Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

honyk Východní Čechy 
V matrice Z je běžný zápis o úmrtí. Příčina smrti marasmus.
honyk Východní Čechy 
Tu informaci o uniformě máme od jedné dávné pamětnice. Ještě mě napadlo, že by teoreticky nemuselo jít o uniformu vojenskou. Ale pak snad leda hasičskou a to by asi rozeznala, že?
honyk Východní Čechy 
Byl to obyčejný rolník. O žádné vojenské kariéře se v rodině nemluvilo. Měl dvě manželky, se kterými měl dohromady asi 15 dětí, zhruba od svých 23 let všechny vesměs s dlouletým rozestupem až do roku 1901, snad kromě let 1895-1899, takže předpokládám, že na vojnu/válčení ani neměl moc čas.
Už v nevím jakém dokumentu o úmrtí mého praprastrýce je napsáno, že bylo uděleno povolení pro vojenský pohřeb (přesnou citaci teď z hlavy nedám). Nebylo by pochování v uniformě jeho logickou součástí? :)
Japik_M ocelová pěst rudých lumpen 
Když jí měl. Předpokládám, že musel bejt důstojníkem. Tchánův táta byl voják z povolání, kterej zemřel v 80. A taky měl na rakvi brigadýrku.
honyk Východní Čechy 
Pohřeb ve vojenské uniformě
Když zemřel můj prapra, prý ho pochovali ve vojenské uniformě. Zemřel 16.5.1917 ve věku 67 let. Podle věku předpokládám, že jeho uniforma nesouvisí se světovou válkou. Byl to tehdy nějaký zvyk?
 
Tak s živými lidmi by teoreticky neměl být problém, protože ty na MH uvidí pouze členové stránek a nikdo jiný. Problém je, že ta ochrana osobních informací tam nefunguje moc dobře. Mám tam Smart Matches, které jsou evidentně zkopírované ode mne, včetně žijících osob. Ty jsou sice v tom cizím rodokmenu jako "Neznamé XXX (YYY)" bez dat, ale i tak se dotyčný dostal např. k rodnému i vyvdanému příjmení mé babičky včetně informací o jejím zemřelém manželovi, partnerech, sourozencích atd.
MenthaPiperita  
Trojčata
 
Jako chlapec tam má dost možná živé osoby, narozené 1933 a 1944, to by mě vážně zajímalo co by na to říkali. Člověk se zaraduje a pak tohle :/
eva48 hronovsko pardubicko 
Papier Mühle je papírna. Mlýn je Papírna v Jindřichově Hradci čp. 118, číslo stavebního pozemku 703. Hledejte na stabilním katastru - císařském otisku a skice, a dále na www.vodnimlyny.cz. Vedle sebe na náhonu stojí čp. 117 a čp.118. Mlýn čp. 117 se v 17. stol. jmenoval Stupkův , od r. 1846 byli majiteli manželé Stieberovi, v r. 1913 jej koupil Liebzeit, 1923 mlýn vyhořel. Vedle mlýna čp. 117 stála Papírna čp. 118, číslo stavebního pozemku 703, kterou nechal založit bratr majitele Jindřichohradeckého panství Jana Jáchyma Slavaty Ferdinand Vilém v r. 1671. Její činnost byla ukončena kolem roku 1846. Snad vám trochu pomohu, víc nevím.
Urbáře a pozemkové knihy. Potřebuju pomoct.
Hledám údaje o jednom domě v Jindřichově Hradci.

Na digi.ceskearchivy.cz jsem naše sčítání obyvatelstva z 1869. Našel jsem tam nějaké lidi a ty jsem hledal dál.

Od lidí, kteří v tom domě bydleli jsme našel záznam z roku 1844 narození dítěte, ale dřív žádný záznam nemám, svatba ani nic. Narození majitele bylo jinde.

V naskenovaných pozemkových knihách jsem je našel v knize smluv, kde jsou o nich záznamy 1863-1869, ale v pozemkové knize 1827-1884 stránky k této budově chybí. A ve starší pozemkové knize (1765–1870) jméno v indexu není a záznamy jsou podle vlastníků a ne podle čísel popisných.

V urbáři z roku 1773 a 1780 jsem našel záznamy s odpovídajícím číslem popisným s popisem "Papier Mühl".

Měl by někdo tip, Jak můžu k "papírovému mlýnu" najít záznam v pozemkovým knihám? Bez jména mi není index nic platný.
 
Dolmil Web Site má uzavřené celé, tam se nedostane nečlen ani na hlavní stránku (takový bych bacil). Je to ale nějaký brutální sběratel, má tam přes 67 tisíc (!) lidí a sám je člen v desítkách rodokmenů, v tolika, že to rozhodilo i GUI u MyHeritage a zobrazuje to blbě...
Více vizte poštu tu.
MISA: Tak nakonec jestli bych vás mohl poprosit, byl byste ochotný kontaktovat mi jednu osobu na MH? Jedná se mi o "dolmil web site", správcem Miloslav Dolejš. Já ho zkoušel googlit, ale přesto se nedostanu na jeho profil, tak nevidím jestli tam má uveden kontakt. Má ve stromu "moje" Homolky a ještě další, mladší generace, tak usuzuji, že by mohl být z rodiny. Já toho mám k Homolkům dost, třeba by byl rád. :-) Děkuji Vám moc.
 
Pokud vím, tak DNA se zjišťuje z kořínku, identifikace ze zbytku vlasu se dělá spíš přes proteiny, ne přes DNA. Ale třeba upřesní Trofozoit. Ale spíš ve vedlejším klubu, ať se tu vrátíme ke klasické genealogii :)
spic už jen wtf 
Opravdu jen v kořínku? V seriálu Dead Famous DNA se o tom myslím nezmínili. Sice dost bulvár, ale pokud tam mleli kraviny, tak by mě to zajímalo.
stoural Dějiny nejsou mrtvou historií  Stránky klanu Šemíků
Zuby a kosti.Čím tvrdší, tím lepší.
Pokračovat můžemevedle u sousedů.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Pro uchovávání na dlouhou dobu je standard leukocyty z krve. Sliny jsou méně invazivní, jenže v hubě je mnohem víc věcí, bakerie a tak a méně buněk. Krev má zase nedostatky, pokud má dotyčný nějakou hematologickou chorobu, což se tedy tady úplně nepřepokládá.

Eh moment, proč to není aspoň v GG klubu?
JJ - Drákula a jeho rodina se většinově specializovali na hematologii - viz odkaz: https://www.navstevalekara.sk/lekari/hematolog-a-transfuziolog-s11055/bratislavsky-kraj-k300/bratislava-3-o502/kramare-m5201/mudr-monika-drakulova-d11172.html
SAGITARIUS  
Testování DNA, firma Drakula s.r.o.? :-)
Pokud vím, tak krev.