Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

SAGITARIUS petaklic mi roztočil textik 
Odpovím si sám, není to tam. Zemřel 30.6.1888 v Ovesné Lhotě 2, uvedený věk 81 let, příslušný do Tunochod. Bohužel nic víc.
SAGITARIUS petaklic mi roztočil textik 
Co úmrtí Jana? V této době už v některých uvědomělejších matrikách doplňují místo narození...
SAGITARIUS petaklic mi roztočil textik 
A z čeho ty rešerše tedy dělají?
Dají se pak nechat udělat rešerše a tam už zajímavé informace být můžou.
na FS nacházím např. Johanna Ullricha nar. 1825 v Oberhohenelbe - Hořejší Vrchlabí, propuštěn II. 1847 https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-C9T1-XSPX-V?i=2128&cat=489271 pak Johanna nar. 1826 v Mittellangenau, ale ten 1848 zemřel https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-C9T1-XSTB-R?i=2129&cat=489271 ... a pak jich je tam ještě celkem dost dalších
 
A co sčítání? tam by mělo být i místo narození Jana... a jaký je podle věku u oddacího záznamu rok Janova narození?
 
SAGITARIUS petaklic mi roztočil textik 
Škoda že nejsou v Zámrsku soupisy, v těch novějších už bývalo místo narození většinou správně.
SAGITARIUS petaklic mi roztočil textik 
Ok, to jsem přehlédl. On se tam stejně člověk moc nedoví. :-(
No nevím od kdy Apolinář fungoval, můj nemanželský předek se tam narodil v roce 1833. Podle https://www.apolinar.cz/home/historie-budovy/

Předchůdkyní dnešní porodnice, dříve Zemské, byla od roku 1789 veřejná porodnice. Ta se nacházela také v Apolinářské ulici, v barokní budově bývalého kanovnického domu při chrámu sv. Apolináře. Byla určena pro anonymní porody a byl při ní nalezinec. Rodily zde osamělé a chudé ženy, které mohly v budově své dítě odložit.
monoptalmos Praha, Vysočina 
SAGITARIUS díky a to bych byl rád. Potomků Jana Ulricha bylo 6, a u dvou je zmíněno to Vrchlabí, jeho svatbu mám, ale tam je jen drobná zmínka a jeho matce (Tekla). Další generace je opět Jan (9 potomků), ale tam se již děd z Vrchlabí nezmiňuje. Nevím kde se nemanželský syn Tekly Ullrichové narodil, jestli ještě ve Vrchlabí nebo jinde v Čechách. Zatim jsem prohledal celou farnost Čihošť a nic, několik indexů * a oo Vrchlabí a taky zatim nic. martin
MenthaPiperita
A jo, sakra, moc brzo, moje chyba. Tak třeba Vlašský špitál, když bude opravdu zle, odtamtud mám mnoho nalezenců a nemanželských dětí.
SAGITARIUS petaklic mi roztočil textik 
S těmi nemanželskými je opravdu dost potíž. Na Apolináře zapomeň. (otevřen 1875), na Vídeň bych také moc nesázel. Rodičky nemanželských dětí dost často chodily rodit někam kde je nikdo nezná, i kdyby to byla jen sousední farnost. Na věrohodnost uvedených lokací bych také moc nespoléhal, měli tendenci si dost často vymýšlet jak lokaci, tak jména rodičů. U křtů se na to tolik nedbalo. Jak zmiňuje MenthaPiperita, ten záznam sňatku by byl lepší, tam už nějaká komunikace mezi farnostmi probíhala. (posílání křestních listů, ohlášek, a pod) Tam už by se dalo možná najít více. Pak samozřejmě posbírat křty všech jejich dětí, jestli časem nepřibyla nějaká relevantní informace. (čím novější, tím víc a přesnější. Za 20 let kdy mohli plodit děti se toho mohlo hodně změnit)
Až budu mít víc času, zkusím se ti na to mrknout.
Můžu se zeptat, v jakém fondu to úmrtí našli? (Asi bych takhle tipoval na matriku obecních příslušníků, ale docela by mě to zajímalo...)
MenthaPiperita
Máte svatbu těch dvou? Se štěstím by tam mohlo byt napsáno víc o jeho původu, aspoň třeba odkud prišel křestní list. Jako nemanželský se klidně mohl narodit v některé porodnici - pokud byla matka opravdu z Vrchlabí, tak bych začala Apolinářem a potom zkusila Vídeň.
monoptalmos Praha, Vysočina 
monoptalmos Praha, Vysočina 
hledám příbuzné
patrně z Vrchlabí, ale ve vrchlabských matrikách je nemohu najít - https://opu.peklo.biz/p/21/05/12/1620804646.JPG, může někdo pomoci - hledám rodiče Tekly Ullrich? a i narození jí samé. děkuji za případnou radu a pomoc, dost mě na tom záleží martin
 
Je to paráda, akorát tam musí člověk šikovně vypisovat ta slova, např. pro "Sadská" to najde 800 záznamů. Asi to chce vhodně kombinovat slova. Některé práce tu jsou nepřístupné, jelikož si autoři nepřejí zveřejnění. Dříve jsem chodil na podobný server závěrečných prací a dala se tam vybrat škola, což bylo taky užitečné, protože nás genealogy baví asi zejména historické práce než současné návrhy na opravu kravína.
Dobré, zajímavé, nalezl jsem tam dva příbuzné.
spic už jen wtf 
třeba se bude hodit i ostatním: https://www.okoun.cz/boards/jak_na_okouna
monoptalmos Praha, Vysočina 
SAGITARIUS děkuji, potřebuji vysvětlit z jednoho záznamu v matrice, tu má na počítači a sem jí dát neumím. Předek se narodil jako nemanželský, matka se ocitla nedaleko Ledče kol. roku 1800, nevím kde se narodil, ale ta jeho matka patrně ve Vrchlabí. Netuším jak se ocitla u Ledče. Znám jméno jejího otce i matky, ale ve Vrchlabských matrikách jsem je nenašel. Nevím kde to Čihošťký farář kol. roku 1800 mohl zjistit? mv