Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Ad věčný žák & anonym: Ja myslim ze se jednalo o mirne nedorozumeni. DRAKKAR je ten posledni kdo by se stavel proti poskytovani rad nebo pomoci. Sam pomaha mnoha lidem a zadarmo, stejne jako zmineny LODOVICO, ktery spravuje uz takovou dobu bez naroku na jakoukoliv odmenu unikatni geneticko-genealogicke stranky s databazi. Jde spis o to, ze pomoc se ctenim starych textu je pomerne specificky problem, (caste umistovani ofocenych textu na stranky nekomu muze zpomalovat nacitani, takovy text je zajimavy jen pro jednu osobu a na foru byva lepe diskutovat obecnejsi otazky atd. atd.) a na cteni starych textu existuje dokonce specializovane forum tady: http://genealogie.phorum.cz/viewforum.php?f=9&sid=4d1dd7082f37d6b62014dc652a3e035d Me samotnemu je to jedno a nepokladam to za zasadni problem, ale neni mi jedno kdyz jsou v jednom prispevku napadeni hned dva lide, ktere jsem poznal jako pratelske a vzdy pripravene vsem pomoci. Muzeme s druhym nesouhlasit, ale zachovejme si vzajemnou uctu a noblesu! :)
 
věčný žák
Milí velice zkušení a dlouholetí genealogové i vy jste kdysi začínali, vzpomeňte si na své začátky - jistě jste potřebovali někoho kdo vám pomáhal.Žádný učený z nebe nespadnul. Auditko je snad proto, aby se zde vyměňovali zkušenosti, poradilo se méně zkušenějším.Jestli si však přeje někdo hrát si na svém písečku, tlachat kdo, kde a s kým takovým způsobem že po přečtení dvou stránek stejně nikdo neví o co se jedná, tak ať si jde na své tolik opěvované Mageo. A my, zřejmě houpější a nezkušenější můžeme zůstat zde.
 
Mageo.cz je také v provozu......
 
Jinak osobně jsem pro alespoň dočasné zachování tohoto klubu. Je mi celkem jasné, že se většina lidí přesune zpátky na mageo, ale myslím si, že by nebylo od věci mít nějakou zálohu pro momenty, kdy mageo nepojede - byť doufám, že to se nebude dít příliš často. :o)
 
Ale no tak... Není potřeba se vzájemně napadat, někomu prostě neustálé dotazy na přečtení toho či onoho nevyhovují.
 
A jeje. Koukám, že DRAKAR patří do klubu arogantních a nafoukaných genealogů jako je třeba LODOVICO. Co kdybyste si VY založili vlastní auditko. Alespoň byste se s námi, neuměleli, nemuseli rozčilovat. A nebyli byste námi rušeni.
 
DRAKKAR arbor genealogica 
Mageo či okoun
Já zkusím chodit sem na debatu ohledně genealogie. Na megeo jsem se juknul a už tam jsou hlášky typu přečti, přečtěte, nepřečtu. Tihle lidé by si měli založit své vlastní auditko. Opravdu to ruší.
 
mageo.cz
mageo, ale jen MAGEO.cz ne mageo.com
 
ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava 
Co s tím ? Mageo nebo Okoun ?
 
A ještě milejší zpráva: MAGEO CHODÍ !!!!!
 
ad Rozina: Milá zpráva, v Zámrsku mám celou jednu větev, už se moc těším.
 
Hajny_Mikovec Jižní Plzeňsko, Nymbursko, Žďárec, Halič 
ZEL, VAN, DRAKKAR
Díky za info, kouknu se po tom.
 
Projekt GaP
Doporučuji si projít přímo příslušné stránky (odkaz přes Genebázi). Píše se tam, že začátkem roku byl projekt sice uzavřen pro nová příjmení, ovšem s výjimkou více nositelů stejného příjmení najednou. Nejlepší je spojit se přímo s panem Stenzlem (odpovídá na tam uvedený mail) a zapojit se jako garant příjmení.
 
DRAKKAR arbor genealogica 
ad DNA
Pokud je projekt uzavřen, doporučoval bych nejlépe FTDNA. Tam to sice něco stojí, ale dělají i 67 markerů a zje záruka 25 let zasílání shod. U mě to tak funguje a nestačím se divit. Samozřeumě, čím více je markerů (a jste s někým shodný) tím vyšší je statisticky pravděpodobnější vaše příbuznost. Ze 12 markerů se tohle zjistit prakticky moc nedá. Tam jde ta příbuznost tisíce let před naší érou :-)
 
Ztráta předků
Také už jsem dosti předků během bádání stačil poztrácel :-)
A také jsem si je rozkreslil, do takového "výtahu z vývodu", kde stejné linie předků jsou zakresleny stejnou barvou. Pak to vypadá asi takhle.
Nejpikantější je asi příbuzenství babičky s dědou v 8. generaci. Bohužel, už jsem neměl tu možnost jim o tom povědět.
 
VAN Nejde to, nechme to na.... 
Ještě dodatek
Co jsem někde našel. Lidé, kteří mají shodných třeba 12 markerů, musejí mít společného předka přibližně v 63. generaci. Shoda ve dvaceti markerech dává společného předka v 38. generaci, 40 v 19., 60 ve 13. a 80. v desáté generaci. Desátá generace odpovída zhruba 17. století, 63. generace třetímu století našeho letopočtu. Z toho je patrné, že přesný počet nelze zjistit.
 
VAN Nejde to, nechme to na.... 
Hajny_Mikovec , DRAKKAR
Též Vás zdravím. Chalušové nejsou z mého rodu,ale i tak děkuji. Četl jsem někde, že jméno Chaluš vzniklo patrně od loupení, tak nepřímo zdravíte všechny zbojníky. K testům DNA. Já opravdu nejsem ten, co může radit. Obávám se, že pokud jste se nepřihlásil včas, dnes už pro další zájemce, je projekt uzavřen. Odhad období, kdy žil společný předek, vychází ze statistiky. Pokud bylo u obou osob dosaženo shody ve 37 markerech, je50% pravděpodobnost, že jejich společného předka lze nalézt v minulých pěti generacích. S pravděpodobností 90 % žil jejich předek v některé z posledních sedmnácti generací.U testů hraje velkou roli počet analyzovaných markerů. Musím se opakovat. Na genebaze.cz najdete i vše o projektu GAP.
 
DRAKKAR arbor genealogica 
ad vytírání
Pan Stenzl z Genetiky a příjmení taky dělá to, že vám může poslat odběrovou soupravu i pro toho známého a až u něj budete a zlomíte ho, tak ve správnou chvíli mu ihned můžete vytřít pusu. Jám mám takovou zkušenost, že příbuzní (i potenciální) se nadchnou, když s nimi mluvíte, slíbí kde co, ale podruhé již jsou zdrženlivější a je to těžší s nimi. Takže: neváhat a pusu vytírat ihned.
 
Hajny_Mikovec Jižní Plzeňsko, Nymbursko, Žďárec, Halič 
DRAKKAR
Díky moc, to nevypadá tak složitě. Snad ho nějak k té tyčince překecám. Děti už jsem taky přiměl strkat do pusy kartáček, takže jistá praxe by tu byla:). Ještě jednou děkuju
 
MILAVS: taky mám dvě moc pěkné ztráty předků, první - společný předek narozený asi 1700, jeho potomci se brali 1924. Druhá - společný předek narozený asi 1675, jeho potomci se brali 1825 nebo tak nějak.. :o)