Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

...proč ne? Děti se rodily manželům i někdy v rozmezí 25 let....a někdy byl strejda mladší, než jeho synovec..:) A když si nejstarší syn pojmenovaný po otci přivedl domů nevěstu stejného jména jako máma. A rodila máma i manželka...to byl někdy guláš..:)
spic už jen wtf 
Díky oběma, to je zajímavé.
njn, to vypadá že ten Jakub je o dost starší než se zdálo. (pokud je to tentýž) To by měl vnuka v době, kdy se mu měla narodit ta Anna.
Jeden je tam zmíněn tady: http://ebadatelna.soapraha.cz/d/13373/44. *16.12.1812 - František syn Barbory Šípkové dcera Jakuba Šípka domkaře ze Suchdola.
Damned, moc jsem se v tom hrabal. :-)
Ten Suchdol spíš ve faře Únětice, ne? http://ebadatelna.soapraha.cz/pages/MatrikaPage/matrikaId/13373
Ale je fakt, že ani tam se žádný Jakub Šípek nevyskytuje...
Zkuste farnost Únětice.
spic už jen wtf 
Potřeboval bych radu, kde hledat narození - Anna Šípková (okolo r. 1811) a svatbu jejích rodičů - Jakub Šípek a Anna Podhorská (psáno i Podzemská). Jakub Šípek ze Suchdola. Myslel jsem, že to bude v Bohnicích, ale v BOH i1 a i2 jsem našel jen tři jiné Šípky (svatba) a žádné narození.
Ten index je dost zvláštní.

http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/permalink?xid=2116A281D901472AAB9DE5289F67D36C&scan=51#scan51 1. záznam
http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/permalink?xid=2534F7A89C054DDE894D4BE07F5AAD91&scan=118#scan118 3. záznam
 
Týká se to rodin Studničkových z Bukoviny a Liškových z Klokočí a Podhájí. Takže farnosti Turnov, Vyskeř, Loučky či přímo Hrubá Skála (to už přelom 18. a 19. století). Nejen, že zapisovatelé pletli jména matek, ale i otců, bohužel. Takže porovnávám a porovnávám, kdo by kam a ke komu mohl patřit. Naneštěstí dalším zmatkem přispěli i Aerenthalové, kteří řadu osad zrušili, aby si mohli rozšířit honitbu a podobně:(
Pošli nějaký odkaz. Jaké chyby myslíš, rukopis? Mám docela prolezlé matriky farnosti Všeň a ty jsou docela v pohodě. Jen ty indexy tam silně chybí.
Nevíte prosím někdo, zda se staré pražské telefonní seznamy (cca do r. 1930) nenacházejí někde online? Fyzicky jsou k nahlédnutí v badatelně Poštovního muzea, ale nerad bych v takovém případě konal zbytečnou cestu...
 
Já bych očekával, že to bude spravovat externí serverhostingová firma 24/7, to je opravdu standard. Ale to už je offtopic, halt to asi mají jen u sebe a řeší to fakt jen jejich jeden pracovník, pak tyhle sváteční výpadky budou...
ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
Jasně, taky pracuju ve svém volnu nad rámec svých povinností. Stejně jako Vaše IT, jak uvádíte.
Ale má to být standard ? Povinnost ? Chápu vzniklé nepohodlí, ale u IT pracovníka státního archivu bych při vší úctě servis 24/7 neočekával.
Český ráj - osady a obce
Máte někdo zkušenosti s matričními zápisy z této oblasti? Nepříjemně mě zarazilo to množství chyb. Jde mi konkrétně o okolí Hrubé Skály. Díky.
 
Naše IT řeší výpadky i v osobním volnu.
To já netuším jak to tam mají zorganizované :-) Jen že to naskočilo hned po svátcích a víkendu ráno silně naznačuje, že v tu dobu zodpovědná osoba začala pracovat po volnu. Což mi u takové věci přijde nešťastné, tam bych čekal nějaký 24/7 servis.
ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
Předpokládám, že IT řešil o prodlouženém víkendu osobní volno, a ne pracovní povinnosti (jako ostatně většina lidí, kteří nemuseli být v práci).
stoural Dějiny nejsou mrtvou historií  Stránky klanu Šemíků
IT asi nemá vzdálený přístup nebo musel osobně do strojovny?
Reakce na | Vlákno  
Děkuju za trojčata!
IT "už" dorazil do práce a konečně nahodil...