Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

NKP hlásí výpadek, NDK nejede, obnovení nelze predikovat, čímž se asi můžeme rozloučit s bádáním v dočasně zpřístupněných dokumentech. A takhle je to v našem úžasném digisvětě se vším.
 
vladob genealogia, mapy, pohladnice 
Pre zaujímavosť: V meste kde bývam je na dome smútku na cintoríne tabuľa s plánom cintorína a tabuľkový zoznam pochovaných s číslom hrobu a údajmi, ktoré sú na náhrobku. Stav je podľa evidencie platieb hrobových miest. Keďže som mal tiež obavy, že tá tabuľa kvôli GDPR zmizne, tak som si ju po častiach fotil. Pri tom ma pristihla správkyňa cintorína, ktorá po mojom vysvetlení, že ma to proste zaujíma zareagovala veľmi prekvapujúco. Hovorí mi: "Viete, tá tabuľa sa nedávno menila, pretože dochádza k zmenám v evidencii. Staré tabule mám odložené v dome smútku. Môžete si ich vziať." Tie staré sú pritom pre mňa vzácnejšie než nové, lebo popisujú sčasti aj už dnes neexistujúci stav a mená, ktoré v reále už nie sú.
Aha, rozumím. Já se v praxi setkal i s městem, kde paranoia dosáhla takové fáze, že odmítají sdělit, kdo je ve hrobě, přestože to je na něm vytesané (s odkazem na osobní údaje, jak jinak).
 
Musím se přiznat, já ty hroby používám jako prostředek jak se dostat k živým osobám, potomkům zesnulého, takže potřebuji např. vědět, kdo za hrob platí. Klidně bych tam i pro ně nechal vzkaz, kdyby to šlo. Je mi jasné, že hřbitovní správa není nějaká zprostředkovatelka kontaktu...
ZCR, MenthaPiperita: Děkuji, mrknu na to. Vypozoroval jsem, že např. ty virtuální hroby na www.hrbitovy.cz podchycují ostatky a všechny zesnulé v tom konkrétním hrobě. Byť to znamená, že později hrob zakoupila jiná rodina a pohřbila si tam své osoby. Takže mi to najde hrob Josefa Vařečky, je tam i fotka a hledím na náhrobní kámen nějakého Novotného.
 
Ad svejk - nežijící osoba nemůže být nositelem osobních údajů.
 
Brno taky dobrý... ale podle mých zkušeností je nejlepší napsat rovnou na hřbitovní správu daného hřbitova
MenthaPiperita
Něco je tady:
https://ceskehrbitovy.cz/index.php?obsah=32&form_id=6
Jinak viz mnohé příspěvky o znovuvynalézání kola a amatérském patlalství (nejen) ve státní správě.
 
Pratele, netusite, zdali existuje nejake hledani hrobu take pro mimoprazske hrbitovy? Neco jako hrbitovy.cz. Jde mi o Plzen, Chomutov, Rokycany, Pardubice a hafo vesnic v Cechach. Ve virtualni hrbitovy nedoufam, to je tady v plenkach (na Olsanech se zasekli, roky zadny pokrok), tak alespon hledani hrobu. Web billion graves znam, pro CR slabota. On teda clovek nema vyhrano ani s databazi. Byl jsem se ted podivat na vrsovicky hrbitov, v ruce mapka, cisla hrobu a jmena a byla to naprosta prisernost. Skoro nic jsem nenasel, jelikoz evidentne hroby jsou zruseny a maji nove osadniky. Cisla jsou uplne o nicem, jednak nejsou videt a jednak jsou napreskacku. Na Olsany jsem uz radeji vubec nesel. Zkusim se holt obratit na HS, ale asi se se mnou nebudou vubec bavit, jelikoz GDPR. Super zpracovane hrbitovy s presnou lokalizaci hrobu ma napr. Viden.
 
monoptalmos Praha, Vysočina 
akce Ulrich
Všem, kteří se podíleli na pomoci děkuji, velice si toho vážím a zároveň se omlouvám. Martin
 
SAGITARIUS petaklic mi roztočil textik 
Hm, podle mne to také sedí. Jestli se mu to nelíbí, tak ať si hledá lepší Teklu, ale víc mu asi nepomůžem. Jeho boj.
Tak ještě jednou - spíše pro ostatní,
protože jsem byl panem Vlčkem vyzván, abych mu už nepomáhal. ???

Nasměroval jsem ho z Vysočiny do Vrchlabí.
Jak vyplývá ze Soupisy matrik Zámrsku - ale samozřejmě to platí obecně - každá matrika má svoji identifikaci, všechny matriky Vrchlabí začínají trojčíslím 177 - následuje pořadové číslo matriky, takže 177-28 lze v soupisu snadno najít ???

Dále jsem panu Vlčkovi našel několik odkazů, které požadoval
... narození Tekly, svatbu jejich rodičů, narození její matky
a upozornil jsem ho, že šenkýř NENÍ příjmení, ale povolání, to mu ostatně bylo potvrzeno i ve fóru v Třeboni,
nehledě na skutečnost, že takové příjmení se v indexech 177-xx nevyskytuje.

Takže už zcela poslední odkaz
https://www.youtube.com/watch?v=XDJEPjvbbs4

(já bych za tím nic zvláštního nehledal, místní/dobové/nářeční zvyklosti)
(Netušíte někdo, proč se dříve psalo také Ján s dlouhým á? Mám doma někde pohlednici adresovanou mému pradědovi někdy z 20. let a tam byl také jako adresát uvedený Ján. Dřív jsem si myslel, že se pisatel upsal nebo že to psal původem Slovák, ale později, když jsem objevil digitalizaci a začal navštěvovat archivy, tak jsem na to narážel často. Záleželo asi na pisateli, protože v tištěných pramenech na to lze narazit spíše vyjímečně.)
 
monoptalmos Praha, Vysočina 
Petronila - děkuji za pomoc, ale patrně se jedná o město, Vrchlabí (v indexu N je spousta Ullrichů, jen najít toho správného. Vycházím z nejstarší zmínky o předcích z tohoto města - https://opu.peklo.biz/p/21/05/12/1620804646.JPG - a to bude asi jediné vodítko do minulosti. Uvidím co ukáže čes, pár odkazů na matriky N a O z Vrchlabí se zde (Okoun) nalézají, ale rodiče u Tekly Ulrichové neodpovídají těm ze zde uvedeného mat. zápisu. martin
monoptalmos Praha, Vysočina 
monoptalmos Praha, Vysočina 
SAGITARIUS - už to chápu, ale s tímto vyhledáváním jsem se zatím nesetkal., nevadí - nechápu však proč mě tento zápis někdo vyhledal, ztrácím se v tom. Hledám pouze narození Tekly Ulrichové, matky Jana Ulricha (*? , zem.1888) a pokud možno i její rodiče, kteří jsou uvedeni v matričním zápisu, tedy Václav Ulrich tkadlec a Anna dcera Václava (Š)šenkýře?, narození Tekly také neodpovídá, narodila se jiným rodičům - já vycházím pouze z matričního zápisu - https://opu.peklo.biz/p/21/05/12/1620804646.JPG, toto jsou nejstarší předci Tekla U. a Václav U., od toho jsem se potřeboval odrazit a hledat dál do minulosti. Je to složité, pro mě, ale budu pokračovat. díky martin
SAGITARIUS petaklic mi roztočil textik 
To ti jako návod ten můj příspěvek o dva níže nestačí? S tebou je to vážně těžké. Index číslo 177-00028 snímek 53, stačí? Nebo ti to mám rovnou nalinkovat a v obrázku červeně zakroužkovat? :-(
monoptalmos Praha, Vysočina 
vysvětlení
Kde mám hledat tuto matriku - 177-28-53, co znamená číslo 177, 28 a 53,, tomu fakt nerozumím. děkuji
 
No ?? pochodujete již docela dlouho - o Zámrsku jste zde psal již před 10 lety :-)
Šenkýř není příjmení, ale povolání.
Viz Sagitarius - svatba: index 177-29-84 odkazuje na zápis 177-19-176.
IMHO index s narozením nevěsty 177-28-53,
konec vysílání.