Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

když už jsme u toho, pokud má někdo akademičtější příbuzenstvo, online jsou i matriky UK
 
jkjkjk ?? !! 
Existuje ještě obecnější https://theses.cz/.
Tak beru zpět, znova to jde.
 
Ještě to jde (XP)
MenthaPiperita
A už taky ne.
MenthaPiperita
Mně jo. Zvláštní.
Pro info - proklik na katastr z mapy.cz už nefunguje. Konec hlášení.
 
Jinak nedávno jsme tu řešili to vyhledávání v ANNO Suche nebo Krameriovi, bezvadný je také repozitář závěrečných prací UK: https://dspace.cuni.cz/ Akorát mám pocit, že tam zase nejdou vyhledávat fráze, kombinace slov, nebo jsem na to zatím nepřišel.
 
Wow, děkuji za informaci, mohl bych to zkusit. Akorát když je úmrtí v Praze na Zlíchově, tak to asi bude AHMP...? Invalidu, já znám jméno i datum a místo narození, ale pochybuji, že byl voják. Měl to být havíř a třeba měl jen sněť v noze a proto o ní přišel, spekuluji.
Ohledně úmrtních lístků kontaktujte příslušný okresní archiv. Musíte uvést přesné jméno a bydliště. Já takhle hledal datum úmrtí svého prapradědy, tak jsem SOkA poslal dotaz, zda mi mohou pomoci, nebo musím na matriku a obratem jsem obdržel sken jeho úmrtního listu. Na něm je jak hlavní příčina úmrtí (= ta v matrice), tak i přidružené nemoci.

Na invalidu se ptejte Vojenského historického archivu na fond Pražská invalidovna. Bez jména to sice bude těžké, ale můžete jim zkusit vypsat nějaké možnosti. Já takhle poptával 3xpradědu z Rokycanska pouze na základě lístku z FamilySearch, kde stálo "1846 In Prager Invalidenhaus". Poštou mi pak zdarma poslali veškerou dokumentaci, co v archivu našli.
Díky za reakci, no tak co se dá dělat. Potřeboval bych nějak identifikovat toho muže, nemá nohu, tak si říkám, jak kde a zjistit třeba invalidy v Plzni tehdy, ale asi to bude marné. Máte např. někdo zkušenost s těmi úmrtními lístky? V matrice je vždy v kolonce příčina úmrtí ta nemoc a k tomu ohledací lístek doktora č. XY. Budou asi někde uloženy, ale kde, ve farním archivu? Při troše štěstí by tam třeba bylo uvedeno více...
MenthaPiperita
Dítě vpravo mi na čtyři roky připadá velké. Kdysi se u dětí zkoumala školní zralost mimo jiné tak, že bylo požádáno, aby si pravou rukou sáhlo přes hlavu na levé ucho - mladší děti mají v poměru větší hlavu a kratší končetiny. U těch ostatních nevím, mohlo by být, i když dospělí mi zase připadají spíš o něco mladší.
Prosím, mohli byste mi někdo kouknout na tuto fotku https://opu.peklo.biz/p/21/05/07/1620404770.jpg a říci mi, zdali může sedět uvedený věk u každé osoby? Je to pro mě důležité. Jestli to nebude zhruba sedět, tak nevím, co budu dělat. Je to z atelieru Dvořák a Roškota v Plzni, asi 1884.
 
Mohl bych vám to asi nějak poslat, klidně mi napište email do zprávy.
Tak mě to nefunguje, chce to heslo, proto se tu ptám. Verze 2001 mi chodila bez hesla, ale teď už taky nejde, chce to CD rom do mechaniky.
Pokud si dobře pamatuju, tak ČTel 2004 fungoval po instalaci bez hesla a pod uživatelským rozhraním běhal nějaký nepříiš sofistikovaný Access, ve kterém šlo číst data obyčejným prohlížením. Nedávno jsem to zrovna měl v ruce.
 
Nemám, ale třeba by to šlo cracknout. Dá se to někde stáhnout?
Tento seznam jsem viděl už před pár měsíci, ale pořád nic nepřibylo online :/ Poslední matriční přírůstek online byl 5.8.2018 (!)
Reakce na | Vlákno  
Přátelé, nemáte prosím někdo aplikaci český telefon verzi 2004? Našel jsem CD, ale nemám k tomu identifikační kód, takže nejde zpustit :(
 
další knihy Apolináře už jsou předané do archivu, a postupně digitalizují, viz přírůstky