jste mi kdysi nejake info nasla, ale netykalo se to me vetve, ale pravdepodobne jeji. Pripadne jestli by jste se ji mohla ozvat na e-mail : citterbartova@tiscali.cz dekuji Michal Zitterbart
 
Děkuji Vám, jste šikula! Právě sem jsem se snažil dostat, z google odkazu jako vždy, ale nešlo mi to. Nicméně trochu jim to stejně blbne, když jsem použil filtry "matriky převzaté do archivu - ANO" a zároveň "druh - narození", tak mi matriky zmizely. Nevadí, alespoň, že funguje časový rozsah.
Zkuste to tady: http://vademecum.soalitomerice.cz/vademecum/
Zapněte ikonu Pouze digitalizované - musí být zelená
pod ní klikněte na křížek a pak vyberte ikonu Stromeček - jen ta musí být zelená
do horní lišty zadejte obec a je to.
Hm, ale už je 11.11. a pořád to nejede :( Na Mormonech se nedá hledat, tam mají hrozný bordel. Nakouskované matriky, deset knih pro stejné období - evidentně pro jiné obce, je to pracné. Člověk musí koukat na soupis matrik na genea.cz. Já mám smůlu v tom, že třeba tuhle matriku tam Mormoni nemají: http://www.genea.cz/index.php?id=60&did=500009716
Nezaobíráte se někdo více Poličkou? Zajímalo by mě, kdy došlo k přečíslování domů. Indikační skica pro Poličku je z roku 1839 a ve srovnání s dnešním číslování je očividné, že se to přečíslovalo. Pracuji s obdobím 1850-1900 (obzvláště mě zajímá 1888-1900) a tak bych rád věděl, jestli se v té době číslovalo podle stavu v indikační skice nebo současného. Předem díky.
 
Tak si teď večer pročítám gruntovní zápisy, opět, tentokrát z roku 1572. Klasické zápisy, jako známe i z pozdější doby - kolik grunt stál, ke kterému dni a kolik bude platit splátky, výčet věcí a zvířat, které s gruntem prodává, jako jsou koně, krávy, vůz, brány apod. a najednou seznam končí...zbroj, obojček, peklhaub, voštíp, šavle. Člověk úplně zapomíná, že sedláci v té době plnili i jiné své povinnosti než jen týkající se polností...
 
monoptalmos Praha, Vysočina 
Ekka - děkuji
omnibot Ostrov sám pro sebe 
Vyřešeno! Když tam byli sourozenci, ale neměli rodiče, tak se na "plakát" nedostali.
Na webu SOA Litoměřice je informace: Vážení uživatelé, v týdnu od 29. října do 2. listopadu 2018 bude SOA v Litoměřicích přecházet na novou verzi archivního portálu Vademecum. Během procesu může dojít k drobným výpadkům... Tak v tom asi bude ten problém...
monoptalmos Praha, Vysočina 
ale tam žádné matriky k volnému prohlížení nejsou, nebo nevím jak prohlížeč obsluhovat