Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

MenthaPiperita  
Pokud bych to někam psala a zveřejňovala, asi bych napsala něco jako včetně 4 usedlostí selských, 2 zahradnických a četných chalup/domků na obecních lukách.
MenthaPiperita  
Nebude to spíš zahradnická živnost - myšleno usedlost na výměře půdy menší než selský statek?
MILAVS okolí Chrudimska + Litomyšle 
Prosím o vystižení slova Gartennahrungen.
Mohlo by to být třeba zahradní prodej? text: Das Jahr 1728 war kein gutes Jahr für Groß Schönau, oder wie es zu jener Zeit geheißen haben wird: Schönau in Nordböhmen. Das Osterfest, das man in jenem Jahr am 28.03.1728 gefeiert hatte, war gerade erst zwei Wochen vorbei und der Frühling vermutlich in vollem Gange. Da brach am Dienstag, d. 13. April, am frühen Nachmittag im Schönauer Oberdorf ein furchtbares Feuer aus, das in äußerst kurzer Zeit 20 Gebäude vernichtete, darunter 4 Bauerngehöfte, zwei Gartennahrungen und zahlreiche in der Dorfaue gelegene Häuser. překlad: Rok 1728 nebyl pro Velký Šenov, nebo jak se tehdy říkalo Šenov v severních Čechách, dobrým rokem. Od Velikonoc, které se slavily toho roku 28. března, uplynuly jen dva týdny a jaro bylo pravděpodobně v plném proudu. Pak se v úterý 13. dubna, v časných odpoledních hodinách, rozpoutal v Horním Šenově strašný požár, který ve velmi krátké době zničil 20 budov, včetně 4 hospodářských usedlostí, dvou Gartennahrungen a četných domů na obecních lukách.
 
A tady jsou ještě židovské kontrolní matriky:
http://badatelna.eu/fond/241/inventar/
Bylo by to zajímavé zjištění. Na nic takového jsem však nenarazil.
A přímo http://www.badatelna.eu/fond/1073/inventar/ Vám funguje? Sice to trvá, ale nakonec se mi to otevře...
Pomůže mi někdo, prosím, s odkazem na židovské matriky ? Bývaly na https://www.nacr.cz/verejnost/badatelna/digitalni-badatelna/zidovske-matriky , už jsem tam dlouho nebyl a odkaz je zdá se nefunkční
 
SANOV Střední Čechy 
Děkuji.
Keplik the Match Man,   mile lidske zviratko 7
Takže Johann byl synem pastýře z Kožlan.
Keplik the Match Man,   mile lidske zviratko 7
Tu Dorotu nevím, ale Hirt je pastýř a "des Hirten" je 2. pád.
SANOV Střední Čechy 
něm. výrazy
Prosím o pomoc zkušené němčináře. V textu zápisu oddání z r. 1680 jsou dvě slova, jejichž význam nemohu najít. Jsou podtržena. Jde svatbu Jana Volfa Hürten .. ? z Kožlan a Doroty Hassickin .? Jana Hory ze Šanova dcery. ( čtu : oddán byl Johann Wolf deß Hürten von Koshlan sein Sohn, mit der Dorothea Hassickin (případně Hasükin ? ) des Hanss Hora von Schanowa .... atd. ) ------ http://imgWorld.cz/W5U4vATYdf.jpg ----- Děkuji
 
A nevydal to náhodou pod nějakým jiným pseudonymem? Vypadá to, že ta jména docela střídal.
Díky za trojčata - ohad, Melly a Karels.
 
To je pravda, je to zvláštní, fakt nevím, co tam Kuzma Novotný co kdy dělal. Nikde žádná zmínka, dopis, nic. Psali o Mikoláškovi jiní.
Mne zaujalo, že vydali rodný list spisovateli Kuzmovi Novotnému, i když asi nebyl příbuzný. Tehdy se ovšem ještě nehrálo na GDPR. :)
Ano, v tom se angažuji. Příbuzný. :) Zajímá vás něco k Mikoláškovi? Ty křestní listy byly pravděpodobně pro soudy, kterých měl hafo, nebo pro ty živnosti atd.
Nemáme vám na to založit samostatné auditko? :)
Melly Detained by the world.  Expect me when you see me.
Jj, je to on. Více k tomu případně p. svejk. :-)
Ale toho Podlahu jsem si nespojila, díky.
Všimněte si velmi zajímavého zápisu hned pod trojčaty:
1. křticím knězem byl mladý kaplan Antonín Podlaha, pozdější biskup, autor "Památných míst Království českého", sběratel atd.

2. podle dodatečných poznámek byl křestní list vydán 7krát (!), dvakrát k soudu, jednou spisovateli Kuzmovi Novotnému pro "literární účely".

3. Tím křtěncem je evidentně léčitel Jan Mikolášek, o kterém se chystá film, i když je tady příjmení zapsáno jako "Mikulášek".
trojčata pro Chriss