Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

monoptalmos Praha, Vysočina 
ale tam žádné matriky k volnému prohlížení nejsou, nebo nevím jak prohlížeč obsluhovat
monoptalmos Praha, Vysočina 
SOA Liberec - vyhledávání matrik
Dobrý večer. Vyhledávač mě už několik dní nechodí. Nevíte někdo co se děje. Nedošlo ke změně ve vyhledávání. Tento odkaz, který jsem používal přestal chodit - http://vademecum.soalitomerice.cz/vademecum/permalink?xid=c2724c7c6a5e07f39b14a1beeb630f95 děkuji
 
omnibot Ostrov sám pro sebe 
To tam mam. Divné :/
Mně to funguje i na sourozence předků a jejich manžele.. Musí se tam nastavit Generace: Zobrazit všechny generace
omnibot Ostrov sám pro sebe 
Pokud se bavime o "Print charts and book" -> "All in one", tak i kdyz dam "All generations", tak tam proste nejsou vsichni. I kdyz jsem nastavil jako "centrum" grafu meho otce, aby to dosahlo dal do historie, tak napriklad sourozenci me prababicky tam nejsou.
Co Diagram "Vše v jednom"?
omnibot Ostrov sám pro sebe 
No, mám problém možná podobný jako Peters, nevím. Po letech jsem se vrátil k hrabání se v rodinném stromě (osoba, která mě při prvním pokusu svou vzteklou reakcí znechutila už tady není) - před lety jsem to dělal na Geni.com (bylo to jen pár desítek osob), které mi přijde, že se nevyvíjí a rozhraní (HTML) působilo dost pomalu, tak jsem to přesunul na Myheritage. So far so good. Ovšem začínám být dost říčný z toho, že netuším, jak zobrazit/vytisknout celý strom. Včetně všech bratrů/sester, druhých manželů bez dětí a podobně. Když dělám exporty, vždy se mi vytiskne jen omezený počet lidí. Že to nevidím při práci na webu sem si už teda zvyknul, ale taky mě to sere, že musím furt překlikávat.

Mám se na to vykašlat a odvlšat nějak jinam, dokud tam toho nemám stovky/tisíce? Nebo dělám jen něco špatně? Help!
 
Ve FTB jsem nepřišel na to, jak smazat celou větev.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Nemůžeš to udělat naopak v tom Tree Builderu? V duplikátu celého rodokmenu umazávat ty celé větve co nechteš? (ale jestli to jde nevím, já Tree Builder nepoužívám, protože on moc dobře nedává synchronizace z dvou desktopů)
Mám na MyHeritage rozsáhlý strom, z něhož bych chtěl část oddělit do samostatného stromu. Můžu tu osobu odpojit a v Family Tree Builderu exportovat GEDCOM pro všechny předky i potomky, ale v tomhle GEDCOMu mi chybějí sourozenci předků, jejich manželek, dětí atd, tam je skutečně jen holý strom. Asi na to bude potřeba nějaký nástroj třetí strany, který by uměl z kompletního GEDCOMu vyexportovat potřebnou část, nevím ale, jaký nástroj zvolit. A nakonec nevím, jak příslušnou část stromu z MyHeritage smazat jinak než jednu osobu po druhé, což při nějakých 200 nebo 1000 osobách je docela otrava.

Nemáte někdo tip, jak na to?
 
spic už jen wtf 
Abych přispěl troškou do mlýna, byl jsem tuhle na radnické hájovně. Informace o pobytu zde zmíněného mi na radosti nepřidala, jeho rodokmen neznám.
 
(Když už je tu o tom řeč: Ta nemanželská dcera má reálný základ nebo jde o nějaký bulvární výron?)
 
svejk Čechy 
JanaVi,geza,crs: Díky moc, jste profíci! Já jsem viděl zápisy o narození těch dvou dcer, ale nedokáži se zatím dostat k živým osobám, potomkům...a docela bych to potřeboval, příbuzní byli se Zápotockým v kontaktu, dávali si dárečky a tak...
 
Druhá dcera Jiřina měla dceru Hanu (Schleglovou) a jistě by se ještě něco dalo vytěžit.
Podle knihy Takoví nám vládli to byl syn starší dcery Marie Kaisrové. (též via google)
Nějaké info Vám za chvíli pošlu do vzkazníku.
Zas tak úplně nemlčí. Tady se na str. 730 zmiňuje vnuk Jiří.

http://pages.pedf.cuni.cz/pedagogika/?attachment_id=7149&edmc=7149
před pár dny jsem při hledání svatby své prababičky náhodou našla svatbu Antonína Zápotockého http://ebadatelna.soapraha.cz/d/10651/17 Matriky narozených okresního úřadu Kladno jsou přístupné až do roku 1916, tam by případní potomci mohli být zapsaní. Ale nic dalšího už se tam asi nedozvíte.
svejk Čechy 
Pěkný den vespolek. Prosím, netušíte, zdali měl Antonín Zápotocký potomky a kde žijí? Vím, že měl dvě dcery, ale mám pocit, že jedna zemřela bezdětná. Pak měl tedy ještě třetí, nemanželskou dceru...Google mlčí.