Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Možná jsem "objevil Ameriku" a tyto stránky všichni znáte. Ale nedávno jsem objevil http://mapire.eu/en/, kde je podařilo Rakušákům společně s Maďary zdigitalizovat např. staré mapy. Mě přijde úžasné vůbec první vojenské mapování z let 1763-1787, celého tehdejšího impéria (včetně rakouského nizozemí). Lze si to vyzoomovat až na detail rozmístění domů. Přijde mi to dobrá pomůcka cca 80 let před indikačními skicy. Ověřoval jsem si to na pár vesnicích a jakž takž to sedí (samozřejmě s přihlédnutím na dobu vzniku).
 
SANOV Střední Čechy 
Děkuji - Krucemburk je Kreuzberg ( Křížová ) ......
Ano, evang. matriky Krucemburku jsou v Zámrsku. A svatby mezi evangelíky a katolíky možné jsou.
SANOV Střední Čechy 
Děkuji, u té Sázavy jsem našel i tu Krupou. Ten Krucemurk tu není, asi pod Zámrskem ? Ještě se zeptám, zda bylo možná - cca okolo r. 1830 - oddání mezi katolíky a evangelíky ? Nemám s tím zkušenost.
a koukam, že se to tady zrovna řeší...
slovenske matriky
ahoj po dlouhe době. da se k matrikam slovenskeho puvodu dostat i jinak než přes familysearch? ten jejich system kdy obce se stejnym jmenem jsou dle nich jedno a totež a omezeni kdy kvuli jedne matrice neukažou cely film... tragedie.
 
V MZA by to mělo být v matrikách ČBCE Sázava, asi bych se podívala i do evangelických matrik Krucemburku.
Díky, jde mi to, to je ten starý program, co jsem kdysi používal a pak přestal fungovat, co se v tom mormoni začali vrtat. Jenom bych poznamenal, že to funguje jenom na Windows 7 a XP. Na Windows 8 to prostě nepoběží. U slovenských matrik je pak potřeba sledovat i číslo pod tím ID, na jakém snímku mikrofilmu ta matrika začíná a počíatt stranu 1 až od ní.
SANOV Střední Čechy 
Evangelické matriky
Prosím o informaci, zda jsou přístupné na netu matriky církve Českobratrské evangelicé z oblasti Havlíčkova Brodu - farní úřad Horní Krupá. Na SOA Zámrsk je pouze matrika N 1868 - 1904, u které je napsána poznámka : matriky od r. 1786 jsou v Moravském zemském archivuv Brně. Na Actapublika je seznam několika farností této církve, ale oblast H. Brodu tam není. Nemáte někdo zkušenost, pod jakou farností jsou matriky této oblasti uložené ? Nebo tam H. Brod ještě není ? Děkuji.
 
Děkuji, to vypadá docela slibně, i když potvrdit se to asi nepodaří.
ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
Psal mi jistý pan Miloslav Žampach, že Bartoloměj Rynda se narodil 4.8.1664 ve Zhoři. Tak dle domluvy informaci předávám.
Máte to zde: http://digi.ceskearchivy.cz/cs/5534/13
g.carpa Českokrumlovsko, Českobudějovicko, Třebo 
Děkuji. Bude to tak.
Jestli to čtu dobře, tak: Marie byla rozená Kamerejtová v Krasejovce ze živnosti
g.carpa Českokrumlovsko, Českobudějovicko, Třebo 
Prosím zdatnějšího čtenáře zda by mi nepomohl rozluštit odkud a "čí" byla babička Marie Šimkové (matka Voršily Kuchařové). http://digi.ceskearchivy.cz/cs/2195/28/2049/1464/100/0 Děkuji
 
Rinda - Rynda z panství Nadějkov
Nezkoumali jste někdo Rindy nebo Ryndy z panství Nadějkov?

Podařilo se mi zjistit, že pravděpodobně můj předek Bartoloměj Souček byl ve skutečnosti Bartoloměj Rinda, který přišel na opuštěný Součkovský grunt v Klokočově, dnes obec Vlksice, dříve panství Nadějkov, zhruba roku 1699. Nedaří se mi najít, odkud mohl přijít.

V Berní rule vidím sedláka Matěje Rindu v 5 km vzdálené Květuši nebo sedláka Václava Ryndu v 6 km vzdálené Zhoři, oboje panství Nadějkov.

Ve zpovědních seznamech vidím jen roku 1673 v Nosetíně (7 km daleko) Matouše Ryndu s matkou.

V matrikách zatím žádnou návaznost nevidím, spíše roztroušené výskyty Rindů/Ryndů v různých vsích.

Pozemkové knihy pro Nadějkov jsou až od roku 1780 a první zápis je z roku 1807:

Ačkoliv dle v roce 1748 obvzláštně vyhotovené písemnosti ten ve vsi Klokočově pod N. 1 ležící tak nazvaný Součkovský statek tehdejšímu hospodáři Janovi Rindovi tolik na cas živobytí proti tomu že on 50 ß (=kop grošu = 50 x 70 krejcaru = 3500 krejcaru ) neb 58 f 20 x položil, k užívání tak vydán byl, přecey by nynejší držitel Antonín Rinda jinak Souček s tímto statkem dle svojí vůle a libosti nakládati mohl, nynější milostivá vrchnost panství nadějkovského vysoce urozený pán pan Johann Tuskany z obzvláštní milosti uzavříti ráčil jemu Antonínovi Rindovi neb Součkovi tento statek se vším příslušenstvím a se všema k němu patřícíma pozemkama.

Bartoloměj Souček/Rinda byl otec v pozemkové knize zmíněného Jana Součka/Rindy a od roku 1699 měl pod příjmím Souček v Klokočově děti jako Souček, nicméně jedno dítě narozené v roce 1704 je zapsané jako Rinda. Bartoloměj zemřel v roce 1728 ve věku údajně 60 let, tedy narozen asi 1668. Matriky pro farnost Chyšky jsou ale až od roku 1673.

No a teď přemýšlím, jak najít Bartolomějovy předky, případné Bartolomějovy sourozence a jejich děti.

Nemáte někdo nějaký tip, co ještě zkusit?
 
Není problém, narovnám. Lze ale snadno narovnat v GIMPu, který je zdarma http://www.gimp.org. Přes zprávu posílám mail na mne.
monoptalmos Praha, Vysočina 
žádost o pomoc s obrázkem
Dokázal by prosím někdo narovnat obrázek? Je naskenován v polootevřené knize. Takový program na svém PC nemám. Omlouvám se za tento patrně sem nepatřící dotaz. Nabídku prosím do vzkazník. Všem děkuji.
 
Díky za tip! Bohužel jsem stále ještě nedokázal vypátrat ani rok a místo úmrtí dotyčného. (Pravděpodobně ale asi znám jeho poslední bydliště - to by mohlo pomoci, nicméně obávám se, že spisy civilních soudů nebudou mít krásné jmenné rejstříky, ale spíš budou vedené chronologicky...)
Budeme se těšit.
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Vidím to už jen na 18-24 měsíců.