Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

To nevím, ale zkuste se zeptat tam. Já se zrovna ptal na něco k jiné publikaci a odpověděli obratem.
spic už jen wtf 
Díky, nevíte, proč tam není kraj Prácheňský?
Možná objevuji objevené, ale teď jsem náhodou narazil na to, že NACR nabízí zdarma ke stažení Soupisy poddaných podle víry. Takže kdo by ještě neměl...

https://www.nacr.cz/publikace/e-knihy/
 
Já to vidím tak, že to není "laskavost" MZK, ale přístup máte přes DB EBSCO, takže ze všech vědeckých a univerzitních knihoven. Vyzkoušeno ale nemám, protože v "mojí" SVK jsou momentálně/dočasně EIZ nefunkční.
Omlouvám se, vůbec mi nedošlo, že jsem byla přihlášená na MZK (mám tam registraci už dlouho).
To kvůli nějakému dočasnému online přístupu musím najezdit přes 700km? Hmm, tak nic :)
 
Já mohu potvrdit, že odkaz funguje (děkuji za upozornění). Mám průkazku do MZK - s tímto přihlášením jsem se dostal na požadované stránky správně.
O ověřovacím dopise poštou jsem se nikde nedočetl, ale píší tu o dokončení registrace do 14 dnů osobně v knihovně s občankou. Bohužel Brno mám trochu z ruky.
Já ne a asi nebudu, ale ten registrační formulář je předregistrační. Předpokládám, že aktivaci si provedete až vám přijde ověřovací dopis poštou, což by mohlo týden trvat. Ale třeba je všechno jinak a jen vařím z vody.
Pro přístup na MZK jsem se zaregistroval, ale zřejmě to nestačí.
Já hlavně po kliknutí nevidím odkaz "MyHeritage Library Edition". Předpokládám, že je býti nutno být registrován na web MZK a tam se nejprve přihlásit. Co je dál nevím.
Tak jsem to vyzkoušel a skončil jsem na chybě "We are unable to validate your login credentials." Byl jste někdo úspěšnější?
To je strašně individuální, před lety jsem získával údaje i po e-mailu. Záleží na ochotě dané matrikářky, teoreticky by to problém být neměl, navíc jde o údaj, co už je po stoleté lhůtě.
bradhal Ať Vám koně jdou... 
Už mě tam příjemně překvapili tehdejší matrikáři, často dopisovali do knih narození, koho si dotyčný kdy vzal i třeba kdy umřel, pokud to spadalo pod stejnou matriku. V tomto případě ale nic. Zkusím zavolat na matriku, snad mi to řeknou i po telefonu (nebo budu muset najít čas, kdy těch 100 km dojet na výlet).

Jsou vůbec matrikáři ochotní sdělit údaje po telefonu? Nebo musí být návštěva a žádost s kolkem?
Nejrozumnější cesta se mi jeví přes narození toho zemřelého syna. Najděte si, na kterém úřadě to leží a zavolejte nebo napište. V roce 1911 se už běžně v matrikách narozených (alespoň tady u nás) psalo kde a kdy se narodil otec a matka a kdy a kde byla svatba.
To, že je fond nezpracovaný, nemusí nutně znamenat, že je jako celek nepřístupný.
Perná u Brandýsa nad Orlicí
Tak si tak bádám v okolí Brandýsa n. O., konkrétně zkoumám jeden rod žijící v 18. st. na pile v Perné č.p. 5 a narazil jsem na několik otázek, na které už mi matriky nestačí. Ale narážím na svou neznalost dané oblasti, konkrétně toho, jaké archivní zdroje mohu pro daný případ využít. Co jsem se tak díval, tak archívy města i farního úřadu Brandýs n. O. jsou v SOkA Ústí ale nezpracované (takže nepřístupné?), nenašel jsem, že by oblast spadala do fondu nějakého velkostatku, takže mi zbývá asi jen doufat, že něco bude Zámrsku v pozemkových knihách okr. soudu Ústí nad Orlicí, který zas nemá digitalizovaný inventář. Mám to tak správně nebo vás napadá ještě něco o bych mohl využít?
 
MyHeritage - přístup v rámci týdne knihoven
Bližší informace na stránkách Moravské zemské knihovny, zde.
 
bradhal Ať Vám koně jdou... 
Františka po Vincenc (někde udáváno Čeněk) Gregor z Anna Lukašík.
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/4825/?strana=6
4. zápis, bez doplněného data úmrtí, protože to už byla na Vyškovci.

Hledám zápis její svatby a hlavně tedy data manžela, což byl Jan Jahoda, hajný světlovského panství (to mám potvrzeno i fotku), ale dál o něm nemůžu najít nic. Rodiče by měli být Josef a Anna, měl se narodit údajně na Lopeníku nebo i Vyškovci 04.11.1882, v domě 328 (někde jsem viděla i 7), ale k tomu se nemůžu nikde dopátrat. Našla jsem jen smrt jejich syna z roku 1912,
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/11020/?strana=52
jméno Jahoda je tam jasně napsané, takže to není, že by ho nějak přejmenovali z některého Janigy nebo Jurigy, kteří jsou tam běžní.
Matriky procházím po internetu po večerech, bývám dost unavená, možná jsem to přehlédla. Zas procházela jsem je opakovaně tam i zpět a to jméno tam běžné není. Možná tam taky odněkud přišel, ale netuším odkud.
Jiffy Moravia  web
"Já vážně nevím, co by mi mohlo pomoct."

Co takhle zkusit sčítáni lidu v době, kdy víte, kde sloužil a kde tedy bude zapsaný? Pokud u něj bude uvedená domovská obec, máte vyhráno.