Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Ale no tak... Není potřeba se vzájemně napadat, někomu prostě neustálé dotazy na přečtení toho či onoho nevyhovují.
 
A jeje. Koukám, že DRAKAR patří do klubu arogantních a nafoukaných genealogů jako je třeba LODOVICO. Co kdybyste si VY založili vlastní auditko. Alespoň byste se s námi, neuměleli, nemuseli rozčilovat. A nebyli byste námi rušeni.
 
DRAKKAR arbor genealogica 
Mageo či okoun
Já zkusím chodit sem na debatu ohledně genealogie. Na megeo jsem se juknul a už tam jsou hlášky typu přečti, přečtěte, nepřečtu. Tihle lidé by si měli založit své vlastní auditko. Opravdu to ruší.
 
mageo.cz
mageo, ale jen MAGEO.cz ne mageo.com
 
ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava 
Co s tím ? Mageo nebo Okoun ?
 
A ještě milejší zpráva: MAGEO CHODÍ !!!!!
 
ad Rozina: Milá zpráva, v Zámrsku mám celou jednu větev, už se moc těším.
 
Hajny_Mikovec Jižní Plzeňsko, Nymbursko, Žďárec, Halič 
ZEL, VAN, DRAKKAR
Díky za info, kouknu se po tom.
 
Projekt GaP
Doporučuji si projít přímo příslušné stránky (odkaz přes Genebázi). Píše se tam, že začátkem roku byl projekt sice uzavřen pro nová příjmení, ovšem s výjimkou více nositelů stejného příjmení najednou. Nejlepší je spojit se přímo s panem Stenzlem (odpovídá na tam uvedený mail) a zapojit se jako garant příjmení.
 
DRAKKAR arbor genealogica 
ad DNA
Pokud je projekt uzavřen, doporučoval bych nejlépe FTDNA. Tam to sice něco stojí, ale dělají i 67 markerů a zje záruka 25 let zasílání shod. U mě to tak funguje a nestačím se divit. Samozřeumě, čím více je markerů (a jste s někým shodný) tím vyšší je statisticky pravděpodobnější vaše příbuznost. Ze 12 markerů se tohle zjistit prakticky moc nedá. Tam jde ta příbuznost tisíce let před naší érou :-)
 
Ztráta předků
Také už jsem dosti předků během bádání stačil poztrácel :-)
A také jsem si je rozkreslil, do takového "výtahu z vývodu", kde stejné linie předků jsou zakresleny stejnou barvou. Pak to vypadá asi takhle.
Nejpikantější je asi příbuzenství babičky s dědou v 8. generaci. Bohužel, už jsem neměl tu možnost jim o tom povědět.
 
VAN Nejde to, nechme to na.... 
Ještě dodatek
Co jsem někde našel. Lidé, kteří mají shodných třeba 12 markerů, musejí mít společného předka přibližně v 63. generaci. Shoda ve dvaceti markerech dává společného předka v 38. generaci, 40 v 19., 60 ve 13. a 80. v desáté generaci. Desátá generace odpovída zhruba 17. století, 63. generace třetímu století našeho letopočtu. Z toho je patrné, že přesný počet nelze zjistit.
 
VAN Nejde to, nechme to na.... 
Hajny_Mikovec , DRAKKAR
Též Vás zdravím. Chalušové nejsou z mého rodu,ale i tak děkuji. Četl jsem někde, že jméno Chaluš vzniklo patrně od loupení, tak nepřímo zdravíte všechny zbojníky. K testům DNA. Já opravdu nejsem ten, co může radit. Obávám se, že pokud jste se nepřihlásil včas, dnes už pro další zájemce, je projekt uzavřen. Odhad období, kdy žil společný předek, vychází ze statistiky. Pokud bylo u obou osob dosaženo shody ve 37 markerech, je50% pravděpodobnost, že jejich společného předka lze nalézt v minulých pěti generacích. S pravděpodobností 90 % žil jejich předek v některé z posledních sedmnácti generací.U testů hraje velkou roli počet analyzovaných markerů. Musím se opakovat. Na genebaze.cz najdete i vše o projektu GAP.
 
DRAKKAR arbor genealogica 
ad vytírání
Pan Stenzl z Genetiky a příjmení taky dělá to, že vám může poslat odběrovou soupravu i pro toho známého a až u něj budete a zlomíte ho, tak ve správnou chvíli mu ihned můžete vytřít pusu. Jám mám takovou zkušenost, že příbuzní (i potenciální) se nadchnou, když s nimi mluvíte, slíbí kde co, ale podruhé již jsou zdrženlivější a je to těžší s nimi. Takže: neváhat a pusu vytírat ihned.
 
Hajny_Mikovec Jižní Plzeňsko, Nymbursko, Žďárec, Halič 
DRAKKAR
Díky moc, to nevypadá tak složitě. Snad ho nějak k té tyčince překecám. Děti už jsem taky přiměl strkat do pusy kartáček, takže jistá praxe by tu byla:). Ještě jednou děkuju
 
MILAVS: taky mám dvě moc pěkné ztráty předků, první - společný předek narozený asi 1700, jeho potomci se brali 1924. Druhá - společný předek narozený asi 1675, jeho potomci se brali 1825 nebo tak nějak.. :o)
DRAKKAR arbor genealogica 
ad Milavs
Implex neboli ztráta předků je jevem běžným. Já mám taky ze strany prababičky, co pocházela z Chotovinska případ, kdy její dvě babičky byly sestřenice. Podivte se na rodokmen Marie Terezie a přestanete mít komplexy z implexu :-)
 
DRAKKAR arbor genealogica 
ad Hajný Míkovec
Nejsem sice VAN, ale pokusím se taky něco k tomu napsat: peníze nepotřebujete žádné, pokud se přihlásíte do projektu Genetika a příjmení. Vám oběma přidou odběrové tyčinky, kterými si dle návodu oba pěkně vytřete pusu. A až budete pěkně vytřený, tak je oba pošlete na danou adresu. A za nějakou dobu vám přijdou výsledky. V nich budete mít čísla markerů vašeho mužského y-haplotypu. Pokud ta čísla budou stejná či se budou lišit v jednom, 2 případech jste blízcí příbuzní, pokud nebudou stejná, tak příbuzní nejste. Ale to až se pěkně vytřete a povíte nám výsledky, tak vám tady snad nějak pomůžeme.
 
Hajny_Mikovec Jižní Plzeňsko, Nymbursko, Žďárec, Halič 
MILAVS - strácení předků
Gratuluju! Malou smyčku bratranec - sestřenice mám taky, ale tohle je opravdu rarita. Počítám, že se Vám předkové asi moc nehýbali z místa a oba rodiče pocházejí ze starousedlých rodů v tomtéž místě. V mém případě, když se otec narodil v Mostě a matka ve Smerkowci na Haliči takovou situaci neočekávám:)
 
Hajny_Mikovec Jižní Plzeňsko, Nymbursko, Žďárec, Halič 
VAN
Předně zdravím všechny Chaluše:) vzhledem k tomu, že jsem v genech totální začátečník a moc nerozumím ani tomu co se píše na příslušných stránkách, věnujících se tomuto tématu, chtěl bych požádat o jednu polopatickou odpověď. Když dotáhnu člověka, o němž se domnívám, že je potomek z našeho stromu, k testům, lze z výsledku vyčíst přesný počet kolen, které jsou mezi námi? A co po nás budou chtít (samozřejmě kromě peněz)? Sákryš, to už jsou dvě otázky, no, ale snad mě kvůli tomu nezavrhnete:). Podotýkám, že všichni příbuzní, kteří by nás měli spojovat, jsou muži, předpokládám, že celkem 21 osob, ale jistý si tím nejsem, jelikož se jedná o předmatriční a předgruntovnicové období. Díky