Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Pro mne by byla ideální digitalizace již včera; kvůli jednomu zápisu nyní nepojedu přes celou republiku. Děkuji za plzeňskou útěchu :)))))
Blackdog: Já jsem se při své poslední návštěvě v Plzni ani neměla odvahu na digitalizaci zeptat. Co vím, tak tam na dotazy tohoto typu reagují dost nepříjemně - bohužel. Přesto doufám, že k digitalizaci jednoho krásného dne (ideálně nějakého letošního) dojde.
Drakar s jedním K
Příspěvky tohoto ID budou mazány - je to stejný člověk jako anonym níže, který se stydí podepsat svou vlastní přezdívkou, a proto používá napodobeniny cizích přezdívek. Nevím, co za spory má s člověkem, kterého se snaží napadat, ale žádám ho tímto, ať si je řeší jinde. Z Magea už se mu dotyčného vyštvat takřka povedlo, s čímž je jistě velmi spokojený, ale sama za sebe můžu napsat, že nechci, aby se mu ho povedlo vyštvat odsud.
 
Jako plzeňák bych řekl, že digitalizace nebude nikdy ...
 
DRAKKAR arbor genealogica 
nevíte někdo, jak to vypadá s digitalizací v oblastním archivu pro Prahu?
 
Digitalizace Plzeň
Děkuji za odpověď; podle stránek archívu to nevypadá moc nadějně.;nezbývá mi než čekat, Plzeň je pro mne přece jen z ruky.
 
JPAVLIC: Obávám se, že každý pes, jiná ves, takže se můžeme dočkat dalších a dalších řešení - bohužel.
CLARICIA: Zamrsk digitalizuje, ted slysim ze Plzen taky, mame se na co tesit! :) Jen bych uvital kdyby pouzivali pro zverejneni na webu stejne prostredi jako Trebon, protoze to je velmi pohodlne a profesionalne vytvarene. Zpusob ktery pouziva Brno se mi zda trochu tezkopadny.
 
Bursica: snad do konce roku, ale uvidíme, jestli k tomu opravdu dojde...
Digitalizace Plzeň
Nevíte kdy by se asimohla rozběhnout digitalitace matrik v Plzni (nebo jejich zveřejnění na internetu)? Jedná se mi hlavně o matriky Klatov. :(
 
Tak to rozhodně. :o))))
DRAKKAR arbor genealogica 
Nebožtík na svatbě svého syna
Dnes jsem narazil na raritu, jakou jsem ještě neviděl. :-) V Pištíně se vdávala sestra mého prapradědy Matěje a brala si za ženicha Kašpara Holuba, syna zemřelého Ondřeje Holuba, sedláka v Bavorovicích (u Hluboké) č. 13. A HLE: Vpravo v kolonce je křížek a u něho je napsáno: Ondřej Holý nebožtík :-)))))))))), otec ženicha. :-)))) To je později škrtnuto malou čárkou a je tam připsáno. Jan Nýdl poručník. Tohle je skoro k publikování!
 
No vida, Písek jim to brzdil, teď se zase rozjeli. :o))
DRAKKAR arbor genealogica 
ad Muscardinus
Není zač, komu čest, tomu čest. Opravdu velmi kvalitní článek a navíc jsem moc rád, že někdo to Třeboňsko takhle pěkně dělá. Ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady udělají moc...tak zpíval Jan Werich :-))
 
Muscardinus  
Moc Vám děkuji, to jste mě opravdu potěšil. Chtěl jsem tím článkem o robotě zdůraznit, že naši předkové to opravdu neměli snadné.
DRAKKAR arbor genealogica 
Vida, zapomněl jsem na nastávající maminku, která ráda plzeň, pardon Plzeň :-)
 
Milarka: Podívám se ti v Plzni, jak tam pojedu (čekám jen na to, až budeme mít zpátky auto). Koneckonců je ta Dobrš zajímavá i pro mě. Drakkar: Taky jsem trochu čekala, že bude Rodorevue trochu rozsáhlejší, když už je to jen ročník, ale nevadí - pořád vychází a to je důležité.
DRAKKAR arbor genealogica 
ad MILARKA
V tomhle by byl nejlepší CIZINEC, případně pokud by se Vám podíval do inventáře.
 
Kocové z Dobrše
Mám prosbu, nebádal někdy někdo z Vás v archivu v Plzni ve fondu "Rodinný archiv Koců z Dobrše" ? Daly by se v něm najít nějaké soupisy poddaných? Jedná se mi o jejich majetky na Strakonicku. Děkuji
 
DRAKKAR arbor genealogica 
ad Claricia
e to opravdu velká škoda. Přitom rozsah poměrně stejný jako jedno číslo čtvrtletníku. Halt světová krize pronikla i do českého rodopisectví :-) Ani jsem tam letos nestačil nic sepsat. Takže až snad příští rok...

Písecké matriky na webu. Jak mě upozornila Claricia, jsou tam např. i vesnice spadající později do farnosti Horní Záhoří.