Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

GreyWolf H. Cerekev, Křižanov, Mohelno 
Ancestry.com
Nemá zde, prosím, někdo placené členství? Potřeboval bych event. kontaktovat "majitele"/správce rodinného stromu. Děkuji za info. Jarda
 
GreyWolf H. Cerekev, Křižanov, Mohelno 
Gartennahrung. Asi se tam pěstovala zelenina i (drobné) ovoce ap. a ne kvítka, okrasné keře atp. Tzn. vše na konzum - do kuchyně...
Již se spicem úspěšně spolupracujeme přes vzkazník. Emílii jsem měl v záznamech čistě náhodně (její dvě sestřenice se mi přivdaly do vzdáleného příbuzenstva), ale teď to začíná vypadat, že by to mohla být i má příbuzná, jestli se mi nekdy podaří důvěryhodně rozmotat Zouhary v 17. a počátku 18. století (tyhle velerodiny mezi Blanskem a Prostějovem už mě přivádějí k šílenství - bez ohledu na to, do které vesnice tam vlezu, narazím vždy na ta samá příjmení).
To byla rychlost!
Kdyby to už nebylo vyluštěné, doporučil bych nejprve vyhledat v Šebrově záznam o úmrtí Antona Straky, který musí být mezi těmi dvěma záznamy uvedenými SPICem. Tam je napsáno, že byl "hájný" ve výslužbě (MZA 2094, snímek 111). Tím se může trochu zúžit další postup.
Jiffy Moravia 
Tak napište do ABS o lustraci dané osoby. Pokud k ní něco maji, tak vám to předloží.
spic už jen wtf 
Děkuji moc!
Já jí našel v databázi EZO zde: http://www.svazky.cz/
Je tam uvedena 2x pod různými příjmeními, takže předpokládám, že to druhé bude vyvdané. Pokaždé stejné archivní číslo i data.
Pokud ale hledám v ABS zde: https://www.abscr.cz/jmenne-evidence/ tak to nenajde nic a pod archivním číslem jsou jiné osoby.
Jiffy Moravia 
No pokud je v evidenci zájmových osob, pak si v Archivu bezpečnostních ložek zkuste vyhledat její spis. Bydiště a jména rodinných příslušníků v době evidence by tam být mohla být uvedena.
O této možnosti vím, ale moc jí nevěřím. Hledaná osoba je ročník 1928, dost pravděpodobně zemřela a jde o sestřenici mé babičky, takže už nebude osobou blízkou, aby mi sdělili údaje o úmrtí.
Co farní archiv?
spic už jen wtf 
Potřeboval bych poradit, nenapadlo by někoho, kde hledat narození Emilie Strakové 15.4.1855? Zde její svatba: http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/4608/?strana=106 (poslední) datum uvedeno u narození dcery http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/4605/?strana=182 3.vpravo. Zkoušel jsem Šebrov, Vranov, Lelekovice, Lipůvka.
 
Nevíte, zda se dá zjistit více o osobě, která je uvedena v rejstříku evidence zájmových osob StB? Je tam uvedeno datum a místo narození a odbor, který osobu evidoval. Rád bych ale dohledal, kde daná osoba bydlela, případně její potomky. Jde o docela běžné jméno, tak mi přijde nereálné obepisovat všechny jmenovce.
 
monoptalmos Praha, Vysočina 
židovské matriky
uložená v nár. archivu v Praze opět nefungují. Na dotaz jsem obdržel odpověď - je to přetížené. Škoda. mv
 
MILAVS okolí Chrudimska + Litomyšle 
Přesně tak jak píšete. Jsou to mé soukromé webové stránky o historii našeho městečka. Takže srozumitelnější výraz je na místě. https://velkysenov.estranky.cz/
MenthaPiperita  
Rádo se stalo.
MenthaPiperita  
Však si rozumíme, jde spiš o to, pro koho to potřebujete. Nahrung je obživa, strava, v starých českych gruntovnicích se spojení zahradnická nebo chalupnická živnost vyskytuje. Když to bude číst laik, měl by asi vyrozumět, že lehly čtyři velké usedlosti, dvě střední a spousta menších. Jestli je to treba do kroniky nebo na web obce, pak bych určitě slovo živnost nepoužila.
MILAVS okolí Chrudimska + Litomyšle 
Určitě to upravím aby to čtenář pochopil. Velice děkuji za ochotu a rychlost.
MILAVS okolí Chrudimska + Litomyšle 
Ono to vyhořelo (myšleno jako obydlené stavení) a živnost nevím, nevím snad. Děkuji za názor, pomoc.