Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Dobrovský tomu říká dvořiště.
Vypadá to jako vlastník nějakého druh nemovitosti, ale našel jsem jen německý popis.
PavelM. Haná, Luhačovické zálesí 
Dobrý den, co prosím znamená označení Hoffstätler? Toto označení nacházím sem tam vedle čtvrláníků, půlláníků atd. Děkuji.
 
MZK prodloužila přístup do MyHeritage do konce roku 2019, zde
stoural Dějiny nejsou mrtvou historií  Stránky klanu Šemíků
Sraz rodopisců - Vysočina
Mohlo by někoho zajímat. Rodopisecký sraz na Vysočině, tentokrát v Havlíčkově Brodě. Termín 5.1. ve 12h, místo - U Kroupů nedaleko nádraží. Přijďte si popovídat o předcích, pátrání, zásecích a dalších tématech spojených s genealogií - a navíc s lidmi, které tohle téma víc než jen zajímá.
 
falesnej  
aspoň já jsem si to tedy ujasnil :-)
Děkuju, že na mě pamatujete s trojčaty - ale tohle ani jednou trojčata nejsou, to je složené jméno jednoho dítěte. Kdyby už nic jiného, tak trojčata by měla víc kmotrů a ten zápis by prostě vypadal graficky jinak.
falesnej  
děkuju
falesnej  
možná trojčata?
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/6735/?strana=30 vpravo první zápis, otec Lorenc Janík, myslivec (rok 1747, Čechočovice) Tady bych se přikláněl k tomu, že je to jen jedna dcera - Marie Tereza Apolena http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/7785/?strana=64 vpravo, otec Václav Moll (také myslivec, později dokonce nadlesní) matka Pavlína (Janíková), Sedlatice tady jsou jména oddělena čárkou takže trojčata? Vážně nevím, jestli to je jedna dcera nebo tři. Víceméně u obou odkazů. U Lorence jsem zatím našel 2 dcery (Marie Tereza Apolonie a Marie Tereza) a zatím žádné úmrtí jeho dětí. Apolonie je určitě Pavlína Mollová, našel jsem svatbu, dál u některých dětí je psaná jako Polexina, někde jako Pavlína. Janíkovi i Mollovi byli myslivci/hajní, Mollovi psaní později jako nadlesní. U Václava Molla jsem našel 11 (nebo 13) dětí, pouze u odkazu výše bylo více jmen. Našel jsem pouze jedno úmrtí a to ještě ve 12 letech. Bydlel postupně po celé farnosti, takže hledání nic moc, i tu svatbu jsem našel šťastnou náhodou jen díky tomu, že Janíkovi už v rodě mám a zkusil jsem hledat v oblasti Starče. Čili vůbec nevím, jestli některý z těch odkazů vůbec pomůže :-)
 
SAGITARIUS  
Pří odesílání dej v levém dolním rohu tu volbu na "Text"
Děkuju za trojčata.
V tom zápisu mě zaujala ještě jedna věc, která se jinde moc nevidí: Otec byl "třetiňák", matka byla dcerou "půltřetiňáka". Je v tom krásně vidět systém dělení gruntů. V Čechách se setkáváme maximálně s půlníkem nebo čtvrtníkem, tady v dělení jdou dál.
honyk Východní Čechy 
Chvíli jsem prověřoval, jestli Tošovski z Makedonie nemá nějakou teoretickou vazbu na našince. Nejspíš ne, příjmení vyšlo patrně z tamního křestního slova. Ale s těmi příjmeními tam je to pěkný guláš. A obdobně i v Bulharsku https://en.wikipedia.org/wiki/Bulgarian_name. Fixní příjmení je vlastně novodobý vynález. Ještě nedávno bylo příjmení plovoucí, odvozené od otcova jména. Tamním genealogům tedy opravdu nezávidím.
 
honyk Východní Čechy 
Zajímavý přehled variant vašeho příjmení a kde po světě se nacházejí.
 
bradhal Ať Vám koně jdou... 
Trojčata chuďátka z Boršic u Blatnice 1869 - 11338 134/244
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/9489/?strana=134
 
Děkuju, Radku, uloženo.
ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
Trojčata Pospíšilíkovy z Roštění z r. 1811:
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/8946/?strana=51
Přeji všem pohodové prožití vánočních svátků a pevné zdraví v novém roce.
 
Trojčata z Příbrami: http://ebadatelna.soapraha.cz/d/9967/256
 
GeneralHalsey  
No taky to mohlo být občas tak, že část vsi patřila jednomu panství a jedné farnosti a druhá byla v jiném panství a jiné farnosti, s tím už jsem se setkal. Tam pak hledat je trochu jiná náročnost.
A ještě když je farář lajdák (?) a zapisuje sotva polovinu úmrtí. :-(