Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Cesta přes konskripce samozřejmě vede. V dalším pátrání se to chce zaměřit na často různá místa pobytu.
http://digi.nacr.cz/prihlasky2/index.php?action=link&ref=czarch:CZ-100000010:874&karton=708&folium=162
SANOV Střední Čechy 
Praha 1850
Prosím o radu, kde hledat narození Anny Vokounové. Zápis je z r. 1853, předpokládám, že se narodila v r. cca 1830. -----http://img24.cz/images/77705275943273615962.jpg
 
bradhal Ať Vám koně jdou... 
Tak to jsem v pekle. Nevěsta byla z Velkého Ořechova, tím velkým městem může být Uherský Brod, Uherské Hradiště, Zlín, cokoli. Bydleli pak na Vyškovci, ale v Hrozenkově jsem jejich svatbu taky nenašla. Ještě asi zkusím Bojkovice, když byl hajným světlovského panství.
Tato větev je jedna ze dvou, co mi tak chybí ke štěstí.
Dovolím si tu napsat jednu zajímavost... Jiří Jaša, rychtář v Rudíkově, zemřel 28.9.1764. Jeho vdova Anna se vdala 10.2.1765 za Jiřího Šoukala (s dispensem in 3 gradu afinitatis). Ale Anna pak ještě 4.6.1765 křtí svou dceru Annu, pohrobka po zemřelém manželovi.... Aby se kruh uzavřel, ta dcera si pak v roce 1784 bere synovce svého nevlastního otce (její bratr neteř nevlastního otce o rok dříve).

A to jsem si myslel, že mě v genealogii už nic nepřekvapí.
 
GeneralHalsey  
Svatba taky mohla být na některém z poutních míst v okolí, nebo ve větším městě, kde mohla navěsta být zaměstnaná (např. služka).
bradhal Ať Vám koně jdou... 
On to byl můj už prapra (babiččin dědeček). Určitě římský katolík. Měl ženu z jiné oblasti, u té jsem našla v příslušné matrice údaje o jejím narození i její další předky. Sňatek ale v její obci zapsaný není.
U něj mám jen správné číslo domu a nepotvrzené datum a místo narození z MyHeritage, ale bohužel tam je obecně spousta chyb. Snažím se ho tedy najít v matrikách, ale pořád nic. Našla jsem jen zápis o smrti jednoho jeho dítěte.
...a nebo taky mohli být bez vyznání nebo evangelíci. V civilních nebo evangelických matrikách jste hledal?
...a co sňatek babičky a dědečka?...ten máte? Pokud měli církevní sňatek, museli doložit rodné listy, pokud se nenarodili ve farnosti, kde byl sňatek. Pokud víte datum a místo sňatku, zapátral bych v příslušném okresním archivu. Pokud se archiválie farnosti dochovaly a jsou zpracované a dostupné , neměl by to být problém...teď teda mluvím o římskokatolické církvi. Jedná se o snubmí doklady.
bradhal Ať Vám koně jdou... 
Existuje nějaký seznam zaměstnanců v jednotlivých panstvích?

Nemůžu nikde najít pradědečka, vím jenom jméno a že byl hajným na Světlovském panství (Bojkovice) kolem roku 1900. To na sto pro. Jinak ale matriky z míst, kde by měl být narozen a kde prokazatelně žil, vůbec neobsahují takové příjmení. Nenašla jsem ani jeho sňatek, jenom záznam o úmrtí jednoho jeho dítěte, ale ani narození jiných. Já vážně nevím, co by mi mohlo pomoct.
 
Další info o Tošovských jsem vám napsala do vzkazníku.
honyk Východní Čechy 
Ten se narodil 12.4.1785 v Houdkovicích. Pak žil v krátce s první ženou v Česticích a nakonec zakotvil v Koldíně. Další detaily můžeme probrat přez vzkazník.
ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
Chce to program. A ZÁLOHOVAT.

Já používám starší verzi tohoto: https://www.ahnenblatt.de/
a dále k tomu různé texty ve wordu, excelu, fotografie ... atd.
Různí lidé ale mají různé preference.
Číslování jsem taky kdysi používal, ale ve chvíli, kdy máte větší počet osob a větší rozrody, tak se v tom ztratíte.

Zrovna jeden Jan Tošovský se mi ztratil, resp. nevím odkud přišel. Vím, že se oženil roku 1805 v Rašovicích (Týniště nad Orlicí) a zemřel v roce 1836 v Koldíně.
bradhal Ať Vám koně jdou... 
Další začátečnický dotaz.
Počet předků už narostl natolik, že mít poznámky k jednotlivcům na společném papírku nestačí. Říkám si, že bych je očíslovala a ty pomocné informace si skladovala bokem. Čísluje se náhodně nebo to má nějaká pravidla. Jakože se začíná vždy otcem matky v další generaci nebo tak něco. Díky.
 
PavelM. Haná, Luhačovické zálesí 
Co za dárek
Pamětní mince je super, kdyby nebyla v jednom exempláři, to asi ukrást nepujde... Jiffy: to big Y by byl dárek pro mě a ne pro to malé :D
 
Jiffy Moravia  web
Zaplať mu Big-Y. :-P
Pokud má být strýc fakt frajer, tak mu sežeňte tu pamětní minci ke 100 letům od vzniku čsl. koruny. ;-)
Vývod 5-6 generací. Užitek z toho bude mít celá famílie.
Šlo o příjmení Tošovský. Když už to zmiňuju, pokud na tohle příjmení kdokoliv někdy narazí, neváhejte se ozvat. Před rokem 1900 ho mám celkem dobře zmapované.