Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Koukám, že to 75->50 u matrik úmrtí navrhl Čižinský: 301/3, viz http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&t=301
Podstatné je to, že ve sloupci Mödchen je jen jedno lomítko, tak jen jedno děvče.
MenthaPiperita  
To druhé, řekla bych. Mimo jiné má jen dvě kmotry, to je na pět dětí málo.
spic už jen wtf 
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/8341/?strana=133
zde vpravo dole nemanželská paterčata pro Chriss nebo děvče s pěti jmény?
 
Trojčata pro Chriss
http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/permalink?xid=3F71E5166AC54B12B62CBB5CE89E33AA&scan=179#scan179 Václav, Ludmila a Kateřina Fialovi
 
Co Nová Huť (též Sklenná Huť = Glasshütte), farnost Vojnův Městec?
Nová Huť (někdy též Nová Huť u Berouna / Nová Huť pod Nižborem) je starší název pro Nižbor, který se používal do roku 1946.
V Nižboru je sklárna, která patřila rodu Rücklů stejně jako Včelnička.
ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
Nejsem znalec ani sklářství, ani Vysočiny, ale zkoušel jste Nové Hutě na Šumavě ? Nebo heslo "Nová Huť" např. na mapy.cz, to vygeneruje několik tipů, nejen na Vysočině.
monoptalmos Praha, Vysočina 
Sklárna patrně na Vysočině
Dobrý den. Chci požádat znalce sklářství na Vysočině o identifikování místa. Pátrám po předcích a narazil jsem na problém se kterým nemohu hnout. Jeden, nebo i více předků se narodil otci (brusič skla) a rodný list z 50. let uvádí jeho působiště v Nových Hutích. Patrně putoval po sklárnách a několik potomků se narodilo v Kamenici nad Lipou a Včelničce. V roce 1894 patrně odešel do oněch Nových Hutí a tam počal ještě dva či tři potomky. Kde hledat Nové Hutě a kam spadaly matričně? Děkuji.
 
 
Konkrétně tedy hledám něco o pánech "z Isakovičů", kteréžto jméno se objevuje v jedné regionální kronice, druhá polovice 19. stol., a o nichž lze najít pouze marginální zmínky v dobovém tisku. Buď je to zkomoleně psáno nebo jde o bezvýznamný dobový přídomek či příjmení. Neznáte někdo?
 
Takový trochu povzdech mimo thema.
To, že jsou digitalizáty 150 let starých novin stále ještě veřejně nepřístupné z důvodu sedmdesálité ochrany díla po smrti autora dle Autorského zákona, je taky taková česká prasečinka... To si opět někdo spočítal, že potenciální dvacetiletý autor se mohl dožít sta let? Nebo co za hru tu s badateli paměťové instituce za peníze z veřejných rozpočtů hrají, když např. Národní listy jsou on-line přístupné až do konce třicátých let 20. stol.?
 
Už jsem se k tomu dostal jinde, tak to není dál aktuální. Zajímali mě tam Nigrinové z Nigropontu ve Vysokém Mýtě. Text tam potvrzuje, že jde opravdu o erbovníky Dobřenské z Černého Mostu a díky tomu jsem se zase posunul kousek dál. Starý pražský měšťanský rod, pak Pavel Norbert najednou 1659 hejtman na Zámrsku, urozený pán a radní ve Vysokém Mýtě, potom přesun a 1673 hejtman na Konopišti.
Ano.
Nemáte náhodou někdo časopis Heraldika a genealogie 3-4/1997?
 
Děkuju za ně.
SANOV Střední Čechy 
Díky, ono to má více významů, asi máte pravdu.
SANOV Střední Čechy 
Frächter
Nejsem si jistý významem tohoto stavu, obchodník ? Jde o zaniklou ves u Železné Rudy .... Petr Schmid a jeho otec byli Frächter ----- druhý zápis ------ http://www.portafontium.eu/iipimage/30062608/hurka-07_0260-n?x=532&y=258&w=234&h=81 ------ Děkuji a omlouvám se za dotaz, na http://genealogie.taby.cz jsem nepochodil.
 
Trojčata ze Zahrádky
https://digi.ceskearchivy.cz/4916/360