Hledám podrobnosti o příbuzném Bohumilu Ždímalovi / 1852 Lipoltice - 1936 Praha/, který publikoval též pod jménem T.G.Klenský. Byl činný jako učitel a ředitel škol v Jičíně, ve Slaném a v Praze. V letech 1896 - 1898 byl sbormistrem Pěveckého spolku Antonín Dvořák Turnov. Překládal z francouzštiny a němčiny / Knihy: Duše dítěte, Náš Petříček, Madona Lásky atd./. Vytvořil učebnici přírodopisu. Zajímá nás především jeho činnost v Praze a na Slovensku, kde pracoval v Košicích jako školní inspektor a hlavně jako organizátor slovenského školství. Můžete mi poradit, kde a jak získat údaje o Bohumilu Ždímalovi z období Praha - Slovensko? Děkuji za každou radu.
zjistim - musim si vzit od manzelky pristup k jejimu heritage uctu...
Jen se zeptám, ti Zelinkové jsou přímá otcovská větev, nebo se jen přiženili?
A jen pro jistotu, je to německy - kdyby se to paní snažila písmeno po písmenu louskat, doslova tohle tam neuvidí. Napište případně do vzkazníku,můžu to tam přepsat celé v té němčině.
Tam, kde je jedno číslo, zřejmě proběhlo obé v týž den (i když, pořádný farář by i tak psal 14/14).
v pohodě, já zas odpovídal do dlouho otevřeného tabu, tak jsem nebyl první :)
SPIC - omlouvam se - jen jsem to sem placnul a samozrejme si neprecetl zahlavi.. Slibuji ze se to uz nebude opakovat.
poko - moc dekuji!
Bez záruky, příště raději vždy psát odkud to je, pomáhá to identifikovat místa i příjmení.
Otec:
Alois Zelinka, domkař v Matějovci, syn Františky Zelinkové, dcery zesnulého Bernarda Zelinky, ševce ve Stoječíně, a jeho manželky Thekly Bayerové
Matka:
Marie, manželská dcera zesnulého Vavřince Böhma, sedláka ve Stoječíně, a jeho manželky Anny Marie rozené Faastové z Kebharce.
Jak píše Taby: "Prosím, při vkládání žádostí se snažte co nejvíce přečíst sami. Dáte tím najevo svou snahu a zároveň to bude sloužit jako návod pro pomocníka, na co se má soustředit."
Na datu není nic divného - 14.11.1873 narozen, 15. pokřtěn.
ano, slo mi o to 14./15. - u nekterych zaznamu byly prave dve cislice a u nekterych ne
Jedno cislo je datum narozeni, druhe krtu, jestli to má byt ta podivnost. Mne pripada zapsane normalne.
Prosba o pomoc
Mohl by prosim nekdo pomoci s prectenim zaznamu v knize narozenych? Ten clovek psal hezky, ale pro manzelku ktera hleda zaznamy, ponekud necitelne.
Zaznam. A netusite proc je tam tak divne zapsany datum narozeni?
Pro jistotu jsem to zazálohoval. Nebyla tam celá republika, bylo to různé po okresech, někde jen jakási počítačová sjetina.
ČUZK - Majetkové vyrovnání s církvemi - Jmenné rejstříky
Vážení uživatelé, k 31.12.2020 bude provoz aplikace ukončen. Kdo si ještě chce stáhnout nějaký jmenný rejstřík, tak má dle všeho poslední šanci...
Ne, ke své rodině nikoli, ale zas nemůžu napsat, že se tam nachází samé neškodné informace typu v zimě napadl sníh. To je druhý extrém. Ostatně nedivím se tomu, že se kroniky zveřejňují či nikoli, ale tomu, že se již zveřejněné zase odstraní. To už tu ovšem proběhlo několikrát.
Přátelé, nemáte někdo zkušenost s bádáním v Argentině? Tedy spíše s hledáním žijících osob...už jsem z toho nějak zoufalý. Za deset let jsem se dostal poměrně blízko, ale ta jména lidí, která googlím, jsou celkem běžná, takže jen na FB je desítky takových osob a většina z nich mi ani neodpověděla. Potřeboval bych to nějakou úřední cestou...příbuzní emigrovali do Buenos Aires v roce 1934 a dodnes tam mají děti a vnoučata. Proklikal jsem se na tento web: http://www.vitalrecords.com.ar/
Mají zajímavé způsoby a podmínky. Chtějí 90 USD poplatek za jejich práci a poté, co se spojím s těmi dohledanými příbuznými, tak dalších 90 USD jako doplatek.
Asi to ale teď nechám plavat, celý svět má jiné problémy...
Fakt pakárna, nevím, co by jim to udělalo na dálku. Rád bych časem získal jeden úmrtní zápis z Chomutova (1943). Myslím, že mi před časem nabídli nějaký výpis za 100 Kč, pak jsem to odložil.
A nalezl jste v takto mladých kronikách něco zajímavého k vaší rodině, nebo tam bylo jen kolik se sklidilo obilí a že si obec pořídila kanalizaci?
Vysvětlení nebylo nikde žádné. Už jsem tu psala o "zmizení" některých farních kronik, třeba Lužce nad Vltavou - konkrétně ta nepřesahovala ani rok 1948. Osobní údaje v ní byly asi takového druhu, jako že po smrti jednoho faráře vtrhlo na faru příbuzenstvo a pobralo, co mohlo, včetně nábytku a knih patřících církvi.