Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
Není pravda, že web "stěhovavých" nefachčí. Sice tam přispívá minimum lidí (pravidelně jen jedna osoba), ale zápisy tam přibývají. Pomalu, ale přibývají.
Pěkné, kdyby takto přidali Jižní Tyrolsko, tam bylo hodně Čechů - ale to asi Italové "nedovolí".
na Matricule přibyla celá jedna arcidiecéze - Maribor (246 farností, 4776 knih)... jen tak dál!
 
btw. genealogie.taby.cz je down, hlásí to General Error - SQL ERROR [ mysqli ] ... snad nic vážného
 
njn, bohužel většinou v jedné každé se jich najde tolik, že by nakonec člověk nedělal nic jiného.

rozhodně ale doporučuju jednou za čas prohnat to jméno zmizelého googlem, ANNO Suche a podobnými zdroji, náhoda je blbec.
jacana smutný výročí, hladím fotky spím s urnou 
věděla jsem o obou zmíněných místech, obě vypadají že počáteční ambice došly a nespolupracuje nejen lid tzv obecný matriky prolézající, ale ani ti protřelejší ... no nic, ten můj původní post byl stejně spíš jen takový plk do větru ;-)
na genealogie.taby.cz je sekce Cizí v matrice, kam pomalu přibývají různé nálezy, ale je to samozřejmě kapka v moři a obecně hledání jehly v kupce sena. Holt i v těch starých časech furt někdo někam coural, a pak si nad tím o pár století lidi můžou lámat hlavu, jak chtějí...
jacana smutný výročí, hladím fotky spím s urnou 
ale v reálu to evidentně moc nefachčí
odkaz na rody "stěhovavých" povolání v uvítací zprávě nahoře má sloužit právě k tomuto...
jacana smutný výročí, hladím fotky spím s urnou 
tss, nám jeden takovej granátník od šavolínského pluku, místo původu blíže neurčeno, povil 1804 v chalupě dítko, které třetí den zemřelo a on odvlšál i s manželkou odkudsi z daleké perdel opět do nedohledatelna ... a páč vím, že o pár let později oblast zaplavili uprchlíci a vojenští lazaři taky bůhví odkud, a byli ubytovaní po chalupách, páč ležení kapacitně zdaleka nestačilo, tak už jsem si říkala, jestli někde neexistuje nějaké místo, kam by se takoví nahlašovali, aby je chudáci rodokmenující mohli dohledat
já mám poněkud starší případ sňatku cca 1780 - voják z jižní Moravy, syn čtvrt- nebo pololáníka, musel bych dohledat; nevěsta z Dolního Slezska. Svatbu jsem nenašel, ale nejspíš si ji i s pár dětmi přivedl odněkud ze severních Čech, kde jeho pluk nějakou dobu seděl. Nedělám si nejmenší naději, že ten sňatek někdy objevím - zkoušel jsem i Musterlisten, a nenašel ho. Potom zemřel, nechal po sobě ženu a tři nebo čtyři děti, pozůstalí pak úplně zmizeli ze záznamu, možná se museli vrátit do Slezska, nevím.
SANOV Střední Čechy 
Svatba "na dálku"
Štěstí a náhoda mě přivedli k zápisu svatby, jehož hledání jsem vzdal. Nejmladšího syna ( *1769 ) sedláka ze vsi Zavidov u Rakovníka, se oženil v r. 1798 na faře v Klecanech u Kralup n. Vl. s dcerou podruha ze vsi Klíčany, což je cca 100 km. Mám zkušenost, že v té době se svatby uzavírali většinou v rámci panství, vesnice či blízkého okolí snoubenců. Panství ženicha bylo rodu Wallis, panství nevěsty rodu Clam-Gallasů. Jediné co mě napadá jak se "dali dohromady" je vojenská služba ženicha v blízkosti sídla nevěsty ......... Mohly být i jiné možnosti ? Díky za Vaše zkušenosti. Chodili i synové sedláků v této době sloužit na vojnu ? ( Mám případ, kdy ovčák z Čes. Krumlova odešel až na zámek Cítoliby u Loun, obě panství vlastnili Schwarzenbergové )
 
Profesionální genealog
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda víte o někom renomovaném profesionálním genealogovi, který má volnou kapacitu. Kdo se zabývá oblastí Jižní Moravy. Nabídek rodopisných služeb je mnoho, ale nejsem schopen ověřit kvalitu. Děkuji.
 
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
To sice jo, ale ono nečekám, že by tam někdo seděl a čekal na ten správný den aby to mohl skartovat. Takže je možné, že to ještě někde leží. Ale i pokud ne, měl by být záznam o likvidaci, pokud to platilo už v té době tedy.
Apfelstrudel  
Díky moc, to jsem chtěla vědět. Těch 40 let už uběhlo.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
V rámci lůžkové péče je možno dokumentaci skartovat 40 let od ukončení poslední hospitalizace pacienta nebo 10 let od jeho úmrtí, v případě následné a dlouhodobé lůžkové péče 20 let od ukončení poslední hospitalizace nebo 10 let od úmrtí.

Bez časového omezení se musí uchovávat písemný záznam, který obsahuje soupis zničené zdravotnické dokumentace s identifikačními údaji pacienta, společně s informací o tom, kdy, jak a kým byla zdravotnická dokumentace zničena.

https://www.vzp.cz/o-nas/tiskove-centrum/otazky-tydne/jak-dlouho-ma-byt-ulozena-u-lekare-dokumentace-pacienta
Apfelstrudel  
Dobrý den, nevíte jak dlouho uchovávájí nemocnice své lékařské karty?

Jedná se mi o psych. léčebnu Opava a asi 60.léta 20.století.Po smrti babičky jsem našla jistý právnický dopis, který jí tam byl zaslán.
Samozřejmě se o tom nikdy doma nemluvilo, ona sama se nikdy nezmínila a otci mohlo být tak asi 10 let. Já asi tuším jaký příbeh za tou hospitalizací je, ale ráda bych tu kartu viděla. Mám nárok do ní nahlédnout,pokud ještě existuje?

Internet mi bohuže nic relevantního nenašel, tak jen jestli máte někdo zkušenost s ne až tak dávnými archivy. Děkuji.
 
trojčata
Díky - Trofozoit, miana, jacana a MenthaPiperita. Uloženo.
 
Tak to musel být nějaký dočasný problém, teď jsem si vyzkoušel - jdu na https://archivnimapy.cuzk.cz/ , vyhledám obec, kliknu na mapu, dostanu seznam dostupných archiválií, kliknu na indikační skici a jsem tam.
Děkuji Peters i Jacana ... To jo - mně staré PŘÍMÉ odkazy také - ještě - fungují,
Ovšem zobrazení, které jste mi poslal, na které jsem byl také zvyklý dnes, pro novou obec, nedostanete (resp. já se k němu nedostanu).
Web oldmaps mi přesměruje (jako vždy) na "archivnímapy" a tam jsem ihned přesměrován na novou aplikaci, která u mne na PC nefunguje (nemám desítky), pod Androidem na tabletu se to alespoň "trochu - jakoby" rozběhne pro některé mapy Stab-katastru, ale bez výsledku ve skicách. Můj dotaz na CUZK byl promptně přesměrován na Zeměměřický ústav = správce nové aplikace, tak čekám na odpověď.
Do té doby to neřeším.