Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
Dík, tak to jsem zatím v klidu :-)
stoural Dějiny nejsou mrtvou historií  Stránky klanu Šemíků
V Pelhřimově bylo na papíře, jestli se nemýlím toto... http://www.rodokmenpro.cz/
Hledal jsem ten "strop", ale nenašel. Vím, že jeden rodopisec má na FTB 30 tisíc členů "rodokmenu".
ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
Mimochodem, máte někdo zkušenost, jestli tyto genealogické programy mají nějaké velikostní limity ? Možná hloupá otázka, ale zajímá mě, zda existuje nějaký "strop", tj. např. to nedovolí zadat více než 10 tis. osob atd.
 
Já jsem se teď díval na můj rozrod ve FTB a většinou mi to vypisuje celé názvy měsíců u dat, jen u několika to bylo zkráceno, ale nevím proč.
ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
Já používám Ahnenblatt, a i když má své mouchy, jsem spokojený.
Zobrazuje se např. pouze datum svatby bez místa, jinak vše co požaduješ, kromě příčiny úmrtí. To bych tam osobně stejně nechtěl, jednak pohled takovou plachtu by byl dost morbidní, ale hlavně vím, že ty zapsané a skutečné příčiny se v 19.stol. mohou diametrálně lišit.
Stran Ahnenblattu je ale faktem, že používám 2 roky starou verzi 2.74, ty novější umí třeba něco navíc. Naposledy jsem zkoušel upgradovat na verzi 2.81 někdy v létě, rozhodně to nedoporučuji - udělalo to nějaký kiks se zmršením časových dat, takže jsem se vrátil k zazálohované starší verzi. Třeba to už v současné verzi 2.85 mají vychytané.
Mimochodem Ahnenblatt má i tu výhodu, že se automaticky zálohují poslední 4 verze databáze v posledních několika desítkách minut před posledním uložením. Což jsem už taky ocenil.

Ten rozrod v Pelhřimově byl tuším Hajného Mikovce, program nevím, snad Ancestry.
V GRAMPS jde všechno tohle nastavit při generování grafu. Názvy událostí je potřeba zadávat v angličtině, výstup je pak ve vybraném jazyce včetně češtiny. Teď se mi podařilo ve výstupu všechny požadované údaje zobrazit.
pentagun  
Já mám Ejema až svatbou v roce 1931 v Třebotově. Ale můj Zounek Vít syn po zesnulém Řehoři (Gregorius) Zounkovi z Buše se oženil 1738 s Annou Bejlkovou v Kuchaříku. Váš Jan má též za otce Řehoře (tedy to správně čtu jako Gregory Zounek z Přestavlk). Jedny Přestavlky jsou část Slap což je hned vedle Buše. Tak kdo ví jestli to nejsou bratři.
Díky, do těch Lipan se zrovna dívám a je fakt, že je jich tam okolo plno. Ale zatím žádný Matěj narozený okolo roku 1780 s otcem Martinem.
kozulena  
Já mám Ejemovy v Horních Mokropsech (ca 1730-60), Lipanech, Líšnici, okolo 1800-1820 se jeden z nich (Matias) přesunul do Točné a dál do Modřan.
Náš Zounek se dostal do Třebotova svatbou v r. 1825 přes Solopisky, a tam víme jen, že si Jan Zounek nevíme odkud vzal v roce 1725 Kateřinou Staňkovou (*1695) ze Solopisk.
pentagun  
Sestra mého pradědy si vzala Ejema, cestáře z Třebotova. Údajně si měli dve sestry vzít dva bratry od Ejemů ale druhou sestru sem zatim nenašel. Zounka z Třebotova mám také ale ten se tam pravděpodobně přiženil z Buše nebo Nových Dvorů.
Ona se tam připletla do odkazu asi čárka. http://ebgenealogy.weebly.com/
To nemá s genealogií nic společného, jen se na ni odvolává. Takovou vyprávněnku si může napsat kdokoli.
Pokud sem dáváte odkaz tak ho nijak neukončujte, tečka nebo čárka se k němu připojí a pak odkaz nikam
nevede.
Tihle Ejemové jsou z Třebotova a asi i okolí - Radotín, Lipany, Lipence... A Zounkové jsou také z Třebotova, čili vše panství Zbraslav, to je v rule Podbrdsko - ale v celém panství jsem nenarazil na žádné trochu podobné jméno.
Ne, já si myslím, že se nezbláznila, ona bude bl.á od narození ... :-)

Toto by opravdu zasloužilo psychiatra.
Asi tlak doby na nervovou soustavu. :-) Ne každý je odolný... Jak píše, je to skrze mariánské zjevení ze 14.května 2014......Jinak přeji šťastný nový rok 2015, úspěchy v badatelské činnosti a úspěšný boj s úřady. :-)
Řada jmen je v knižních přepisech k BR zpitvořená, na to je řada důkazů, o tom tu byla již řeč. Celá oblast ČR se nedochovala, části se dají rekonstruovat jen podle pozdějšího TK.
Z těch vašich jmen je mi povědomý Ejem - tuto rodinu znám z pakoměřického panství (Líbeznice a okolí na sever od Prahy), Zounkovi byli zase, jestli se nepletu, selským rodem na Českobrodsku - Tismise/Mrzky.
kostej007  
Když se genealogie vymkne kontrole
Tak nevím, co si o tomto mám myslet: http://ebgenealogy.weebly.com/, myslíte, že se paní jen zbláznila?