Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Můj oblíbený Sterzinger říká: stráně, úbočí či svahy.
První vojenské mapování - němčina
Chci se zeptat němčinářů, resp. staroněmčinářů, co znamená slovo Lehnen v obratu: "Die Lehnen des Berges gegen der Mühl sind bewaldet." Něco na kopcích proti mlýnu je zalesněno, ale co?
 
Protože neexistuje?
To nevím, ale zkuste se zeptat tam. Já se zrovna ptal na něco k jiné publikaci a odpověděli obratem.
spic už jen wtf 
Díky, nevíte, proč tam není kraj Prácheňský?
Možná objevuji objevené, ale teď jsem náhodou narazil na to, že NACR nabízí zdarma ke stažení Soupisy poddaných podle víry. Takže kdo by ještě neměl...

https://www.nacr.cz/publikace/e-knihy/
 
Já to vidím tak, že to není "laskavost" MZK, ale přístup máte přes DB EBSCO, takže ze všech vědeckých a univerzitních knihoven. Vyzkoušeno ale nemám, protože v "mojí" SVK jsou momentálně/dočasně EIZ nefunkční.
Omlouvám se, vůbec mi nedošlo, že jsem byla přihlášená na MZK (mám tam registraci už dlouho).
To kvůli nějakému dočasnému online přístupu musím najezdit přes 700km? Hmm, tak nic :)
 
Já mohu potvrdit, že odkaz funguje (děkuji za upozornění). Mám průkazku do MZK - s tímto přihlášením jsem se dostal na požadované stránky správně.
O ověřovacím dopise poštou jsem se nikde nedočetl, ale píší tu o dokončení registrace do 14 dnů osobně v knihovně s občankou. Bohužel Brno mám trochu z ruky.
Já ne a asi nebudu, ale ten registrační formulář je předregistrační. Předpokládám, že aktivaci si provedete až vám přijde ověřovací dopis poštou, což by mohlo týden trvat. Ale třeba je všechno jinak a jen vařím z vody.
Pro přístup na MZK jsem se zaregistroval, ale zřejmě to nestačí.
Já hlavně po kliknutí nevidím odkaz "MyHeritage Library Edition". Předpokládám, že je býti nutno být registrován na web MZK a tam se nejprve přihlásit. Co je dál nevím.
Tak jsem to vyzkoušel a skončil jsem na chybě "We are unable to validate your login credentials." Byl jste někdo úspěšnější?
To je strašně individuální, před lety jsem získával údaje i po e-mailu. Záleží na ochotě dané matrikářky, teoreticky by to problém být neměl, navíc jde o údaj, co už je po stoleté lhůtě.
bradhal Ať Vám koně jdou... 
Už mě tam příjemně překvapili tehdejší matrikáři, často dopisovali do knih narození, koho si dotyčný kdy vzal i třeba kdy umřel, pokud to spadalo pod stejnou matriku. V tomto případě ale nic. Zkusím zavolat na matriku, snad mi to řeknou i po telefonu (nebo budu muset najít čas, kdy těch 100 km dojet na výlet).

Jsou vůbec matrikáři ochotní sdělit údaje po telefonu? Nebo musí být návštěva a žádost s kolkem?
Nejrozumnější cesta se mi jeví přes narození toho zemřelého syna. Najděte si, na kterém úřadě to leží a zavolejte nebo napište. V roce 1911 se už běžně v matrikách narozených (alespoň tady u nás) psalo kde a kdy se narodil otec a matka a kdy a kde byla svatba.
To, že je fond nezpracovaný, nemusí nutně znamenat, že je jako celek nepřístupný.