Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

tomasokoun  
proč bych měl zveřejňovat celou kartu? Ano, čekám na radu znalce vojenských reálií, možná sem nějaký chodí. Někdy kolem února 1945 vládní vojsko stavělo opevnění nad řekou Pád
To nemůžete tu kartu naskenovat alespoň celou a z obou stran? A i tak je to pro někoho znalého vojenských reálií a historie vládního vojska.
Není zač. Ony ty údaje typu "do r. 1960…" IMHO znamenají okres (v roce 1960 se okresní soustava na mnoha místech zjednodušovala slučováním menších okresů).
spic už jen wtf 
Asi jsem měl včera nějaké zatmění, oběma díky.
tomasokoun  
karta vojáka Vládního vojska
Dobrý den mám v kartě mého dědy jednu poznámku které nerozumím, na zadní straně je informace o povýšení na svobodníka s datem 15.7.1944 ale za tím je tužkou psaná poznámka v závorce (10. p. z. - únor 1945) Zná někdo výzmnam této poznámky, sloužil u 10 praporu 1. roty a v té době byl v Itálii Díky oskenovaná zadní strana je zde: https://www.valka.cz/attachments/35382/unor1945.jpg
 
To je možná lepší se dívat na https://www.portafontium.eu/contents/register/soap-pn/cirkev-rimskokatolicka/stankov

Tam jsou vidět i matriky, co jsou ještě na matričních úřadech.
Tato to není?
spic už jen wtf 
Koukám do http://www.soaplzen.cz/sites/default/files/soap-pn_ap0626_10014_sbirka-matrik-2016-05-18.pdf a nedaří se mi přijít na to, jestli najdu pro Staňkov u Holýšova N matriku r. 1916 nebo O matriku <1916 online. Měl by to být asi Stod, ale na portafontium to nevidím. Nevíte někdo?
 
Trojčata Vimperk
 
Ano, osvědčuje se staré pravidlo - zálohovat, zálohovat, zálohovat ...
 
jj, Flash končí, udělali novou aplikaci otestovanou předtím jakž takž na operátech... samozřejmě to stihli tak tak, čili tohle je zatím pracovní verze, která asi dozná nějaké změny... na odkazy tam mají převodník, ale já bych počkal.
Protože předchozí verzi udělali na už tehdy zastaralém Flashi, který teď po mnohaletém avizování skončil. Buďte rád, že to nezmizlo úplně, verzi bez Flashe udělali na tu nejposlednější chvíli co mohli..
Na staré odkazy si můžete použít převodník.
Na vyhledávání dle farností Vyhledávání dle původce.
MenthaPiperita
Protože flash. Mimo jiné.
Přátelé, zdá se mi to, nebo je tohle nový web actapublica? Taková příšernost. https://www.mza.cz/actapublica/matrika/hledani_obec Musím se v tom rozkoukat, zadám Polnou a vidím jen tu ves, už ne všechny obce u farnosti. Mám v háji všechny předchozí matriční odkazy atd. Proboha proč? Fungovalo, bylo to dobré...
 
Asi klasika - instituce, kde působil - fondy okresních školních rad, tam jsou spisy učitelů; fondy škol, kde působil; když byl inspektor tak zemská školní rada; působení ve spolcích - fondy příslušných spolků. Literárně činní mívají fondy v PNP, ale to byste jistě našla, nicméně lze se dotázat. Dále nějaký osobní fond nebo pozůstalost, to taky bývá, ale to by musela být sakra náhoda. Oslovit lze příslušné archivy či muzea - i tam se dají najít zajímavé věci.
vladob genealogia, mapy, pohladnice 
Dotaz
Nehovorí vám náhodou niečo pojem: "Národný bazar". Mám pohľadnicu (Grafo Čuda Holice), kde je stánok/malý krám, s takýmto vývesným štítom. Je to zo Slovenska, foto je veľmi pravdepodobne z doby 1939-1945, ale nie je vylúčené, že taká firma existovala ešte pred rozpadom republiky.
 
eva48 hronovsko pardubicko 
Hledám podrobnosti o příbuzném Bohumilu Ždímalovi / 1852 Lipoltice - 1936 Praha/, který publikoval též pod jménem T.G.Klenský. Byl činný jako učitel a ředitel škol v Jičíně, ve Slaném a v Praze. V letech 1896 - 1898 byl sbormistrem Pěveckého spolku Antonín Dvořák Turnov. Překládal z francouzštiny a němčiny / Knihy: Duše dítěte, Náš Petříček, Madona Lásky atd./. Vytvořil učebnici přírodopisu. Zajímá nás především jeho činnost v Praze a na Slovensku, kde pracoval v Košicích jako školní inspektor a hlavně jako organizátor slovenského školství. Můžete mi poradit, kde a jak získat údaje o Bohumilu Ždímalovi z období Praha - Slovensko? Děkuji za každou radu.
 
matahl z Magea 
zjistim - musim si vzit od manzelky pristup k jejimu heritage uctu...
Reakce na | Vlákno  
Jen se zeptám, ti Zelinkové jsou přímá otcovská větev, nebo se jen přiženili?
MenthaPiperita
A jen pro jistotu, je to německy - kdyby se to paní snažila písmeno po písmenu louskat, doslova tohle tam neuvidí. Napište případně do vzkazníku,můžu to tam přepsat celé v té němčině.