Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

O ověřovacím dopise poštou jsem se nikde nedočetl, ale píší tu o dokončení registrace do 14 dnů osobně v knihovně s občankou. Bohužel Brno mám trochu z ruky.
Já ne a asi nebudu, ale ten registrační formulář je předregistrační. Předpokládám, že aktivaci si provedete až vám přijde ověřovací dopis poštou, což by mohlo týden trvat. Ale třeba je všechno jinak a jen vařím z vody.
Pro přístup na MZK jsem se zaregistroval, ale zřejmě to nestačí.
Já hlavně po kliknutí nevidím odkaz "MyHeritage Library Edition". Předpokládám, že je býti nutno být registrován na web MZK a tam se nejprve přihlásit. Co je dál nevím.
Tak jsem to vyzkoušel a skončil jsem na chybě "We are unable to validate your login credentials." Byl jste někdo úspěšnější?
To je strašně individuální, před lety jsem získával údaje i po e-mailu. Záleží na ochotě dané matrikářky, teoreticky by to problém být neměl, navíc jde o údaj, co už je po stoleté lhůtě.
bradhal Ať Vám koně jdou... 
Už mě tam příjemně překvapili tehdejší matrikáři, často dopisovali do knih narození, koho si dotyčný kdy vzal i třeba kdy umřel, pokud to spadalo pod stejnou matriku. V tomto případě ale nic. Zkusím zavolat na matriku, snad mi to řeknou i po telefonu (nebo budu muset najít čas, kdy těch 100 km dojet na výlet).

Jsou vůbec matrikáři ochotní sdělit údaje po telefonu? Nebo musí být návštěva a žádost s kolkem?
Nejrozumnější cesta se mi jeví přes narození toho zemřelého syna. Najděte si, na kterém úřadě to leží a zavolejte nebo napište. V roce 1911 se už běžně v matrikách narozených (alespoň tady u nás) psalo kde a kdy se narodil otec a matka a kdy a kde byla svatba.
To, že je fond nezpracovaný, nemusí nutně znamenat, že je jako celek nepřístupný.
Perná u Brandýsa nad Orlicí
Tak si tak bádám v okolí Brandýsa n. O., konkrétně zkoumám jeden rod žijící v 18. st. na pile v Perné č.p. 5 a narazil jsem na několik otázek, na které už mi matriky nestačí. Ale narážím na svou neznalost dané oblasti, konkrétně toho, jaké archivní zdroje mohu pro daný případ využít. Co jsem se tak díval, tak archívy města i farního úřadu Brandýs n. O. jsou v SOkA Ústí ale nezpracované (takže nepřístupné?), nenašel jsem, že by oblast spadala do fondu nějakého velkostatku, takže mi zbývá asi jen doufat, že něco bude Zámrsku v pozemkových knihách okr. soudu Ústí nad Orlicí, který zas nemá digitalizovaný inventář. Mám to tak správně nebo vás napadá ještě něco o bych mohl využít?
 
MyHeritage - přístup v rámci týdne knihoven
Bližší informace na stránkách Moravské zemské knihovny, zde.
 
bradhal Ať Vám koně jdou... 
Františka po Vincenc (někde udáváno Čeněk) Gregor z Anna Lukašík.
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/4825/?strana=6
4. zápis, bez doplněného data úmrtí, protože to už byla na Vyškovci.

Hledám zápis její svatby a hlavně tedy data manžela, což byl Jan Jahoda, hajný světlovského panství (to mám potvrzeno i fotku), ale dál o něm nemůžu najít nic. Rodiče by měli být Josef a Anna, měl se narodit údajně na Lopeníku nebo i Vyškovci 04.11.1882, v domě 328 (někde jsem viděla i 7), ale k tomu se nemůžu nikde dopátrat. Našla jsem jen smrt jejich syna z roku 1912,
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/11020/?strana=52
jméno Jahoda je tam jasně napsané, takže to není, že by ho nějak přejmenovali z některého Janigy nebo Jurigy, kteří jsou tam běžní.
Matriky procházím po internetu po večerech, bývám dost unavená, možná jsem to přehlédla. Zas procházela jsem je opakovaně tam i zpět a to jméno tam běžné není. Možná tam taky odněkud přišel, ale netuším odkud.
Jiffy Moravia  web
"Já vážně nevím, co by mi mohlo pomoct."

Co takhle zkusit sčítáni lidu v době, kdy víte, kde sloužil a kde tedy bude zapsaný? Pokud u něj bude uvedená domovská obec, máte vyhráno.
PavelM. Haná, Luhačovické zálesí 
bradhal - jak se jmenoval ženich a jak nevěsta z Velkého Ořechova. Je to oblast mých předků, třeba budete mít štěstí a něco o nich budu vědět...
 
ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
Řešil jsem stejný problém v podobné době a mysliveckou svatbu jsem našel až po mnoha letech, a nebyla tak daleko. Chce to dívat se na mapu a projít všechny farnosti v blízkém i vzdálenějším okolí. Samozřejmě může být kdekoli.
SANOV Střední Čechy 
Peters, Patronila
Díky za odkazy - obojí v konskripci i přihláškách jsem našel, dost měnili pobyt, hledám Annu - ta se narodila v r. 1826, většinou jde o čtvrti 4 a 2, tak hledám tam.
 
Cesta přes konskripce samozřejmě vede. V dalším pátrání se to chce zaměřit na často různá místa pobytu.
http://digi.nacr.cz/prihlasky2/index.php?action=link&ref=czarch:CZ-100000010:874&karton=708&folium=162
SANOV Střední Čechy 
Praha 1850
Prosím o radu, kde hledat narození Anny Vokounové. Zápis je z r. 1853, předpokládám, že se narodila v r. cca 1830. -----http://img24.cz/images/77705275943273615962.jpg
 
bradhal Ať Vám koně jdou... 
Tak to jsem v pekle. Nevěsta byla z Velkého Ořechova, tím velkým městem může být Uherský Brod, Uherské Hradiště, Zlín, cokoli. Bydleli pak na Vyškovci, ale v Hrozenkově jsem jejich svatbu taky nenašla. Ještě asi zkusím Bojkovice, když byl hajným světlovského panství.
Tato větev je jedna ze dvou, co mi tak chybí ke štěstí.