Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Jimbo 021 - k dotazu
Například článek Jak na to. Tam je také link na starší, ale šikovnou příručku on-line.
 
Netusi nekdo kam bych se mel obratit, pokud bych se chtel pokusit najit nejakou osobu v Izraeli? Tchan pise praci o zidovskych rodinach v Horsovskem Tyne, ma fotku a snad i jmeno. Dotycna zila pred valkou v HT, odkud byla jako dite nasledne deportovana v 38mem a udajne stale zije prave v Iraeli. Melo by ji byt kolem 80ti. Diky za radu.
 
Když jsem začínala sestavovat rodokmen já, tak jsem si napřed napsala (vložila do genealogického programu) ty osoby, které jsem znala osobně, z vyprávění rodičů/prarodičů, v archívu jsem hledala ve sčítacích operátech, na obecních úřadech jsem dohledávala v matrkách. Zkušenější genealogové jistě poradí více.
Ahoj, jsem genealog naprostý začátečník, ale zatím mě to baví. :-) Všechno úvodní materiály jsem poctivě pročetl a začínám pomalu, ale jistě tvořit vlastní vývod. Jenom z babičiných skladovaných úředních papírů už se mi povedlo z jedný čtvrtiny dostat do 5. generace. Bohužel bez dat narozeních. Mám dva dotazy. 1/ Jak tvoříte rozrod (tj. jak zjišťujete sourezence a ostatní děti)? Přes pozůstalé v matrikách zemřelých? Nebo se hledají jen tak nahodile další potomci v matrikách narození v místě bydliště předka v jeho odhadované "reprodukční" roky? 2/ Máte někdo zkušenosti s židovskými předky? Tj. hledání v židovských matrikách? Mám podezření, že se mi v jedný větvi okolo Josefova někdo takový objeví. Díky za odpovědi :)
 
radamec Staňte se členy  FRA
No co s tím, vzít na vědomí, že Woppawa, Wopava, Vopava a Opava je jedno jediné příjmení.
trop "beru" všechny Opavy, Vopavy, Wopavy a j 
Mám stejný problém. Jedna rodina a postupně se z Woppawy stává Wopava a pak postupně až do současného Opavu. Jenže v jiném případě se Woppava postupně změnil na současného Vopavu. A teď co s tím :-).
ad MZA: a taky ze Žďárska - už aby tam byla Velká Losenice... :o)
MZA - nové matriky
Dne 4.9.2009 přidány na stránkách MZA nové matriky - převážně okolí Znojma.
 
radamec Staňte se členy  FRA
Imageshack ne. Ten po masivním využívání v minulosti zakázal linkování z Okouna, takže se místo obrázku objeví jen žlutá žába. Na Okouna lze linkovat např. z photobucket.com.
 
Zdravim, dobry napad, ale nesnasim zmeny a vymetani nekolika serveru. :-)
 
Bursica: celkem jistě se jedná o stejné rodině, podobné proměny příjmení začínajících na Vo- jsou naprosto běžné, dost často se mi stává, že se mi mění i opačně, ze staršího Ondráček na novější Vondráček a podobně.
bursica.d  
Změna příjmení
V matrice narození se mi v průběhu asi 10 let objevují dvě varianty příjmení matky; jinak souhlasí číslo domu, jméno a příjmení otce dětí, křestní jméno otce matky - jen se mi mění příjmení ze staršího "Wondrin-Wondra" na mladší "Ondrin-Ondra".Souhlasí i časový rozdíl mezi narozením dětí. Může se jednat o jedny a tytéž rodiče ? PS Svůj obrázek jsem si včera pracně nastavovala - a ono ni.c Dnes ráno je již vše jak má být.
 
Tnayr: Milevsko spadá pod SOA Třeboň, který rozsáhle digitalizuje, takže to bude chtít ponořit se do matrik a hledat ve farnostech kolem Milevska. Sýkora je bohužel poměrně obvyklé příjmení, takže to asi bude boj...
Hledám Martina Sýkoru, z okolí Milevska z konce 18. století Dík za informaci
 
Radamec: vida, Votice mě nenapadly, mohly by to být ony.
Obrázky: Fungují tu, stejně jako na mageu, html tagy - takže přes img src v ostrých závorkách. Jen je sem není možné umístit (nebo o tom aspoň nevím), takže doporučuji využít stránky imageshack.us
Reakce na | Vlákno  
Milým "mageákům"
FOR: Claricia - díky za tento klub! ALL: Navrhovala bych (přestože jsem na Mageu byla vždy jen pouhým čtenářem rodopisného auditoria), aby byl zachován zvyk psát i reakce jako nový příspěvek - ona vlákna "odpovědět na" nepovažuji za příliš šťastná. Ale je to na vás. Moc se těším, že ti zas o vás budu moct čerpat poznatky i poučení, jako na Mageu.
 
VAN Nejde to, nechme to na.... 
Já jsem někde viděl takto psát Aujezd , Újezd
radamec Staňte se členy  FRA
Claricia: Není to z Otic jako hyperkorektně zapsaných Votic?
radamec Staňte se členy  FRA
Já jsem tady byl první!

(A upřímně řečeno jsem jistou zvědavostí čekal, zda se tu tento klub objeví.)