Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

SANOV Střední Čechy 
Měl/a jste pravdu. Díky ochotné pí. matrikářce se zápis našel v matrice uložené v Mostě, ves Růžodol ( fú Souš), pro kterou končila digitalizovaná matrika oddaných r. 1880.
Trojčata z Košťan
http://vademecum.soalitomerice.cz/vademecum/permalink?xid=4e396597f415e99c:-58d683b9:1600ba9fc31:-7f68&scan=262
 
MenthaPiperita  
A já mám ještě jiný nápad - v Souši sídlil farní úřad, kam podle lexikonu obcí patřily ještě dnes už vesměs neexistující obce Komořany, Konobrže, Kopisty, Pláň, Pařidla, Růžodol aTřebušice. Zdá se, že pro přelom 19. a 20. století se pro každou obec vedla tripartitní matrika - Souš, Komořany a Třebušice online jsou, ale tam je po rychlém prolistování nevidím. Ostatní budou buď ještě v Mostě/Litvínově, nebo v Litoměřicích a ještě nejsou přístupné.
melancholka  
Civilní matriky se vedou od roku 1870, evangelické od tolerančního patentu. A ještě mě napadá - u záznamu o narození není poznamka, kam se posílal křestní list? Někdy to tam bývá a pomohlo by to.
SANOV Střední Čechy 
Moc se omlouvám, ale to oddání bylo 30.7. 1900 v Souši ( ne 1922 !! - je to i vpřiložené kopii umrtí ), to asi byli ještě katolíci ....
melancholka  
Vidím taky Souš. Existuje ještě Souš u Desné, ale spíš mě napadá, jestli nebude v civilní (nebo nekatolické) matrice oddaných - ta úmrtní je taky civilní, že?
SANOV Střední Čechy 
Lokalita
Při čtení zápisu umrtí Vojtěcha Rudolfa je napsán údaj o jeho oddání "odd. dne 30./7. 1922 v Souši ". Bydliště v době jeho smrti je Otročíněves čp. 55. - dnes okr. Beroun. Protože údaj o oddání nutně potřebuji, prohledal jsem příslušnou matriku obce Souš u Mostu + - 5 let ( 153/13 - O 1881-1908 ), ale zápis tam není. Jde o tehdejší oblast hornické těžby u Mostu, osoba byla horník ....... nic. Prošel jsem i okolní lokality ( Most, Jiřetín, Litvínov .....) ale také bez nálezu zápisu. Je možná, že jde o jinou Souš, nebo zkomoleninu jiného místa ? Díky za pomoc. ------ http://img24.cz/images/77736270940052389901.jpg
 
PavelM. Haná, Luhačovické zálesí 
Ano, určitě je to správně čteno :-)
 
Lodovico Mas syndrom stoleti? Je mi to jedno! 
Urcite je to spravne cteno? Nejde o "ssaffer"?
 
Dobrovský tomu říká dvořiště.
Vypadá to jako vlastník nějakého druh nemovitosti, ale našel jsem jen německý popis.
PavelM. Haná, Luhačovické zálesí 
Dobrý den, co prosím znamená označení Hoffstätler? Toto označení nacházím sem tam vedle čtvrláníků, půlláníků atd. Děkuji.
 
MZK prodloužila přístup do MyHeritage do konce roku 2019, zde
stoural Dějiny nejsou mrtvou historií  Stránky klanu Šemíků
Sraz rodopisců - Vysočina
Mohlo by někoho zajímat. Rodopisecký sraz na Vysočině, tentokrát v Havlíčkově Brodě. Termín 5.1. ve 12h, místo - U Kroupů nedaleko nádraží. Přijďte si popovídat o předcích, pátrání, zásecích a dalších tématech spojených s genealogií - a navíc s lidmi, které tohle téma víc než jen zajímá.
 
falesnej  
aspoň já jsem si to tedy ujasnil :-)
Děkuju, že na mě pamatujete s trojčaty - ale tohle ani jednou trojčata nejsou, to je složené jméno jednoho dítěte. Kdyby už nic jiného, tak trojčata by měla víc kmotrů a ten zápis by prostě vypadal graficky jinak.
falesnej  
děkuju
falesnej  
možná trojčata?
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/6735/?strana=30 vpravo první zápis, otec Lorenc Janík, myslivec (rok 1747, Čechočovice) Tady bych se přikláněl k tomu, že je to jen jedna dcera - Marie Tereza Apolena http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/7785/?strana=64 vpravo, otec Václav Moll (také myslivec, později dokonce nadlesní) matka Pavlína (Janíková), Sedlatice tady jsou jména oddělena čárkou takže trojčata? Vážně nevím, jestli to je jedna dcera nebo tři. Víceméně u obou odkazů. U Lorence jsem zatím našel 2 dcery (Marie Tereza Apolonie a Marie Tereza) a zatím žádné úmrtí jeho dětí. Apolonie je určitě Pavlína Mollová, našel jsem svatbu, dál u některých dětí je psaná jako Polexina, někde jako Pavlína. Janíkovi i Mollovi byli myslivci/hajní, Mollovi psaní později jako nadlesní. U Václava Molla jsem našel 11 (nebo 13) dětí, pouze u odkazu výše bylo více jmen. Našel jsem pouze jedno úmrtí a to ještě ve 12 letech. Bydlel postupně po celé farnosti, takže hledání nic moc, i tu svatbu jsem našel šťastnou náhodou jen díky tomu, že Janíkovi už v rodě mám a zkusil jsem hledat v oblasti Starče. Čili vůbec nevím, jestli některý z těch odkazů vůbec pomůže :-)
 
SAGITARIUS  
Pří odesílání dej v levém dolním rohu tu volbu na "Text"
Děkuju za trojčata.
V tom zápisu mě zaujala ještě jedna věc, která se jinde moc nevidí: Otec byl "třetiňák", matka byla dcerou "půltřetiňáka". Je v tom krásně vidět systém dělení gruntů. V Čechách se setkáváme maximálně s půlníkem nebo čtvrtníkem, tady v dělení jdou dál.