Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Odkud to je? Mám z okolí Plzně hodně předků.
Přesně nevím, bádal jsem ale v České komoře, to je fond v NA. Vesměs svobodnické a poddanské záležitosti z 16.-18. stol. Je tam toho hafo! Při troše štěstí najdete k vašim předkům opravdu zajímavé věci.
Geza, Poko: Moc děkuji za přečtení podpisu! Snad je tomu tedy tak. Geza: Děkuji za Váš pohled na fotku. Jsem rád, že kromě sedícího muže tam jsou asi vážně samé holky. Že nemá nohu a má berle vím, zkoumal jsem i tu čepici, co to může být. Obě starší dcery se vdávaly asi krátce po pořízení té fotky, čili tady by ještě byly možná svobodné, ale pořád je to má domněnka. Rekvizity....stoleček a židle prostě asi byly v ateliéru (viděl jsem jiné fotky odtud). Ta kniha nevím, co má znamenat. Původně jsem myslel, že ta co ji drží je matka dívky vpravo, ale asi ne. Akorát mi tam moc nesedí ta městská rodina. Měl to být havíř z Ejpovic (v podstatě vesnice vedle). :/
 
No měly by se pořádat. Někde (víc na východ) dokonce dostali za úkol přepsat inventáře a do té doby ty nevyhovující stáhli, což je "v pořádku" fondy velkých velkostatků jsou stejně stále nepřístupné. Pak měli home-office... a nikde nebyla stanovena rychlost uspořádání... Takže samozřejmě se na tom pracuje. :-)
Mám taky takový dotaz:
tuhle jsem nahlédl do Chalup v Čechách a k mému velkému překvapení tam je i stavební plán fary (kaplanky) z naší obce z roku 1767, což jsem dosud netušil. Já, který shromažďuje vše z historie obce - prostě šok.
Naštěstí jsou v obou dílech odkazy na fondy, nicméně...
Máte někdo zkušenost s fondem ČDKM - České oddělení dvorské komory?
Na webu lze najít něco málo dílčích inventářů (z 50. let!!, pořádají se dnes ještě vůbec fondy?), podle kterých skutečně těžko něco konkrétně hledat, přičemž podchyceno je 150 ze 250 metrů archiválií...
Rád si nechám cokoli poradit.
 
MenthaPiperita
Jů. Pěkná fotka. A velké holky skoro krojované! <3
Kousek od Plzně - dcery až do 25 let.

(rodina pradědečka)

MenthaPiperita
S těmi velkými dcerami nesouhlasím. Vdavky i hluboko po dvacátém roce života nebyly nic divného ani tehdy, ani později. Rodinné fotografie i s "velkými" dětmi jsem taky viděla. Pravda, nebylo to z Plzně.
A tu fotku, tu už jste dával ne?
Anna je za mě určitě dívka, největší pochybnost bych měl s Marií, třebaže má sukni, ale spíš to bude také děvče.
Muž je bez nohy a na zemi leží dvě berle.
Z těch dvou starších stojících bych si netroufl odhadnout, která je mladší a která starší.
Určitě bych tipoval na městskou rodinu.
Trochu mě zaráží tak velké dcery na fotografii - i mnohem později žena, která se nevdala do 20, byla "podezřelá". Upřímně si nevybavuji fotografie, kde bych viděl tak velké dcery focené s rodiči v této i pozdější době.
Zajímavé jsou i ty rekvizity...
Podpis vidím na Kostrhunovi a myslím, že to tak bude.
V podpisu vidím "Kostrhunovi".
Přátelé, prosímvás už jsem z toho fakt zoufalý, dokázali byste mi zkouknout tuto fotku a sdělit, zdali ta postava třetí zprava může být holka? Možná to je kluk, ale vzhledem k původu fotky by mi to pasovalo na čtyři dcery sedícího muže. Uvedený věk je odhad, ta fotka je z Plzně zřejmě z let 1872-1875 (ačkoliv nelze zcela vyloučit, že je i z let 1883-1885, kdy atelier obnovil činnost, ovšem na jiné adrese). Možná by to nějaký odborník poznal podle oblečení. Chytám se stébla.

FOTO

Zde pak prosím, jestli byste dokázali přečíst tento podpis, co je to za příjmení. Není to žádný kurent, je to normálně z dopisu cca z roku 1980. Už mi z toho hrabe, fakt tam nic nevidím. Celý dopis napíší hezky na stroji a pak odfláknou podpis. Čtu tam Kostilunovi? Kostík…jako ten dětský jogurt? Ach jo.

podpis

 
Supr, díky. Ten první nezvládnul diakritiku, ale ten druhý udělal přesně to, co jsem potřeboval :)
Jestli se takhle narychlo koukám správně, jak Brother's Keeper (ver. 6.4.) tak starý Personal Ancestral File (ver. 4.0.4.) mají možnost omezení na počet generací při exportu do GEDCOMu u předků i potomků.
Dokázal by mi prosím někdo poradit, jak z GEDCOMu vyexportovat pouze určitý počet generací? Většina SW umí výběr omezit na předky, potomky, sourozence, ale nikde jsem nenašel omezení na počet generací. Ahnenblatt má volbu "Vymazat skupinu", kde můžu vybrat hloubku hledání, lidi vymazat a exportovat, ale maže to úplně náhodně.
 
MenthaPiperita
Trojčata
 
GeneralHalsey: Jasně, to mám už důkladně prošmejděné. Zcr: Je díky, proč jsem to neřešil dříve.
 
GeneralHalsey  
Něco podobného probíhá i pro jižní čechy a hlavně Tábor a okolí - fotografie ateliéru Šechtl a Voseček http://sechtl-vosecek.ucw.cz/cml/dir/index.html
(Ve Firefoxu podobnou službu zastane doplněk NoScript, AdBlocker a uBlock Origin)
Přátelé, pro ty z vás, které zajímají historické fotografie, tady docela hezký počin plzeňského muzea, který skenuje staré negativy: https://negativy.zcm.cz/
Moc tam toho sice není, ale v tomto směru vítám cokoliv.

Pro potěšení fotka (resp. daguerotypie) z roku 1843! Osazenstvo zámku v Libějovicích.
https://opu.peklo.biz/p/21/11/25/1637835977-0481f.png