Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Nojo - najdou se tam zajímavé záznamy:
http://digi.nacr.cz/prihlasky2/images/00099999-00000001.JPG
pro pobavení
Přátelé, tohle mi udělali úředníci před sto lety s příbuzným Půlpytlem, to není hezké...kromě toho to byl právník a soudce.
http://digi.nacr.cz/prihlasky2/images/00000496-00000235.jpg
Náhodou jsem zkoušel, jestli existovalo příjmení "Vůl".
 
U mormonů jste se dívala?
Chorvatské matriky
Dlouho jsem tu nebyla, ale už zase dohledávám příbuzné a ty mám také v Chorvatsku a nevím jak se na ně dostat. Za pomoc děkuji.
 
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Já se bojím, že právě ty sčítací operáty jsou už nahozené v nějakém neFlash systému (asi OpenSeadragon) a jakože to funguje zatím dost napytel :/ I když mi zrovna server netvrdí, že nemám přístup, tak se ty kousky nenahrávají dobře, je potřeba několikrát reloadnout, nebo scrolovat tam a sem aby se laskavě donačetly plně všechny čtverce. Takhle jsem hledala, kde se mi přestěhovali ti Tomečci a musela projít všechny domy... je to jako v tom prastarém vtipu o dial-up pornoobrázkách... čekáš, čekáš a ta nejzajímavější část rozmazaná :(
SAGITARIUS  
Třeba jen opatrně připravují uživatele na stav, až jim zruší flashplayer? :-)
Reakce na | Vlákno  
Možná Vetterin - sestřenice?
MenthaPiperita  
Je tam málo textu na srovnání, ale vidím tam něco jako Wettlerin - velmi opatrně navrhuju, že by to mohla být zkomolená Bettlerin, žebračka. Klidně by to mohla být jen podnájemnice, bez rodinného vztahu.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Já navíc dneska našla sčítací operáty, takže s tím je to ještě peklo, to prý blbne i normálně :(

Ale mám dotaz. Našla jsem tam praprapradědu (Tomáš Tomeček), ale ještě s ním - poslední dvě dole - bydlí jeho matka (Pafka Barbora) a pod tím někdo jménem Žanda Eva, kde nevyluštím co je naškrábáno za vztah k majiteli. Tchýně to není. Jméno se ve vesnici nevyskytuje.
https://www.mza.cz/scitacioperaty/digisada/detail/9750?image=226205010-000006-000003-000015-000015-01-HO0970-00760.jp2
Ne, to je standardní chování archivu, který si nepřeje, aby lidé četli jeho web. 30 stran je zřejmě nově nastavený limit zobrazení (něco jako 30 km/h) a jak to překročíš, jsi PYRÁT! Patrně se jedná o další fázi boje proti vlastním uživatelům, v dalším kroku předpokládám úplné zrušení možnosti prohlížení.
 
Také mám problém, několik stránek se načte normálně (10-30), pak chyba, musím 1-5 minut počkat, až se stránka (po aktualizaci F5) načte správně a toto pořád dokola.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Děje se to jenom mě, nebo MZA poslední dva dny padají co deset minut :( Možná i míň.
 
Trojčata
v Kostelci nad Černými lesy https://ebadatelna.soapraha.cz/d/6878/33 . Je zajímavé, že první bylo pokřtěno 21.5.1736, zatímco druhá dvě 22.5.1736, přičemž nešlo o křest v nouzi.
 
S pravděpodobností hraničící s jistotou na matrice v Trutnově. V soupisu ji nevidíte, protože ten neobsahuje mj. právě okres Trutnov.
Reakce na | Vlákno  
A to je pořád slabý odvar proti insolvenčnímu rejstříku. Tam jsou zdravotní informace, rozvody, partneři, výdělky, rodná čísla, adresy, cokoliv vás napadne.
spic už jen wtf 
Dovedli byste mi poradit, kde najít matriku N pro Starý Rokytník 1862? Nevidím ji ani v soupisu matrik na úřadech.
 
Pokud byl katolík, tak je matrika na OÚ Oskořínek a ještě dlouho tam bude. Před několika lety jsem tam byl a co jsem si nenašel, to by mi asi nalezeno nebylo. Takže ideálně osobní návštěva.
Pokud byl evangelík, je matrika on-line - viz marin72.
Taky mohl být žid nebo voják.
A nebo se narodil někde jinde.
marin72 marin 
já mám taky předka narozeného v Chlebech / Bobnicích (r. 1896) - našel jsem ho bez problémů zde (byl teda evangelík...):

https://ebadatelna.soapraha.cz/pages/SearchMatrikaPage?1

Zdravím mám dotaz už si opravdu nevím rady.Můj předek se narodil v obci Chleby (Nymburk) v 1898.Prošla matriky (Nymburk,Chleby Poděbrady),ale nic jsem nenašla.Zažádala jsem i úřad v obci Oskořínek kam údajně patřil pod farní úřad.Tam se neozívají. Údajně měli mít i menší hospodářství,ale i pan ředitel z Archivu z Lysé nad Labem (Nymburk)Nic nenašel.Předek byl v 1sv.válce, ale jedná se o skartované ročníky takže nevím jestli se něco najde.Dále byl i nuceně nasazený, ale nevím kde hledat .Hledala nějakých německých archivech opět nenašla jsem nic.Nevím kam se dál pohnout budu opravdu moc ráda za jakékoliv info.děkuji
 
Dobrý den. Existují někde archivované dispensační protokoly? Archiv farnosti, biskupství? Děkuji