Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

SANOV Střední Čechy 
Krajíček Alois, katolík, sklář ze Skuhrova, nar. v Kutné Hoře 16.7. 1883 ( matrika 41. str. 78 ), oddaný v Kosten ( Košťany ) 3.7. 1910, syn Jakub Krajíček, kočí Kutná Hora a Kateřiny roz. Benák ze Skuhrova // Pokorná Alžběta roz. v Kosten 19.10. 1889, dcera Josef Pokorný, formtishlartin - truhlář forem ?? - Kosten 113, Juliana roz. Bittermann z Tuschkau - Touškov 37 //// ( Alžběta nar. v Košťanech u Teplic, matrika 3678, snímek 21 ) Jinak - Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz
marin72 marin 
mám prosbu, kdyby se někomu chtělo... potřeboval bych přečíst tyhlety dva zápisy, já jsem na to fakt marnej... u foto č. 1 ty detaily Krajíčka a Pokorný, u foto č. 2 u Antonie ten zápis dole (Praha, Bubeneč, přesun k evangelíkům?) děkuji předem... 
Přihlásit se jde, ale nezobrazí nic. Konkrétně "Statistický lexikon obcí RČS 1955".
Mě dnes odpoledne jela a jede i teď.
Na fejsbůku NKP avizuje, že NDK by už měla běžet, mě to však nejde. Můžete to prosím někdo ověřit?
 
Haha, vtipné. SOkA Kolín Vám celkem závidím, tam bych si zabádal.
(Jo a mimochodem toto mě taky "potěšilo"; včera jsem chtěl strčit nos do archivu:

http://www.soapraha.cz/Aktuality/?id=5131

Prostě zas musíme mít v Kolíně něco extra.)
 
NKP hlásí výpadek, NDK nejede, obnovení nelze predikovat, čímž se asi můžeme rozloučit s bádáním v dočasně zpřístupněných dokumentech. A takhle je to v našem úžasném digisvětě se vším.
 
vladob genealogia, mapy, pohladnice 
Pre zaujímavosť: V meste kde bývam je na dome smútku na cintoríne tabuľa s plánom cintorína a tabuľkový zoznam pochovaných s číslom hrobu a údajmi, ktoré sú na náhrobku. Stav je podľa evidencie platieb hrobových miest. Keďže som mal tiež obavy, že tá tabuľa kvôli GDPR zmizne, tak som si ju po častiach fotil. Pri tom ma pristihla správkyňa cintorína, ktorá po mojom vysvetlení, že ma to proste zaujíma zareagovala veľmi prekvapujúco. Hovorí mi: "Viete, tá tabuľa sa nedávno menila, pretože dochádza k zmenám v evidencii. Staré tabule mám odložené v dome smútku. Môžete si ich vziať." Tie staré sú pritom pre mňa vzácnejšie než nové, lebo popisujú sčasti aj už dnes neexistujúci stav a mená, ktoré v reále už nie sú.
Aha, rozumím. Já se v praxi setkal i s městem, kde paranoia dosáhla takové fáze, že odmítají sdělit, kdo je ve hrobě, přestože to je na něm vytesané (s odkazem na osobní údaje, jak jinak).
 
Musím se přiznat, já ty hroby používám jako prostředek jak se dostat k živým osobám, potomkům zesnulého, takže potřebuji např. vědět, kdo za hrob platí. Klidně bych tam i pro ně nechal vzkaz, kdyby to šlo. Je mi jasné, že hřbitovní správa není nějaká zprostředkovatelka kontaktu...
ZCR, MenthaPiperita: Děkuji, mrknu na to. Vypozoroval jsem, že např. ty virtuální hroby na www.hrbitovy.cz podchycují ostatky a všechny zesnulé v tom konkrétním hrobě. Byť to znamená, že později hrob zakoupila jiná rodina a pohřbila si tam své osoby. Takže mi to najde hrob Josefa Vařečky, je tam i fotka a hledím na náhrobní kámen nějakého Novotného.
 
Ad svejk - nežijící osoba nemůže být nositelem osobních údajů.
 
Brno taky dobrý... ale podle mých zkušeností je nejlepší napsat rovnou na hřbitovní správu daného hřbitova
MenthaPiperita
Něco je tady:
https://ceskehrbitovy.cz/index.php?obsah=32&form_id=6
Jinak viz mnohé příspěvky o znovuvynalézání kola a amatérském patlalství (nejen) ve státní správě.
 
Pratele, netusite, zdali existuje nejake hledani hrobu take pro mimoprazske hrbitovy? Neco jako hrbitovy.cz. Jde mi o Plzen, Chomutov, Rokycany, Pardubice a hafo vesnic v Cechach. Ve virtualni hrbitovy nedoufam, to je tady v plenkach (na Olsanech se zasekli, roky zadny pokrok), tak alespon hledani hrobu. Web billion graves znam, pro CR slabota. On teda clovek nema vyhrano ani s databazi. Byl jsem se ted podivat na vrsovicky hrbitov, v ruce mapka, cisla hrobu a jmena a byla to naprosta prisernost. Skoro nic jsem nenasel, jelikoz evidentne hroby jsou zruseny a maji nove osadniky. Cisla jsou uplne o nicem, jednak nejsou videt a jednak jsou napreskacku. Na Olsany jsem uz radeji vubec nesel. Zkusim se holt obratit na HS, ale asi se se mnou nebudou vubec bavit, jelikoz GDPR. Super zpracovane hrbitovy s presnou lokalizaci hrobu ma napr. Viden.
 
monoptalmos Praha, Vysočina 
akce Ulrich
Všem, kteří se podíleli na pomoci děkuji, velice si toho vážím a zároveň se omlouvám. Martin
 
SAGITARIUS petaklic mi roztočil textik 
Hm, podle mne to také sedí. Jestli se mu to nelíbí, tak ať si hledá lepší Teklu, ale víc mu asi nepomůžem. Jeho boj.
Tak ještě jednou - spíše pro ostatní,
protože jsem byl panem Vlčkem vyzván, abych mu už nepomáhal. ???

Nasměroval jsem ho z Vysočiny do Vrchlabí.
Jak vyplývá ze Soupisy matrik Zámrsku - ale samozřejmě to platí obecně - každá matrika má svoji identifikaci, všechny matriky Vrchlabí začínají trojčíslím 177 - následuje pořadové číslo matriky, takže 177-28 lze v soupisu snadno najít ???

Dále jsem panu Vlčkovi našel několik odkazů, které požadoval
... narození Tekly, svatbu jejich rodičů, narození její matky
a upozornil jsem ho, že šenkýř NENÍ příjmení, ale povolání, to mu ostatně bylo potvrzeno i ve fóru v Třeboni,
nehledě na skutečnost, že takové příjmení se v indexech 177-xx nevyskytuje.

Takže už zcela poslední odkaz
https://www.youtube.com/watch?v=XDJEPjvbbs4