Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Supr, díky. Ten první nezvládnul diakritiku, ale ten druhý udělal přesně to, co jsem potřeboval :)
Jestli se takhle narychlo koukám správně, jak Brother's Keeper (ver. 6.4.) tak starý Personal Ancestral File (ver. 4.0.4.) mají možnost omezení na počet generací při exportu do GEDCOMu u předků i potomků.
Dokázal by mi prosím někdo poradit, jak z GEDCOMu vyexportovat pouze určitý počet generací? Většina SW umí výběr omezit na předky, potomky, sourozence, ale nikde jsem nenašel omezení na počet generací. Ahnenblatt má volbu "Vymazat skupinu", kde můžu vybrat hloubku hledání, lidi vymazat a exportovat, ale maže to úplně náhodně.
 
MenthaPiperita
Trojčata
 
GeneralHalsey: Jasně, to mám už důkladně prošmejděné. Zcr: Je díky, proč jsem to neřešil dříve.
 
GeneralHalsey  
Něco podobného probíhá i pro jižní čechy a hlavně Tábor a okolí - fotografie ateliéru Šechtl a Voseček http://sechtl-vosecek.ucw.cz/cml/dir/index.html
(Ve Firefoxu podobnou službu zastane doplněk NoScript, AdBlocker a uBlock Origin)
Přátelé, pro ty z vás, které zajímají historické fotografie, tady docela hezký počin plzeňského muzea, který skenuje staré negativy: https://negativy.zcm.cz/
Moc tam toho sice není, ale v tomto směru vítám cokoliv.

Pro potěšení fotka (resp. daguerotypie) z roku 1843! Osazenstvo zámku v Libějovicích.
https://opu.peklo.biz/p/21/11/25/1637835977-0481f.png
 
Uf, děkuji, musel jsem kvůli tomu stáhnout chrome a nějak to tam nainstalovat. Mám rád totiž firefox a tam už na mě na Okounovi čumí reklamy, které nemohu ani zavřít.
GeneralHalsey  
Taky to může být uvedeno v některé matrice tam kde byla nemocnice někde poblíž, nebo taky monou být uvedeny v domovské obci.
Mám opačný problém: farář v kronice píše o nehodě autobusu na začátku 50. let, při které se měly v příkopu plném vody utopit dvě osoby. Prošel jsem všechny relevantní matriky a nikde nikdo, kdy by tomu odpovídal. Nevím, co si o tom myslet.
(Stáhněte si doplněk Adblock do Googlu, teda jestli používáte Google, návody jsou na internetu, já to udělal a je klid.)
Kolín, Libice, jestli je to ta trať na Choceň (resp. Praha – Česká Třebová), tak na té za války rovněž jezdil praděda. Za svůj život přejel asi pět lidí, prostě si sebevrah lehl v zatáčce na koleje a bylo. PS Debilní reklamy na Okounovi, už sem ani nedokážu napsat, velice složité vložit příspěvek.
Děkuji za upozornění na odkaz, tak to je paráda (a také na kolegu z Okouna, původně jsem se chtěl zeptat na serveru valka.cz). Škoda tedy, že ty kroniky nemají nějaký rejstřík, že to plácali tak za sebou, ale to je u obecních kronik to samé. Čekal bych tu třeba i seznamy strojvůdců nebo alespoň pár fotek lokomotiv a v té mojí fotili jen otevření nového tunelu nebo škody v květnu 1945. Ale je to zajímavé, např. jen výtopna Vršovice-Nusle měla v roce 1936 na 200 lokomotiv a hodně přes 1000 zaměstnanců!
To už asi nikoho nepřekvapí ... Každopádně výsledkem je, že mohutný web odkazovaný bezpočtukrát ze zahraničí zmizel.
Já si dopisoval přímo s tou firmou, a ti zase tvrdí něco jiného, tak si vyberte :-)
mezitím jsem prošel kroniku té železniční stanice, co zajímala mě, a... o nehodě, při které aspoň podle matrik zemřeli minimálně dva lidé, ani slovo. Ale bylo to kousek po 1. světové válce.
Když oni archiváři většinou vnímají cokoliv kolem IT taknějak zvláštně.
Já bych spíše zvolal: Ať žije outsorcing a zvláště ten tuzemský. Jako bych pochopil, že jim to smluvně zprovozní a udržuje jiná firma, ale že nemají bez té firmy přístup k datům, k doméně atd. to je něuveritělné. A pak si ukládejte data, práci a jiné věci na nějaké cloudy... To je cesta do pekla.
Před asi 3 - 4 roky jsem si dělal výpisy z matrik zemřelých pro různé takové události z let 1938 - 1949 (nálety, útok na vlak u Libice, srážka vlaků, květnové události, německý lazaret, internační tábor /kde se později zveličoval počet mrtvých na několik set/, popravení v retribuci apod.). Člověk pak narazí na zajímavé informace.
Například pro třetí nálet na Kolín z 15. 3. 1945, který zasáhl především rafinerii a okolní zástavbu, se obecně uvádí 36 mrtvých, což je údaj včetně jmen převzatý z Konečné zprávy o leteckém útoku, který vypracovalo Místní vedení protiletecké ochrany a nachází se v SOkA. Je nedatovaný a lze odhadnout, že byl zpracován zhruba týden po události. Těch 36 mrtvých se dá dohledat v matrikách zemřelých (znamením doby je, že k tomu jsou potřeba matriky tří konfesí - řk, ev, čs + matrika bez vyznání). Pak ale člověk v matrice narazí na dodatečný záznam s datem úmrtí v den náletu, ale s pohřbem 17. 5. 1945 a poznámkou "tělo ve značném rozkladu". Pravděpodobně byl nalezen v troskách rafinerie dva měsíce!! po náletu. V počtech obětí už ovšem uváděn není...
Stejně tak jsem našel osobu, která není uváděna mezi mezi oběťmi prvního bombardování, třebaže v matrice je zapsána mezi oběťmi spolu se svým otcem a sestrou. A tak je to skoro se vším, když se člověk do něčeho hlouběji ponoří.