Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

IMHO - struktura definuje obsah.
honyk Východní Čechy 
Zdravím, ten delší text by šel sdílet formou Google Docs https://www.google.com/intl/cs_CZ/docs/about/ Klidně to nakopíruju na mé osobní stránky a pošlu odkaz. Ale nezaručuju trvalou životnost. Ale spíš mě napadlo, pokud to má jakous takous encyklopedickou formu, klidně bych to pomohl upravit jako článek pro Wikipedii.
Jinak jsem sepsal nějaký základní text a má to pět stran, takže přemýšlím, jak to udělat, abych s tím nezahltil zdejší klub. Máte-li někdo nápad, sem s ním :-)
 
Článek popisuje pouze technické aspekty převodu EZO z karet na databázi v r. 1987 a n. a její strukturu, obsahem EZO se nezabývá.
 
Strýček Gugl doporučuje toto: http://svazky.cz/ezo.pdf
MenthaPiperita  
Trojčata
(nejsem si jistá, jestli už nebyla): Vavřinec, Barbora a Tereza Michálkovi, 8. 8. 1804, Velká Bystřice Vavřínek a Terezka oba zemřeli 13. listopadu téhož roku na katar.
 
OK, pokusím se to sepsat.
 
Já bych byl za takové shrnutí vděčný. Docela by mě to zajímalo. Díky.
To už neplatí, doplněk vznikl jako reakce na tehdejší seznamy publikované vnitrem, které byly značně děravé. Všichni tam uvedení by dneska měli být ve vyhledávání ABS, snad vyjma překlepů (kterých je hodně).
 
Pro KOLSI: zkoušel jste hledat zde: http://odboj.jicinsko.cz/cr/doplnek.htm - jsou tam osoby nevedené v databázích ABS.
Padl zde dotaz týkající se EZO a evidencí ABS. Pokud by byl zájem, můžu napsat zhruba co obsahují a jak to funguje a jaké typy údajů se vlastně dají najít.
 
GreyWolf H. Cerekev, Křižanov, Mohelno 
Ancestry.com
Nemá zde, prosím, někdo placené členství? Potřeboval bych event. kontaktovat "majitele"/správce rodinného stromu. Děkuji za info. Jarda
 
GreyWolf H. Cerekev, Křižanov, Mohelno 
Gartennahrung. Asi se tam pěstovala zelenina i (drobné) ovoce ap. a ne kvítka, okrasné keře atp. Tzn. vše na konzum - do kuchyně...
Již se spicem úspěšně spolupracujeme přes vzkazník. Emílii jsem měl v záznamech čistě náhodně (její dvě sestřenice se mi přivdaly do vzdáleného příbuzenstva), ale teď to začíná vypadat, že by to mohla být i má příbuzná, jestli se mi nekdy podaří důvěryhodně rozmotat Zouhary v 17. a počátku 18. století (tyhle velerodiny mezi Blanskem a Prostějovem už mě přivádějí k šílenství - bez ohledu na to, do které vesnice tam vlezu, narazím vždy na ta samá příjmení).
To byla rychlost!
Kdyby to už nebylo vyluštěné, doporučil bych nejprve vyhledat v Šebrově záznam o úmrtí Antona Straky, který musí být mezi těmi dvěma záznamy uvedenými SPICem. Tam je napsáno, že byl "hájný" ve výslužbě (MZA 2094, snímek 111). Tím se může trochu zúžit další postup.
Jiffy Moravia 
Tak napište do ABS o lustraci dané osoby. Pokud k ní něco maji, tak vám to předloží.
spic už jen wtf 
Děkuji moc!
Já jí našel v databázi EZO zde: http://www.svazky.cz/
Je tam uvedena 2x pod různými příjmeními, takže předpokládám, že to druhé bude vyvdané. Pokaždé stejné archivní číslo i data.
Pokud ale hledám v ABS zde: https://www.abscr.cz/jmenne-evidence/ tak to nenajde nic a pod archivním číslem jsou jiné osoby.
Jiffy Moravia 
No pokud je v evidenci zájmových osob, pak si v Archivu bezpečnostních ložek zkuste vyhledat její spis. Bydiště a jména rodinných příslušníků v době evidence by tam být mohla být uvedena.