Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Na úřadech bývaj i knihy 1784-1949... by mě zajímalo, kolik matrikářek si v těch starých zápisech počte.
GeneralHalsey  
Doufám, že to posunutí lhůty na 50 let projde.
Další lahůdkou jsou matriky NOZ vedené pro některé lokality od 19. století taky až do roku 1949. Tam nepomůže dalších 30 let nic.

Jinak mám dotaz, jak to vypadá s postupem digitalizace pozemkových knih a soupisů poddaných v SOA Plzeň? Z jejich stránek se toho moc vyčíst nedá. Na stránkách www.inventare.cz jsem našel inventární pomůcky, ale v portafontiu je z toho seznamu knih zpřístupněna jen část. Konkrétně mi jde o velkostatek Horažďovice.
 
Antiquus  
To jsem na poslední chvíli zařídil já na druhý pokus, je to jako návrh. Ještě bude hlasování. Má to podporu klubu KDU-ČSL. Dál nevím. Něco jsme rozeslal sám, něco má poslat asistent předkladatele, tohle:
https://1drv.ms/w/s!Al-IWipxAqEGgQgSVEor13ztnMig
Zemřelí ve Všeobecné nemocnici by měli být v matrikách kostela u Apolináře (alespoň toho, koho jsem tam hledal v roce 1813 tam je).
monoptalmos Praha, Vysočina 
děkuji za typ
monoptalmos Praha, Vysočina 
dotaz na chudobinec U milosrdných na Karlově a jeho matriky Z
Kde prosím hledat matriky zemřelých v chudobinci U milosrdných na Karlově kol. 1860. Několik dokumentů odkazuje na Všeobecnou nemocnici na Karlově, ale tam jsou matriky Z až od roku 1883. děkuji
 
Koukám, že to 75->50 u matrik úmrtí navrhl Čižinský: 301/3, viz http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&t=301
Podstatné je to, že ve sloupci Mödchen je jen jedno lomítko, tak jen jedno děvče.
MenthaPiperita  
To druhé, řekla bych. Mimo jiné má jen dvě kmotry, to je na pět dětí málo.
spic už jen wtf 
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/8341/?strana=133
zde vpravo dole nemanželská paterčata pro Chriss nebo děvče s pěti jmény?
 
Trojčata pro Chriss
http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/permalink?xid=3F71E5166AC54B12B62CBB5CE89E33AA&scan=179#scan179 Václav, Ludmila a Kateřina Fialovi
 
Co Nová Huť (též Sklenná Huť = Glasshütte), farnost Vojnův Městec?
Nová Huť (někdy též Nová Huť u Berouna / Nová Huť pod Nižborem) je starší název pro Nižbor, který se používal do roku 1946.
V Nižboru je sklárna, která patřila rodu Rücklů stejně jako Včelnička.
ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
Nejsem znalec ani sklářství, ani Vysočiny, ale zkoušel jste Nové Hutě na Šumavě ? Nebo heslo "Nová Huť" např. na mapy.cz, to vygeneruje několik tipů, nejen na Vysočině.
monoptalmos Praha, Vysočina 
Sklárna patrně na Vysočině
Dobrý den. Chci požádat znalce sklářství na Vysočině o identifikování místa. Pátrám po předcích a narazil jsem na problém se kterým nemohu hnout. Jeden, nebo i více předků se narodil otci (brusič skla) a rodný list z 50. let uvádí jeho působiště v Nových Hutích. Patrně putoval po sklárnách a několik potomků se narodilo v Kamenici nad Lipou a Včelničce. V roce 1894 patrně odešel do oněch Nových Hutí a tam počal ještě dva či tři potomky. Kde hledat Nové Hutě a kam spadaly matričně? Děkuji.
 
 
Konkrétně tedy hledám něco o pánech "z Isakovičů", kteréžto jméno se objevuje v jedné regionální kronice, druhá polovice 19. stol., a o nichž lze najít pouze marginální zmínky v dobovém tisku. Buď je to zkomoleně psáno nebo jde o bezvýznamný dobový přídomek či příjmení. Neznáte někdo?
 
Takový trochu povzdech mimo thema.
To, že jsou digitalizáty 150 let starých novin stále ještě veřejně nepřístupné z důvodu sedmdesálité ochrany díla po smrti autora dle Autorského zákona, je taky taková česká prasečinka... To si opět někdo spočítal, že potenciální dvacetiletý autor se mohl dožít sta let? Nebo co za hru tu s badateli paměťové instituce za peníze z veřejných rozpočtů hrají, když např. Národní listy jsou on-line přístupné až do konce třicátých let 20. stol.?
 
Už jsem se k tomu dostal jinde, tak to není dál aktuální. Zajímali mě tam Nigrinové z Nigropontu ve Vysokém Mýtě. Text tam potvrzuje, že jde opravdu o erbovníky Dobřenské z Černého Mostu a díky tomu jsem se zase posunul kousek dál. Starý pražský měšťanský rod, pak Pavel Norbert najednou 1659 hejtman na Zámrsku, urozený pán a radní ve Vysokém Mýtě, potom přesun a 1673 hejtman na Konopišti.
Ano.