Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

spic už jen wtf 
Opravdu jen v kořínku? V seriálu Dead Famous DNA se o tom myslím nezmínili. Sice dost bulvár, ale pokud tam mleli kraviny, tak by mě to zajímalo.
stoural Dějiny nejsou mrtvou historií  Stránky klanu Šemíků
Zuby a kosti.Čím tvrdší, tím lepší.
Pokračovat můžemevedle u sousedů.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Pro uchovávání na dlouhou dobu je standard leukocyty z krve. Sliny jsou méně invazivní, jenže v hubě je mnohem víc věcí, bakerie a tak a méně buněk. Krev má zase nedostatky, pokud má dotyčný nějakou hematologickou chorobu, což se tedy tady úplně nepřepokládá.

Eh moment, proč to není aspoň v GG klubu?
JJ - Drákula a jeho rodina se většinově specializovali na hematologii - viz odkaz: https://www.navstevalekara.sk/lekari/hematolog-a-transfuziolog-s11055/bratislavsky-kraj-k300/bratislava-3-o502/kramare-m5201/mudr-monika-drakulova-d11172.html
SAGITARIUS  
Testování DNA, firma Drakula s.r.o.? :-)
Pokud vím, tak krev.
Vlas DNA obsahuje jen v kořínku, ten rozhodně ideální není. Nehet není o moc lepší. Proto se testují sliny, DNA mají a získat jdou líp, než lidem řezat kusy těl a tak :)
MaLer Sex! Drogy!  Chrome OS!
A co je ideální vzorek? vlasy, nehty?
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
DNA samotná vydrží zamražená desetiletí, ovšem záleží na její kvalitě (ze slin jako nic moc) a taky to někdo musí chtít tak dlouho schovat. Pořád ale je to praktičtější než někoho vyhrabávat.

U atDNA je vhodné mít co nejstarší, ale u Y-DNA stačí když má dotyčný třeba syna ochotného se testovat, tam na tom nezáleží (pokud je někdo poslední mužský potomek dané linie, tak tam zase ano). Y-DNA lze pouze pro mužské osoby, od žen si musíte leda sehnat bratry, otce ;)
Pokud už nebudou na živu, je třeba to při objednávce dodatečného testu zmínit, oni se podle toho zařídí. A jak jsem psal dříve, oni ty kity posílají preventivně, neznamená to, že byl vzorek opravdu nepoužitelný...
No já nevím, já v současnosti nemohu testovat všechny osoby na atDNA, Big-Y a další testy. Takže budu mít třeba pět lidí testovaných na autozomální test a jednou, třeba za deset let (to už nebudou naživu, jelikož jim nyní je 90+ a jsou na tom špatně), tak bych chtěl třeba test Y-DNA na co nejvíce markerů (alespoň pro ty mužské osoby). Tak se jen budu modlit, že to půjde. Právě to, co psal Peters, je hodně znepokojivé. Pět let a vzorek je nepoužitelný. MISA: Viz má odpověď výše :) kromě toho já se dívám třeba desítky let dopředu.
spic už jen wtf 
Díky, koukám, že mi v hlavě zůstala chyba čtení z jiného, hůř čitelného, záznamu.
Určitě půjde víc dostat z pečlivě uchovaného a konzervovaného vzorku, než z pohřebného těla či popela ;-) Navíc nějaká data už z nich budou tak jak tak. I v tomhle ohledu je ta jejich taktika chtít relativně brzy nový vzorek fajn, dokud daný člověk žije, může tam vzorek v podstatě zdarma obnovovat.
Vzorky nevím (i v tomto klubu např. Peters několikrát zmiňoval, že na dodatečné testy mu z FTDNA poslali nové zkumavky), ale data z nich rozhodně – a o ty nám jde především.
Nj, ale budou ty vzorky v laboratoři uložené a použitelné třeba dalších 30 let?
Zatím tomu nenasvědčuje vůbec nic, genetické shody jsou všechny směr Polsko a na východ, max. Rakousko, Maďarsko.
SOA Praha začal digitalizovat pozemkové knihy. Sice tam čekám ještě na nějaké matriky, ale tohle bude taky fajn.
 
Nemohli z té Francie přijít v pozdním novověku a ten příchod ze severovýchodu byl někdy 2000 BC?
Molitor Jižní čechy, Praha, Podkrkonoší 
Duplikace není příjemná, ale těžko jí zabránit.
Ano, pravý otec byl Kischnar, Slavíček byl pěstoun.