Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Ještě by mě zajímalo, jak donutíte zákonodárce činit. Upřímně není zákonný způsob, jak ho donutit. Možná na konci volebního období a to už zase nic neodhlasují.
V poslední době nejsou ochotní, v poslední době si vykládají GDPR po svém i na mrtvé. Bohužel. Moje pozitivní zkušenosti s matričními úřady jsou minulostí. Neexistuje způsob, jak z nich něco vymoci. Telefonáty, maily, nic....
Sagitarius, geza: Díky za trojčata!
 
Pruděním na matričních úřadech akorát otrávíte lidi, co v tom jsou nevinně, a třeba pak nebudou tak ochotní, jako stále někde jsou... Prudit ano, ale zákonodárce.
Já nevím, ale pohnutky současné politické garnitury jsou dost nevyzpytatelné. Z ohledu a zájmu bych je opravdu nepodezírala. Asi nemá moc smysl se rozepisovat. Účinnější bude ta pruda. :-)
GeneralHalsey  
No jo, ale buboucí bývalý ministr vnitra bojoval za ubohé matrikáře a archiváře, jak by jim najednou přibylo práce, celých 25 ročníků matrik. Je vidět jak se Hamáček dobře stará o své podřízené.
Pokud začnou všichni psát třeba i nesmyslné dotazy na matriční úřady a dožadovat se odpovědi ve lhůtě. Nebo se na ne obracet podle zákona 106/1999 Sb. Sice je to nesmysl, ale mají lhůtu na vyřízení 30 dni. Treba si na pozměňovací navrh vzpomene i ministerstvo. Prudit, jiná rada není.
stoural Dějiny nejsou mrtvou historií  Stránky klanu Šemíků
Jan Čižinský bojoval, ale mnozí poslanci byli myšlenkami asi už jinde. :-/
Mně tam hlavně vadí ty zvýšené poplatky, potřeboval bych najít na matrikách několik stovek záznamů a to se mi pěkně prodraží. Netušíte někdo, za jak dlouho začne ta novela platit? Podle http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&t=301 to musí ještě schválit senát a prezident. Účinnost má nastat patnáctým dnem po jeho vyhlášení.
GeneralHalsey  
Tak snaha o zkrácení uložení matrik úmrtí na 50 let neprošla, ministr vnitra evidentně něco takového nepodporuje a výbor stanovisko nezaujal, asi ani nevěděli o čem to je. Hlasování z přítomných 173, pro 49, proti 71. Návrh nebyl přijat.
 
Zdravím. Řeším teď nějaké předky v Martinicích u Dolních Kralovic. A narazil jsem na to, že místní zámek a dvůr koupil v roce 1801 svobodný pán Jakub Zelenka, spřízněnec císaře Josefa II. a obročí. Snažil jsem se něco zjistit o Jakubovi Zelenkovi, ale nic se mi nepodařilo nalézt. Neměl byste někdo tip, kde hledat nebo nevíte někdo něco o tomto Zelenkovi? Předem díky
 
Trojčata - úmrtí
Trojčata Mikšovští +1830 Opočnice

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/7732/48
 
Kdybyste takhle náhodou někdo měli i vedlejší Dymokury na začátku 19. století, ty by zase zajímaly mne.
Dobrý den, soupisy poddaných poděbradského panství :

541 Soupis poddaných cca 1690 (jedná se o Registru sirotčí) - mám ofocené komplet
542 Soupis poddaných 1732 - mám ofocené komplet
543 Soupis poddaných 1736 - črvc-srp chystám se fotit
544 Soupis poddaných 1745 - viděl a fotil jen pár stránek
545 Soupis poddaných 1774 - črvc-srp chystám se fotit
546 Soupis poddaných 1829-1830 - mám ofocené komplet

Mám ofocený i inventář VS Poděbrady.

Rád vám to hodím někam na uloz.to ale raději přes PM.
pro Chriss
Jan Kašpar, Melichar a Baltazar v Hustopečích.
 
Existuje nějaký soupis poddaných panství Poděbrady z let cca 1770-1820? Máte někdo možnost do něj nahlédnout? Na oplátku nabízím totéž v soupisu poddaných panství Kolín 1798.
 
spic už jen wtf 
A to narození nemáte online? Do NA na Chodovci nemůžete?
To bych akceptoval, měly-li by ty kartotéční lístky nějaká čísla. Jelikož žádná, tak to bude něco jiného. Noticka z první strany oznamuje, že zápisy úmrtí jsou též přeneseny na kartotéční lístky. Jelikož můj FB žádný zápis nemá, není tudíž ani v kartotéce.

K tomu jen toliko, proč je tentýž FB * 1895 na lístku 3x:
poprvé je totiž v matrice Zemského vojenského velitelství v Praze - duchovní správa katolická Z 1914-1919 (poř. č. v prozatímním soupisu 133 - není on-line)
podruhé je v matrice posádkové nemocnice v Košicích (pravděpodobně v nějakém vojenském archivu na Slovensku)
a potřetí je v matrice pěšího pluku 21 Z 1914-1920 (1919) (poř. č. 803) - viz odkaz poko

Takže znova se ptám - co jsou čísla 6213 a 22?

Možná to bude č.j. Zemského voj. velitelství (jako je na oznámení úmrtí Rajdla Fr. - viz dále v indexu?) - ale zapsáno v matrice to nikde nebude?
A dále popis u záznamu z databáze - viz můj odkaz níže - bude přepis z tzv. zelené kartotéky - soudní prohlášení za mrtva? (viz popis u databáze).

Ano, někteří soudně prohlášení jsou i v nevojenských matrikách, pokud se to k příslušnému správci matriky dostalo a ten to tam zpětně zapsal - ale to je jen zlomek případů.
GeneralHalsey  
Ta čísla v indexu budou čísla kartotečních lístků zemřelých, které založili dodaečně podle matriky, alespoň tak to chápu já podle toho, co je uvedeno na první straně matriky https://kramerius.army.cz/search/i.jsp?pid=uuid:35c18fb4-5051-11e7-aced-005056b73ae5.
S tím kde najít toho vašeho Františka v matrice bude asi u toho pluku, kde sloužil. Může ale být v kterékoli knize, která pokrývá dané období. Může také být zapsán v církevní nebo civilní matrice v roce prohlášení za mrtvého. Ten zápis dokonce může být ve více matrikách zároveň i s tím už jsem se setkal.
Reakce na | Vlákno  
A ta čísla těch, kteří v matrice záznam mají taky neodpovídají tomu, co je v tom indexu (tedy např. jednací číslo u soudu). Je to tedy nějaké podací číslo tehdejšího správce matrik, tedy asi přímo pěšího pluku 21.?