Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

vladob genealogia, mapy, pohladnice 
Dotaz
Nehovorí vám náhodou niečo pojem: "Národný bazar". Mám pohľadnicu (Grafo Čuda Holice), kde je stánok/malý krám, s takýmto vývesným štítom. Je to zo Slovenska, foto je veľmi pravdepodobne z doby 1939-1945, ale nie je vylúčené, že taká firma existovala ešte pred rozpadom republiky.
 
eva48 hronovsko pardubicko 
Hledám podrobnosti o příbuzném Bohumilu Ždímalovi / 1852 Lipoltice - 1936 Praha/, který publikoval též pod jménem T.G.Klenský. Byl činný jako učitel a ředitel škol v Jičíně, ve Slaném a v Praze. V letech 1896 - 1898 byl sbormistrem Pěveckého spolku Antonín Dvořák Turnov. Překládal z francouzštiny a němčiny / Knihy: Duše dítěte, Náš Petříček, Madona Lásky atd./. Vytvořil učebnici přírodopisu. Zajímá nás především jeho činnost v Praze a na Slovensku, kde pracoval v Košicích jako školní inspektor a hlavně jako organizátor slovenského školství. Můžete mi poradit, kde a jak získat údaje o Bohumilu Ždímalovi z období Praha - Slovensko? Děkuji za každou radu.
 
matahl z Magea 
zjistim - musim si vzit od manzelky pristup k jejimu heritage uctu...
Reakce na | Vlákno  
Jen se zeptám, ti Zelinkové jsou přímá otcovská větev, nebo se jen přiženili?
MenthaPiperita
A jen pro jistotu, je to německy - kdyby se to paní snažila písmeno po písmenu louskat, doslova tohle tam neuvidí. Napište případně do vzkazníku,můžu to tam přepsat celé v té němčině.
MenthaPiperita
Tam, kde je jedno číslo, zřejmě proběhlo obé v týž den (i když, pořádný farář by i tak psal 14/14).
spic už jen wtf 
v pohodě, já zas odpovídal do dlouho otevřeného tabu, tak jsem nebyl první :)
matahl z Magea 
SPIC - omlouvam se - jen jsem to sem placnul a samozrejme si neprecetl zahlavi.. Slibuji ze se to uz nebude opakovat.
poko - moc dekuji!
 
Bez záruky, příště raději vždy psát odkud to je, pomáhá to identifikovat místa i příjmení.

Otec:
Alois Zelinka, domkař v Matějovci, syn Františky Zelinkové, dcery zesnulého Bernarda Zelinky, ševce ve Stoječíně, a jeho manželky Thekly Bayerové

Matka:
Marie, manželská dcera zesnulého Vavřince Böhma, sedláka ve Stoječíně, a jeho manželky Anny Marie rozené Faastové z Kebharce.
spic už jen wtf 
Jak píše Taby: "Prosím, při vkládání žádostí se snažte co nejvíce přečíst sami. Dáte tím najevo svou snahu a zároveň to bude sloužit jako návod pro pomocníka, na co se má soustředit."
Na datu není nic divného - 14.11.1873 narozen, 15. pokřtěn.
matahl z Magea 
ano, slo mi o to 14./15. - u nekterych zaznamu byly prave dve cislice a u nekterych ne
MenthaPiperita
Jedno cislo je datum narozeni, druhe krtu, jestli to má byt ta podivnost. Mne pripada zapsane normalne.
matahl z Magea 
Prosba o pomoc
Mohl by prosim nekdo pomoci s prectenim zaznamu v knize narozenych? Ten clovek psal hezky, ale pro manzelku ktera hleda zaznamy, ponekud necitelne. Zaznam. A netusite proc je tam tak divne zapsany datum narozeni?
 
MenthaPiperita
Trojčata
 
Pro jistotu jsem to zazálohoval. Nebyla tam celá republika, bylo to různé po okresech, někde jen jakási počítačová sjetina.
ČUZK - Majetkové vyrovnání s církvemi - Jmenné rejstříky
Vážení uživatelé, k 31.12.2020 bude provoz aplikace ukončen. Kdo si ještě chce stáhnout nějaký jmenný rejstřík, tak má dle všeho poslední šanci...
 
Ne, ke své rodině nikoli, ale zas nemůžu napsat, že se tam nachází samé neškodné informace typu v zimě napadl sníh. To je druhý extrém. Ostatně nedivím se tomu, že se kroniky zveřejňují či nikoli, ale tomu, že se již zveřejněné zase odstraní. To už tu ovšem proběhlo několikrát.
Přátelé, nemáte někdo zkušenost s bádáním v Argentině? Tedy spíše s hledáním žijících osob...už jsem z toho nějak zoufalý. Za deset let jsem se dostal poměrně blízko, ale ta jména lidí, která googlím, jsou celkem běžná, takže jen na FB je desítky takových osob a většina z nich mi ani neodpověděla. Potřeboval bych to nějakou úřední cestou...příbuzní emigrovali do Buenos Aires v roce 1934 a dodnes tam mají děti a vnoučata. Proklikal jsem se na tento web: http://www.vitalrecords.com.ar/ Mají zajímavé způsoby a podmínky. Chtějí 90 USD poplatek za jejich práci a poté, co se spojím s těmi dohledanými příbuznými, tak dalších 90 USD jako doplatek. Asi to ale teď nechám plavat, celý svět má jiné problémy...
 
Fakt pakárna, nevím, co by jim to udělalo na dálku. Rád bych časem získal jeden úmrtní zápis z Chomutova (1943). Myslím, že mi před časem nabídli nějaký výpis za 100 Kč, pak jsem to odložil.
A nalezl jste v takto mladých kronikách něco zajímavého k vaší rodině, nebo tam bylo jen kolik se sklidilo obilí a že si obec pořídila kanalizaci?