Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

jj, Flash končí, udělali novou aplikaci otestovanou předtím jakž takž na operátech... samozřejmě to stihli tak tak, čili tohle je zatím pracovní verze, která asi dozná nějaké změny... na odkazy tam mají převodník, ale já bych počkal.
Protože předchozí verzi udělali na už tehdy zastaralém Flashi, který teď po mnohaletém avizování skončil. Buďte rád, že to nezmizlo úplně, verzi bez Flashe udělali na tu nejposlednější chvíli co mohli..
Na staré odkazy si můžete použít převodník.
Na vyhledávání dle farností Vyhledávání dle původce.
MenthaPiperita
Protože flash. Mimo jiné.
Přátelé, zdá se mi to, nebo je tohle nový web actapublica? Taková příšernost. https://www.mza.cz/actapublica/matrika/hledani_obec Musím se v tom rozkoukat, zadám Polnou a vidím jen tu ves, už ne všechny obce u farnosti. Mám v háji všechny předchozí matriční odkazy atd. Proboha proč? Fungovalo, bylo to dobré...
 
Asi klasika - instituce, kde působil - fondy okresních školních rad, tam jsou spisy učitelů; fondy škol, kde působil; když byl inspektor tak zemská školní rada; působení ve spolcích - fondy příslušných spolků. Literárně činní mívají fondy v PNP, ale to byste jistě našla, nicméně lze se dotázat. Dále nějaký osobní fond nebo pozůstalost, to taky bývá, ale to by musela být sakra náhoda. Oslovit lze příslušné archivy či muzea - i tam se dají najít zajímavé věci.
vladob genealogia, mapy, pohladnice 
Dotaz
Nehovorí vám náhodou niečo pojem: "Národný bazar". Mám pohľadnicu (Grafo Čuda Holice), kde je stánok/malý krám, s takýmto vývesným štítom. Je to zo Slovenska, foto je veľmi pravdepodobne z doby 1939-1945, ale nie je vylúčené, že taká firma existovala ešte pred rozpadom republiky.
 
eva48 hronovsko pardubicko 
Hledám podrobnosti o příbuzném Bohumilu Ždímalovi / 1852 Lipoltice - 1936 Praha/, který publikoval též pod jménem T.G.Klenský. Byl činný jako učitel a ředitel škol v Jičíně, ve Slaném a v Praze. V letech 1896 - 1898 byl sbormistrem Pěveckého spolku Antonín Dvořák Turnov. Překládal z francouzštiny a němčiny / Knihy: Duše dítěte, Náš Petříček, Madona Lásky atd./. Vytvořil učebnici přírodopisu. Zajímá nás především jeho činnost v Praze a na Slovensku, kde pracoval v Košicích jako školní inspektor a hlavně jako organizátor slovenského školství. Můžete mi poradit, kde a jak získat údaje o Bohumilu Ždímalovi z období Praha - Slovensko? Děkuji za každou radu.
 
matahl z Magea 
zjistim - musim si vzit od manzelky pristup k jejimu heritage uctu...
Reakce na | Vlákno  
Jen se zeptám, ti Zelinkové jsou přímá otcovská větev, nebo se jen přiženili?
MenthaPiperita
A jen pro jistotu, je to německy - kdyby se to paní snažila písmeno po písmenu louskat, doslova tohle tam neuvidí. Napište případně do vzkazníku,můžu to tam přepsat celé v té němčině.
MenthaPiperita
Tam, kde je jedno číslo, zřejmě proběhlo obé v týž den (i když, pořádný farář by i tak psal 14/14).
spic už jen wtf 
v pohodě, já zas odpovídal do dlouho otevřeného tabu, tak jsem nebyl první :)
matahl z Magea 
SPIC - omlouvam se - jen jsem to sem placnul a samozrejme si neprecetl zahlavi.. Slibuji ze se to uz nebude opakovat.
poko - moc dekuji!
 
Bez záruky, příště raději vždy psát odkud to je, pomáhá to identifikovat místa i příjmení.

Otec:
Alois Zelinka, domkař v Matějovci, syn Františky Zelinkové, dcery zesnulého Bernarda Zelinky, ševce ve Stoječíně, a jeho manželky Thekly Bayerové

Matka:
Marie, manželská dcera zesnulého Vavřince Böhma, sedláka ve Stoječíně, a jeho manželky Anny Marie rozené Faastové z Kebharce.
spic už jen wtf 
Jak píše Taby: "Prosím, při vkládání žádostí se snažte co nejvíce přečíst sami. Dáte tím najevo svou snahu a zároveň to bude sloužit jako návod pro pomocníka, na co se má soustředit."
Na datu není nic divného - 14.11.1873 narozen, 15. pokřtěn.
matahl z Magea 
ano, slo mi o to 14./15. - u nekterych zaznamu byly prave dve cislice a u nekterych ne
MenthaPiperita
Jedno cislo je datum narozeni, druhe krtu, jestli to má byt ta podivnost. Mne pripada zapsane normalne.
matahl z Magea 
Prosba o pomoc
Mohl by prosim nekdo pomoci s prectenim zaznamu v knize narozenych? Ten clovek psal hezky, ale pro manzelku ktera hleda zaznamy, ponekud necitelne. Zaznam. A netusite proc je tam tak divne zapsany datum narozeni?
 
MenthaPiperita
Trojčata
 
Pro jistotu jsem to zazálohoval. Nebyla tam celá republika, bylo to různé po okresech, někde jen jakási počítačová sjetina.