Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Dobré, zajímavé, nalezl jsem tam dva příbuzné.
spic už jen wtf 
třeba se bude hodit i ostatním: https://www.okoun.cz/boards/jak_na_okouna
monoptalmos Praha, Vysočina 
SAGITARIUS děkuji, potřebuji vysvětlit z jednoho záznamu v matrice, tu má na počítači a sem jí dát neumím. Předek se narodil jako nemanželský, matka se ocitla nedaleko Ledče kol. roku 1800, nevím kde se narodil, ale ta jeho matka patrně ve Vrchlabí. Netuším jak se ocitla u Ledče. Znám jméno jejího otce i matky, ale ve Vrchlabských matrikách jsem je nenašel. Nevím kde to Čihošťký farář kol. roku 1800 mohl zjistit? mv
SAGITARIUS petaklic mi roztočil textik 
Taky myslím že když nadhodíš co víš a co očekáváš že najdeš, tak pár obecných (ale ne lichých) rad ti můžem poskytnout i zde v tématu.
monoptalmos Praha, Vysočina 
děkuji za reakci MenthaPiperita a spic, dávat to sem asi mohu, ale je třeba ten můj dotaz podložit několika obrázky z matrik a to sem dát neumím, raději bych do vzkazníku nebo na mail. přesto díky
MenthaPiperita
Myslím, že se to sem může napsat i veřejně, jestli na tom není něco oprávněně tajného.
spic už jen wtf 
Nevím, jestli budu umět poradit, ale dotaz i odpovědi si přečtu rád.
monoptalmos Praha, Vysočina 
žádost o pomoc, nevím si rady s rodokmenem
Dobrý den. Najde se někdo ochotný mi pomoci s rodokmenem. Nepotřebuji vyhledávat ani číst zápisy, ale potřebuji radu jak dál a kde případně pátrat. Nemohu se hnout dál. Pomůže prosím někdo? Předem děkuji martin
 
když už jsme u toho, pokud má někdo akademičtější příbuzenstvo, online jsou i matriky UK
 
jkjkjk ?? !! 
Existuje ještě obecnější https://theses.cz/.
Tak beru zpět, znova to jde.
 
Ještě to jde (XP)
MenthaPiperita
A už taky ne.
MenthaPiperita
Mně jo. Zvláštní.
Pro info - proklik na katastr z mapy.cz už nefunguje. Konec hlášení.
 
Jinak nedávno jsme tu řešili to vyhledávání v ANNO Suche nebo Krameriovi, bezvadný je také repozitář závěrečných prací UK: https://dspace.cuni.cz/ Akorát mám pocit, že tam zase nejdou vyhledávat fráze, kombinace slov, nebo jsem na to zatím nepřišel.
 
Wow, děkuji za informaci, mohl bych to zkusit. Akorát když je úmrtí v Praze na Zlíchově, tak to asi bude AHMP...? Invalidu, já znám jméno i datum a místo narození, ale pochybuji, že byl voják. Měl to být havíř a třeba měl jen sněť v noze a proto o ní přišel, spekuluji.
Ohledně úmrtních lístků kontaktujte příslušný okresní archiv. Musíte uvést přesné jméno a bydliště. Já takhle hledal datum úmrtí svého prapradědy, tak jsem SOkA poslal dotaz, zda mi mohou pomoci, nebo musím na matriku a obratem jsem obdržel sken jeho úmrtního listu. Na něm je jak hlavní příčina úmrtí (= ta v matrice), tak i přidružené nemoci.

Na invalidu se ptejte Vojenského historického archivu na fond Pražská invalidovna. Bez jména to sice bude těžké, ale můžete jim zkusit vypsat nějaké možnosti. Já takhle poptával 3xpradědu z Rokycanska pouze na základě lístku z FamilySearch, kde stálo "1846 In Prager Invalidenhaus". Poštou mi pak zdarma poslali veškerou dokumentaci, co v archivu našli.
Díky za reakci, no tak co se dá dělat. Potřeboval bych nějak identifikovat toho muže, nemá nohu, tak si říkám, jak kde a zjistit třeba invalidy v Plzni tehdy, ale asi to bude marné. Máte např. někdo zkušenost s těmi úmrtními lístky? V matrice je vždy v kolonce příčina úmrtí ta nemoc a k tomu ohledací lístek doktora č. XY. Budou asi někde uloženy, ale kde, ve farním archivu? Při troše štěstí by tam třeba bylo uvedeno více...
MenthaPiperita
Dítě vpravo mi na čtyři roky připadá velké. Kdysi se u dětí zkoumala školní zralost mimo jiné tak, že bylo požádáno, aby si pravou rukou sáhlo přes hlavu na levé ucho - mladší děti mají v poměru větší hlavu a kratší končetiny. U těch ostatních nevím, mohlo by být, i když dospělí mi zase připadají spíš o něco mladší.