Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Co to byl ten dálkový přístup? Mohli jste se sami dostat na knihovní vložky A,B,C, pozemkových knih?
Reakce na | Vlákno  
!
Ad katastr - mělo by to fungovat i přes obyčejný ověřený podpis, nicméně tady je třeba počítat fakt už úplně se vším.
 
SAGITARIUS petaklic mi roztočil textik 
Pro státní správu je i smajlík příliš exotická moderní technologie...
Reakce na | Vlákno  
což samozřejmě a úplně vůbec rozhodně nelze vyřešit pomocí captcha, to je pro státní správu příliš exotická moderní technologie... (dal bych smajlíka, ale...)
Prý jim tam nechodili lidi, ale roboti...
Reakce na | Vlákno  
Asi spoléhají na drzé čelo badatelovo - že to zkusí :-D
Aha, to jsem netušil, že je to přístupné i když je tam furt ta ikona zámku. Myslel jsem, že po přihlášení zmizí. To to doprčic nemůžou někam napsat červeně hned na první stranu po přihlášení?
Reakce na | Vlákno  
když nejsem přihlášený, tak se na tituly se zámečkem nedostanu, ale když se přihlásím pomocí toho knihovního účtu, tak je pak normálně vidím (sice jsou pořád formálně označené zámečkem, ale načtou se a lze v nich normálně listovat)... spíš mi vadí, že kvůli autorským právům ani takhle nejsou přístupné některé noviny, před časem jsem potřeboval něco z Národní politiky ze 40. let, a to není přístupné ani po přihlášení, prostě je potřeba odebrati se do badatelny a nechati si předložiti fysicky :-(
(klidně nahoď něco, co nevidíš, já se zkusím přihlásit a dám vědět, jestli mi to fachá)
Ano funguje, jen počet nepřístupných titulů mi přijde stále týž. Nebo co tam tedy je po tom přihlášení odtajněno navíc?
Reakce na | Vlákno  
nevím, já byl dneska přes účet u MLP v NDK přihlášen vícekrát, funguje normálně
tak se svobodou to imho nic moc společného nemá, spíš s klasickou neschopností, která se bohužel snoubí s tím, že státní správa není schopná digitalizaci chápat jinak než jako pokračování byrokracie moderními, rafinovanějšími prostředky.
Mimochodem, z knihovny mi přišla možnost na nějaké přihlášení do NDK, ovšem že by se snížil počet nedostupných titulů jsem nějak nezpozoroval.
 
Věc, kterou jsem zjistil včera a neskutečně mě nakrkla. Takže jsem asi naposledy zaktualizoval majitele domů v obci.
Připravme se na dálkovou přístupnost ničeho, naproti tomu vám budou skenovány obsahy počítačů bez mrknutí oka. To je ta SVOBODA v praxi.
Reakce na | Vlákno  
s čímž volně souvisí tak trochu jobovka nalezená v klubu Co nás sere - od června skončí volný přístup do katastru nemovitostí, nadále bude spojen s opruzem v podobě datových schránek, prý kvůli vytíženosti.
Státní správa zjevně pracuje podle principu otevřel si hospodu, ale chodili mu tam lidi, a o úrovni digitalizace raději pomlčím, není po 22. hodině.
Historické mapy
Možná jste zachytili ... https://cha.fsv.cvut.cz/
ale jak je "v kraji" zvykem, ve třetím tisíciletí nejsou schopni nadimenzovat přístup.
Pokud ta nemožnost zvětšit mapy je dána přetížením, tak uvidíme. Je-li to standard, tak mnoho povyku pro nic.
 
tomasokoun  
Dobrý den, já jsem zjistil, že příjmení Oravec se vyskytuje ve Velkých Karlovicích, což je od Prostřední Bečvy kousek. Jen příchod do té oblasti bude někdy těsně před rokem 1748. V pozemkových knihách pro to období příjmení není, asi bydleli v nájmu. Cenzus 1715 je předpokládám na tomto odkazu, s možností vyhledávání podle příjmení i obci https://adatbazisokonline.hu/adatbazis/az-1715_-evi-orszagos-osszeiras/?search=oravecz&term=eyJxIjoib3JhdmVjeiIsImZxIjp7ImRiX2lkIjp7ImM4MWU3MjhkOWQ0YzJmNjM2ZjA2N2Y4OWNjMTQ4NjJjIjoiMiJ9fSwic29ydCI6InNjb3JlIiwiYXEiOiIiLCJhcVR5cGUiOiIifQ%3D%3D
lama2 Mitrovicko, Kotěnice 
Dobrý den, pátral jste přes Hajného Míkovce v Nových Mitrovicích. Mám taky takový zájem, psal jsem hajnému ale je offline. Mě zajímají Lindové (odkud) ale Havránci se mi tam taky objevili přes ženské. Co kdyby jsme si poznatky vyměnili? Petr Linda Plzeň lindal@volny.cz
mariss Chýnovsko, Nepomucko, Přešticko, ... 
Podle webu vodnimlyny,cz jsou v katastru Bartošovic v Orlických horách celkem 4 mlýny, jeden stojí 200 m od kostela sv. M. Magdaleny. A mlynářský rod Křenových se pohybuje na mlýnech v okolí.
vladob genealogia, mapy, pohladnice 
Takto: Ten cenzus 1715 vyšiel aj na CD, to CD mám, ale ešte predtým, ako som ho získal, tak som z pôvodnej stránky maďarského archívu vyextrahoval všetky tam prítomné priezviská, počet ich výskytov, a mám to abecedne zoradené ako XLS súbor, teda vlastne index. Je to dosť praktické, lebo sa tak dajú pohodlne zistiť variácie priezvisk. Ak mi dáte nejaký email, pošlem ten index. Pán Cisárik tie stránky potom spracoval tak, ako to má. Ak to CD nájdem, uložím ho na ULOZTO, a dám sem odkaz.