Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Vypadá to, že ty přístupné matriky uvolňuje robot.
 
Tak pokud vím, nové matriky se předávaly až teď po téměř roce, protože i zaměstnanci krajského úřadu jsou na home office.... takže to se načekáte :-)
Reakce na | Vlákno  
tomasokoun  
Ano, a ne jen jednu, zkoušel jsem více možností, ale naštěstí to dneska stáhlo rychle.
tomasokoun  
Díky za upřesnění, já teď ve vyhledavání v inventáří zadal tu formulaci "lze předkládat", a našel jsem to tam. Tak už vím, že to jde jen pro ty vypsané v inventáři
Stáhl jste prostě knihu s číslem sign., co jste tam zadal na konci odkazu.
Taková kniha vůbec není v soupisu, patrně ještě není naskenovaná či dokonce není ani v archívu. MartinSt mluvil o situaci, kdy kniha v soupisu je, jen s tou poznámkou "lze předkládat od ..." a chybí tam odkaz.
tomasokoun  
zkoušel jsem odvodit také odkaz na matriku narození v roce 1904 v Horním Holetíně, ale marně. Něco to stáhne, ale není to ta správná matrika. Poslední co je v indexu je 7991 sign. 3718 matrika N 1879-1899 na straně 1728 inventáře
tomasokoun  
Dobrý den, dokázal by jste odvodit odkaz na matriku oddací pro Dvůr Králové n. L, církev československá svazek 3, rok 1932? V inventáři je to strana 2538, díky.
Mně jde hlavně o nové přírůstky, které jsou zatím v seznamu matrik uložených na MÚ a žádnou signaturu (kromě původní) přidělenou nemají.
MartinSt  
Já jsem ze Zámrsku stáhl matriku, u které byla poznámka "lze předkládat od r. 2021", ale musel jsem si to URL ke stažení sestavit z URL existující matriky, kde jsem nahradil koncová čísla Sign.-em z této matriky.
Reakce na | Vlákno  
Antiquus  
Státní zaměstnanci jsou z většiny na tzv. "home office", což zasvěcení vědí jak vypadá, takže se hodně dloooooho nic dít nebude.
Reakce na | Vlákno  
Zdá se mi to, nebo se letos Zámrsk nějak fláká s matričními přírůstky? Poslední aktualizace seznamu je pořád ten loňský srpen.
 
Antiquus  
Tak v Zámrsku jsme taky dřív pak skočil na mikrofilmy a nehádal se, ale to je všechno minulost, MF digitalizované, navíc jsem tam byl tehdy PO až ČT, takže jsem měl 4x6 ks, pak zrušili čtvrtek, pak úterý, pak znovu zavedli objednávání a nejde se objednat ani pondělí + středa, na badatelně púořád prázdno avíc archivařů než badatelů, půl archivu přestěhováno do HK, na matriky už nikdo nechodí a přesto všechno stále trvají na limitu 6 ks/den. Nehledě na to, že fakt nehodlám trávit den s nějakým sajratem na hubě a není kde se ubytovat. A tohle nekončí, to jim všechno vydrží hodně dlouho, mám pocit, že ten sajrajt na hubu budou lidem rvát i létě až budou třicíty a čtyřicítky.
zcr, petronilla: Díky za info o ANNO Suche. Velmi jsem se pobavil. Jako první jsem tam zadal jedno příjmení a hned mi to nalezlo novinový článek z roku 1904: "Zvláštní česká vesnička Chmelná na Čechticku, jest rodištěm 13 inteligentů, kteří v naší české veřejnosti zaujímají veskrze čestná postavení, Karel Holejšovský, šlechtic ze Slavětína..." Je tam asi pět těch Holejšovských, kteří tehdy měli peníze a zakoupili si predikát tím způsobem, že jim někdo propojil nitky s rytířským rodem před r. 1620, jak to tehdy bylo módní, taková otázka společenské prestiže továrníků atd. Na druhou stranu pak jsem si to přečetl a opravdu to tito rodáci dotáhli velmi daleko (státní rada, profesoři, faráři, učitelé), což je zajímavé, možná na tom urozeném původu přeci jen něco bude ;)
 
Někteří badatelé mívali od ředitele schválené výjimky na mnohem více kousků (za běžného stavu, tj. v plné badatelně), ale nevím jak toho dosáhli. Já jsem nikdy po nikom žádné výhody nepožadoval a samozřejmě jsem několikrát zažil to, co vy. V takovém případě jsem v Zámrsku skočil na mikrofilmy, kterých půjčovali hafo (=matriky). Jinak je mi Vaše úsilí sympatické, bohužel mám teď málo času na tyto aktivity, ale pokusím se to tu sledovat.
SANOV Střední Čechy 
Trojčata z Bukové u Křivoklátu
Barbora, Anna, Mariana - https://ebadatelna.soapraha.cz/d/8794/25 - 15.11. 1727
 
Antiquus  
A co se táká té MZA, tak tu máme nějakou dobu připravenou stížnost kvůli k těm limitům na matriky, ale přednější byl ten matriční zákona, pak přišel covid, tak se s tím zatím nic nedělo.
Poslal jsem zprávu přes vzkazník.
Já se určitě hlásím. Sice se státní správou je to boj s větrnými mlýny, ale přijde mi, že už by se opravdu mělo něco udělat, ta jejich arogance už překročila únosnou míru a jsem ochoten tomu věnovat i nějaký svůj čas, ale jak říkám, potřebuji pomoct, nejsem zběhlý v tom molochu. Jinak s tím Zámrskem souhlasím, také mám tu zkušenost, ale dříve jsem přišel na jeden fígl, jak to "obejít", resp. šlo si vyžádat výjimku. Nicméně, teď v době COVIDu je to pasé. JInak s tím MZA je to tak, že jsem se ozval, že se mi to nelíbí a výsledkem je, že se tam nedostanu vůbec, jelikož přestali komunikovat...
Díky za připomennutí, pro případný "boj" doporučuji odkazy, které jsem v té diskusi 14.5.2020 čas 18.09 napsal. Jde o projekty za cca 400 mega, jejichž výsledky jsou sporné. Myslím, že upozornění na neplnění cílů Operačních programů může mít větší váhu než hádání se s MZA o roky. Navíc čas do voleb by mohl pomoci, zejména po úspěších dálničních známek, registrace, sčítání. Pozn. píšu na tabletu, bez odkazů :-(