Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

spic už jen wtf 
A nejde se jich zeptat, když se ozvali? Jinak na facebooku je to vyhledávání schválně funkčně dost omezené.
Fajn jsou knihy vydaných domovských listů (SOkA).
Přátelé, jen bych se chtěl zeptat. Máte někdo zkušenost s hledáním osob na Facebooku? Jestli lze nějak filtrovat podle roku narození, místa, jména, i když tam člověk nemá veřejně uvedený ten věk? Totiž mnoho let se snažím najít argentinské příbuzné a teď se mi skrze webové stránky ozvali příbuzné z té rodiny a jsem blízko. Znám jména, občas datum narození, ale pořád se nedaří nikoho nalézt. Mám zase smůlu v tom, že to jsou samé ženy a neznám jména po provdání. :( Benegasů z Argentiny je na FB hafo a dokonce také Venegasové, Bonegasové… Nemohu to vzdát. Toto mám: Argentina, Benegas či Bonegas.jpg
 
Ano, člověk se podívá po několika dnech na Okouna, aby zjistil, že se ho právě před chvíli někdo zeptal :-) Je to tisk 593, na momentální stav projednávání jsem se nedíval, ale již existují pozměňovací návrhy, které to navracejí do stávajícího stavu.
 
spic už jen wtf 
Můžete prosím poslat odkaz na psp.cz? Nedaří se mi to najít.
trojčata
Jezevec1, miana - děkuju za trojčata, to je zase nálož!
 
To ale asi nebylo v Praze. Tam přidaly dvoje rukavice, patlání nějakého sajrajtu na ruce (nevím teda jak se to má dělat, když mám mít dvoje rukavice), epidemiologický dotazník, při protřebě povinnost se jít nahlásit dozorkyni, načež badatel dostane záchodový doprovod (na Chodovci těch asi 10 m). Jestli mi budou kontrolovat i jetsli jsme spláchnul a umyl si ruce, nevím. Do toho zavedli v NA ještě objednávání na čas. Psali mi odtamtud, že spisy mají a dali mi výběr dva termíny, nějaké úterý 10 hod. a pak ještě jeden. Tak jsme jim napsal, že radši počkám na demontáž Protiatomového krytu Chodovec zpátky na archiv. Asi těžko pojedu 120 km do Prahy kvůli půlhodině v jednom archivu, obvykle chodím do 4 za den. Objednávání jinde na čas? SOA Praha poběží do 1.7. normálně a pokud mezitím nezačnou blbout Rouškula s Tatarem, tak už i bez povinně preventivního dušení ve slimtácích.
ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
Když budu úspěšný, ozvu se.
Kontakt na Marii Zelenkovou bohužel nemám, ale hodil by se mi také. Její maminka Marie Urbanidesová byla za svobodna Chrpová a Chrpy já sbírám. Pokud se vám kontakt podaří získat, tak budu velmi rád za jeho zprostředkování. Předem děkuji.
ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
Dobrý den,
chtěl jsem se prosím zeptat v této komunitě, zda někdo nezná paní jménem Marie Zelenková, která dělá genealogii a má účet na GENI https://www.geni.com/people/Marie-Zelenkov%C3%A1/6000000011218565536 ) Její otec byl Antonín Urbanides z Benešova (v r. 2016 bylo 6 mužů toho jména v ČR). Její manžel byl Ing. Rudolf Zelenka (1930-2007), tajemník Technické fakulty České zemědělské univerzity, odborník na provoz traktorů.
Jeho dědeček Rudolf Zelenka (*1874) byl bratr mého prapradědečka (*1877). Do pondělí nikdo v naší rodině netušil, že měl bratra. Potřeboval bych paní Marii Zelenkovou kontaktovat. Děkuji.
 
v té době vznikala taky spousta cukrovarů, pivovarů a podobných fabrik (i v menších městech a obcích), ale spousta lidí beztak skončila někde ve větším městě, vč. například Vídně (o vlně vystěhovalectví do USA ani nemluvě). Ve sčítacích operátech bývá občas poznámka typu "slouží v Brně".
trojčata, Kadov
https://digi.ceskearchivy.cz/4543/81/1528/866/48/0
 
Minulý týden jsem byl v SOkA a žádná zvláštní opatření s výjimkou obecných (roušky, desinfekce, rozestup) jsem nezaznamenal.
vladob genealogia, mapy, pohladnice 
Na Slovensku existuje publikácia "Etnografický atlas Slovenska", kde je táto vec spracovaná. Asi máte v ČR analogické dielo.
archivy
Má někdo info, kdy hodlají ty protiatomové kryty přestavět zpátky na archivy? Viz níže a Zámrsk to samé. Resp. byl někdo mezitím v nějakém SOA nebo jinde?
https://www.nacr.cz/badatelna/oznameni-o-postupnem-uvolnovani-omezeni-provozu-badatelen-narodniho-archivu
 
honyk Východní Čechy 
Stěhování za prací v 19. stol.
Existuje nějaký soupis míst v rámci ČR, kam se hromadně stěhovali lidé za prací? V druhé polovině 19. stol. mi řada lidí z rodokmenu beze stopy mizí. Některé potomky pak objevuju v širším okolí ostravska, příbramska, mostecka, trutnovska, takže předpokládám přesun za prací v dolech. Znáte další tehdy oblíbené lokality? Dokážete je napojit přímo na konkrétní farnosti?
 
Ve starých příspěvcích se zde probíral rod Lucek (Luczek). Nedaří se mi nalézt narození, tím i původ Václava Lucka, nar +/-1705 svobodného mlynáře na Dibřím mlýnu u Hudlic. Nemáte nějakou stopu?
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Já jsem tam nikdy ani české hroby nehledala. Jen mě poměrně překvapilo, když jsem tam náhodou našla hrob svojí babičky tady v Prostějově ;)
Já ten web znám, snad je to OK pro USA nebo jiné země. Prověřil jsem to na ČR, zadal 7 jmen (kde vím o hrobech na Olšanech i mimo Prahu) a nalezlo to jeden záznam, bez fotky a bez lokalizace hrobu.
GDPR se týká jen automatizovaného zpracování dat získaných jinak než úřední cestou a nežijící osoba nemůže být nositelem osobních údajů.