Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

spic už jen wtf 
Hledám svatbu a/nebo narození Tomáše Nemochovského (okolo *1736), úmrtí http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/1967/?strana=188 4.
(Ostatně, dovedl by tu příčinu někdo přeložit? Čtu to jako "erzschlagen durch Abwerfung des Winsenbaumes")
Narození potomka http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/1951/?strana=267 předposlední vlevo.

Nechám se nasměrovat. Pokud by přišel z Nemochova a dostal podle toho příjmení, tak mám asi smůlu?
Tady nic použitelného nevidím: http://badatelna.eu/instituce/Statni_okresni_archiv_Vyskov_se_sidlem_ve_Slavkove_u_Brna/fondy/?q=N%C4%9Bm%C4%8Dany
Děkji za případné nápady.
 
JJ - v noci se lépe hledá, neruší to světlo kolem :-)
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Ten jsem kdysi taky našla, ale vadilo mi na něm dost, že nemůžu najít k čemu patří ta čísla stránek.
A OMG oni jsou Zarazice zčástu ve Vnorovské a zčásti ve Veselské!!

No, ale dobrý, nejen že jsem našla tu odpovídající matriku k těm číslům v superindexu, ale i konečně i toho 4x pradědu, poslední týdny hledám a jdu spát :)
Já si celý víkend říkám, že oni musí někam mizet.. :)
Teoreticky mohli být odsunuti - Grozurkové jsou ve Vídni - Lukas, Jürgen, Florian, Alfred, Thomas = docela dobří fotbalisti - Líza-Marie je modelka :-) O chybu čtení jít nemůže, protože jsou v super-čitelném indexu 5996.
Trojčata
Solopysky 1783 https://ebadatelna.soapraha.cz/d/12292/106
 
Trojčata
 
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
(teda v tom IS snad jo, tam je to psáno velmi krasopisně)
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
To já bych nepředpokládala, ale našla jsem to takhle i v nějaké diplomce zabývající se sirotčími zápisy, tak přepodkládám, že studentka historie to čte dobře ;) (měla tam Grozurka i Glozurka, v jedné té variantě je rozhodně "l" a v té druhé zase rozhodně není, tolik jsem schopná říct.
Taky jsem je podezřívala, jestli to není nějaký maskovaný Gazárek, ale ti se vedle ve Vnorovech vyskytují už i dřív. (ne že by to něco moc znamenalo)
Ad Trofo - agregát příjmení cizinců v r. 2009 uvádí jednu Grozurkovou (nejsou tam ročníky narození), jinak se tu nikdo takový nevyskytuje, teda samozřejmě předpokládejme, že to čteš správně :-)
 
Děkuju, neměla jsem ani jedna.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
OK, díky, aspoň vím, že mám koukat po nějakých indikačních spisech a soupisech nebo tak ;)

dobes: Za tohle velmi děkuji. Sice úplně nevím, co tam čtu, ale v rožku je asi kompletní seznam. Pomohlo mi to ale rozkódovat ono zatrolené přijmení na "GL.." z čp 34, což je podle všeho Glozurek (občas psáno Grozurek), které se v ČR už asi vůbec nevyskytuje.
Grecmana jsem odvodila, ale tento mi dal zabrat :)
MenthaPiperita
MenthaPiperita
Trojčata
 
Někdy bývá v archivu velkostatku soupis poddaných nebo v archivu farního úřadu soupis duší, vždy po rodinách, není tam něco?
No jestli byli strašně chudí, tak mezi majiteli domů nebudou.
Podívejte se na Indikační skicu. Je tam seznam majitelů domů z roku 1827. Tomečků je asi 12. Na G je v Zarazicích kromě Grabce ještě Gajdošík, Gretzmann a Greczmann.
Děkuju za ně!
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Mám problém s jednou linii. Zatímco normálně mají rodiny aspoň domy, kde se vyskytují, tahle část rodiny byla údajně strašně chudá, tak se mi stěhují sem a tam.
Navíc vesnice (Zarazice) je teď součást Veselí, takže se to samozřejmě výrazněji míchalo mezi jinými (dnes) součástmi Veselí (Lidéřovice, Vnorovy..), v některých je výrazně více Tomečků, ale trochu se obávám, že nebudu schopná zjistit, který z nich je ten můj. Mimoto mi takto mizí i Grabcové ale i jiná přijmení, značné stěhování tam provozuje velká část.
Svatební záznamy zmiňují jen otce ženicha a nevěsty, dál nic.

Máte nějaký postup, jaký se dá použít v takových případech? (sčítání nepomůže, tohle je doba kolem přelomu 1800, v 57' už dotyčný úplně umřel) Mimo procházení všech vesnic v okolí a hledání kompatibilního narození (která teda je z různých záznamů tak jako +/- 8 let)? Obvykle to ale znamená, udělat si nějakou kompletí představu o lidech toho přijmení a jejich pohybech. Každá nová obec má nová jména, která nejsem zvyklá číst (v Zarazicích jsem ještě pořád nevyluštila jedno na G, které vypadá že je za ním "L" ale kdo ví), takže je to dost práce.

 
Trojčata
 
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Tak o víkendu prohledávám rodokmen americké shody, která má typicky české jméno, podaří se mi dohledat celou linii až do Čech, ale nic moc z mých oblastí.
Pak se pokouším zjistit, jestli je to opravdu rod té mojí shody, protože dávněji mrtví se v US hledají obecně lépe. Tam, kde jsou žijící lidé není možné se dopátrat ani obituaries and záznamu na hrobu a tady ti se dožívali devadesátky... ovšem pak nastávají momenty pro Whitepages (nevím co je to za službu, ale vypíše vám adresy kohokoliv a kdo tam bydlí, telefonní čísla a historii a já nevím, věk, cywe..) a finálně Facebook (a veřejní Facebookoví přátelé ;).

No a pak zjistím, že Texas má na FamilySearch záznamy narození až do roku 1997 a koukám, že ten můj match je tam s jiným otcem! Pak se dívám, že jsou tam jisté nesrovnalosti, jakože v době, kdy se narodil byla matka vdaná ještě za předchozího muže, ale v rodných listech dvou dětí má před rozvodem jméno jiného otce a později se rozvedla a vzala si toho. Taky mají v rodných záznamech dvě přijmení, ale používá jen to "české" ale říkala jsem si, že asi ze zvyku. Nicméně to vysvětluje záznamy o "minulých jménech" na Whitepages a taky proč tam bydlí nějaký člověk jiného jména.
Takže slepá ulička a hledám dál v linii toho dalšího chlápka. Ale tam až do 18. století samý anglicko/skotský předci a ani náznak toho, že by do toho někde vlezla česká linie.

Nakonec usuzuju, že možná nevěděla čí ty děti jsou, proto mají dvě přijmení a to že je tam napsaný nějaký člověk, není podstatné (možná taky proto si dělal test?) takže se vracím zpět k té české linii a nakonec najdu něco, co je vedle od jedné z vesnic, no mohlo by být, ale zas to nechám na jindy.
Není to lehký. A příbuzný Alvin byl zjevně komplikovaný člověk ;)

(v jiném hledání předtím narazím na manželku s přijmeními Teply Sadlo a v duchu se usměju ;) méně se usmívám, až Teplé dohledám do mojí vesnice, ovšem oni se tam berou navzájem, ach jo.. )