Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

jacana smutný výročí, hladím fotky spím s urnou 
kliknout na políčko Evidence obyvatelstva (ne na to "i" vedle toho).
Pravda, nutno procházet jednotlivé "šanony" po jednoltivých skenech, vyhledávání podle jmen v tom nefunguje - to funguje zatím jen pro to A-F
https://digiarchiv.plzen.eu/vademecum/index4Clear.jsp

např Lukeš Anna
https://digiarchiv.plzen.eu/vademecum/permalink?xid=ac6916c1548145d3adb8da6573f18074&scan=5&parentType=10057#scan5

Podobně podle ulic
https://digiarchiv.plzen.eu/vademecum/Zoomify.action?xid=710c1f797898428eb7652288300da0f4&entityType=10057&entityRef=%28%5En%29%28%28%28localArchiv%2C%5En%2Chot_%29%28unidata%29%29%28116931%29%29&scanIndex=0
abulin zřejmě tím "Opravdoví PLZEŇÁCÍÍÍÍÍ" myslel archiv města Plzně https://amp.plzen.eu/digitalni-archiv/

Je tedy trapné, že po mnoha letech digitalizace pobytových přihlášek jsou u "Fi".

Co Vás zaskočilo?
Profesionál by měl mít dávno web AMP v "záložkách", PortaFontium nekončí (a nic takového jsem nenapsal) , hledat v AMP např. Rokycany je podobný nesmysl, jako hledat Žižkov v SOA Praha.
IMHO je nalezení přihlášek triviální, ale mám další doporučení, nejsou ani v hudebninách.

JACANA se moc omlouvám
a končím vysílání na toto téma.
MenthaPiperita
Aegidius (česky Jiljí).
jacana smutný výročí, hladím fotky spím s urnou 
Trojčata Smolíkovi, 1768 Lhuta, fara Zdebořice (KT)
snad ještě nebyly (to první jméno ani neumim pořádně přečíst)
Agidius Joannes + Catharina Margaretha + Barbara Dorothea Smolik

a koukám, že jedna kmotra i nějaká má potenciální příbuzná
 
Jsem zaskočen hloubkou této odpovědi.
Až tam někdo ty pobytové přihlášky objeví, může mi dát vědět. Život letí.
 
jacana smutný výročí, hladím fotky spím s urnou 
pamatujte si prosím do smrti JACANA za JASAN zásadně nezaměňovat !!!
možná zde do jiných klubů nechodíte, ale já i někteří jiní ano ... opravdu není dřevo (jakože začátečník, lama) jako dřevo (...)
Odkaz jsem napsal zejména pro JASANA, která je dle vlastních slov "začátečník".
Vám, který zpracováváte rodokmeny na zakázku, bych si takové triviality posílat netroufl. Navíc mi není Váš dotaz srozumitelný.
Nevím, z čeho usuzujete, že je PortaFontium pryč? Neoznačil bych funkční "vademecum" za příšernost. Ani mi není jasné, proč na tom "mém" odkazu hledáte Bušovice, Kyšice, Ejpovice, Rokycany, tedy obce které tam vůbec nepatří.
Ale abych byl pozitivní, vyznávám kennedyovské (čínské) rčení, že než hladovému dát rybu, je lepší ho naučit rybařit. Takže nápověda k druhému dotazu - pobytové přihlášky bych nehledal v sekci diapozitivy.
Pobytové přihlášky tam jsou, prosím, kde?
Zase tato příšernost? Panebože, Porta fontium je pryč? :-O Z tohoto odkazu nejde ani jít zpět. Zatím tam pro mé obce nic není (sčítací operáty, evidence obyvatel). Hodně předků mám zejména z Bušovic, Kyšic, Ejpovic, ale i Rokycan, Plzně, Letkova atd.
jacana smutný výročí, hladím fotky spím s urnou 
jestli sem náhodou chodí pan J. Strnad, nebo jej někdo znáte, tak že jej miluju
(aneb s letošním upgradem konečně ty mé pošumavské rodinné propletence snad nějak rozpletu)
 
GeneralHalsey  
No to je bohužel úřednická realita, každej úředník má svoji metodu a svůj přístup a kolikrát ani příkaz nadřízeného v tom nic nezmění. No a archivy nejsou jen úředníci v jiné místnosti na stejné chodbě, ale bohužel samostatné organizace. A z MV jim tam asi nikdo moc na krk nedýchá. Stačilo by, aby jim vnutili dodržování archivního zákona.
jacana smutný výročí, hladím fotky spím s urnou 
tož já jsem tady v téhle společnosti pořád ještě začátečník, tak juchám i z teho co na portafontium je. Za navedení na přímé plzeňáky ovšem díkes :-)
Nevím, komu říkáte plzeňáci ... :-)
SOA Plzeň mne nesmírně potěšil, když odešli od Actapublica, např. jejich popis matričních snímků je preciznější než jinde.
Ale pak se tam něco zaseklo (asi lidský faktor) a digitalizace se nesmírně zpomalila, jsou daleko za původně zveřejněným plánem ... ten již pro jistotu stáhli. Včera zveřejnili přihlášky k pobytu teprve "C" - již měly být dávno venku, dle původního plánu.
Mám pocit, že digitalizaci "nesudetské" části kraje, kterou netlačí Bavoráci, hodili přes palubu.

Opravdoví PLZEŇÁCÍÍÍÍÍ ... "jedou" na vademecum ... https://digiarchiv.plzen.eu/vademecum/index4Clear.jsp ... a jsou perfektní, také bez cenzury,
a např přihlášky k pobytu už tam mají dávno, chvíli ovšem trvá, než se v systému více databází, časovém i adresním, zorientujete.
Plzeň mi také vyhovuje. Stejně je to ujeté, co archiv to jiný systém, asi spolu nespolupracují. Každý pes, jiná ves.
jacana smutný výročí, hladím fotky spím s urnou 
osobně mám oblibu vázanou nejspíš na první zkušenost - já začala plzeňáky, kde jsem s funkčností a přehledností docela dost spokojená (byť sere, že poněkud poráchali stahování matrik a kroniky už nejdou stáhnout vůbec, plus pár gdpr čistek). Při vlezu jinam mám bolení, někde velmi těžké
MenthaPiperita
Snadno. Zeptejte se, kde skončily menhiry z Droužkovic (a nejen ty).
SANOV Střední Čechy 
Moc děkuji za info - Poche. Ano, ve Strupčicích je lapidárium soch a plastik ze zaniklých vsí důlní činností. Nalezená Boží muka s letopočtem 1583, při stavbě rod. domku r. 2016 v Okoříně, stávala prý kdysi, dle místního spolku Přátel památek, u cesty do tzv. Lumpu. Cesta vedla z Okořína do Všestud, kde bývala od pradávna fara u kostela sv. Michala. Jak se takový skvost octl na skládce cca 1 km od původního místa, nikdo z místních pamětníků neví.
?? všechny možné prameny pro danou obec v JEDNOM (na rozdíl od Třeboně) přehledu máte v Opavě, včetně nezačerněných kronik, nemluvě o jmenovitých třídních výkazech.
IMHO SOA Praha má dobře udělané matriky, ale strategie digitalizace nematričních materiálů a způsob jejich vyhledávání je děs/běs
Možná věc osobního vkusu, mě se nejvíce líbí SOA Třeboň, vizuálně, i jak to šlape, pár kliků myší, všechny možné prameny pro danou obec přehledně v jednom...Pak ten systém, ve kterém jedou SOA Praha a MZA Brno. Mám víc rád přehledky matrik než filtry. Samozřejmě Opava je nabušená materiály, ale už i SOA Praha digitalizuje nematriční prameny, např. pozemkové knihy.