Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

MILAVS okolí Chrudimska + Litomyšle 
Čtyři hodiny pročítám matriční zápisy zemřelých jako na běžícím pásu. Vůbec se nepozastavuji nad osudy zapsaných lidí, na co taky vždyť je to normální, že lidé umírají. Když jsem včera při pročítání matriky zemřelých narazil na chalupu kde osm členů rodiny zemřelo v rozmezí pěti dnů, tak jsem skoprněl, prst mi sklouzl z myši a v tom mi najednou přišlo na mysl milion myšlenek. Během necelého týdne vymřou obyvatelé domu. Tak by mě zajímalo co se s domem dělo? Byl dán do péče příbuzným jestli nějací byli a nebo zůstal obci? Píše se rok 1864.
 
Opravdu důsledné skenování:

http://actapublica.eu/matriky/plzen/prohlizec/8367/?strana=175
A tohle byl snímek 233 matriky Dolní Žandov 29, než ji teď přeskenovali:
http://i50.tinypic.com/bhhsp0.jpg

:-)

 
u W vista a novějších je pro tyhle účely nejlepší funkce výstřižky (sniping tool).
 
Hned jsem to vyzkoušel - je to paráda.
Samotný odkaz na stránku není zcela spolehlivý. Párkrát se mi stalo, že můj odkaz později neplatil, správná stránka byla o 1 vyšší (zřejmě přidali chybějící list). Ale to zatím nebyl velký problém. Já uchovávám i potřebný výřez z požadované stránky (ALT+PrintScreen, zpracovaný v Malování).
nevadí, už si ukládám odkazy na stránky, myslím,že dnešní noc jen tak nepůjdu spát
V Actapublica nejdou stránky ukládat.
hurá, obec Čížovka, farnost Řitonice, matrika narozených 1839 - 1886 konečně na webu a mám pradědečka ... v ostatních větvích jsem už o 1-3 generace dál a tady mne to brzdilo.... poslední rok jsem se matrikám skorem nevěnovala, nebyl čas a navíc se zdálo, že už víc nenajdu, nevíte, jak si stránku z actapublica uložím?
 
ja si dělam takovy seznam všech podobnych chybek v dig matrikách a pak to posílám když se toho nasbírá víc, taky vždycky píšou, že se to snaží co nejrychleji napravit.
A ještě Pomezí a Polička.
V takovém případě píšu do archivu žádost, ať mi to přečtou nebo vyfotí ze správného úhlu. Zatím (jen jedna žádost) neodmítli.
SAGITARIUS  
Nevíte někdo, jaké jsou možnosti přístupu k archiváliím, které jsou už zdigitalizované?
Konkrétně mám v SOA Praha nalezený jeden záznam, u kterého je ovšem datum svatby částečně skryté ve stínu ohybu stránky. Z digikopie to nedostanu, jedině nahlédnout do originálu. Je nějaká šance na přístup?
 
Dobry den, pomohl by mi nekdo s prectenim mista narozeni dvojcat Ob? N.89, a otec je Mathias Hamik syn Bartolomeje Hamika z ? N.34, take nerozlustim odkud. dekuji moc za pomoc, zkousela jsem ruzne vaianty, ale nic se mi nepodarilo najit co by tomu odpovidalo od kud byly.
http://digi.ceskearchivy.cz/cs/2877/61
 
Díky za tip, je tam možno hledat i pouze podle místa, ze kterého pocházeli, i jsem tam několik jmen našel.
Zkoušel jste hledat tady: www.volksbund.de? Bohužel musíte znát alespoň příjmení.
Nevím jestli to zde již neproběhlo, ale na stránkách AHMP v soupisu pražských domovských příslušníků jsou vedeni i TGM a jeho syn Herbert. 61524 a 61525.
 
Nevíte někdo, jestli není někde ten seznam padlých a zraněných převeden do databáze s nezkomolenými jmény? Jak už jsem psal, nalezených 5 z 35 je hodně velká bída a přičítám to tomu, že na Krameriovi je v téměř každém jménu aspoň jedno písmeno zkomolené.

Existuje nějaký seznam padlých a pohřešovaných v 2. světové válce, konkrétně by tedy šlo o Němce ze Sudet?

Když vidím projekty jako jsou pobytové přihlášky pražského policejního ředitelství, kde je ze špatně čitelných rukou psaný podkladů vypsáno do databáze přes 2 milióny jmen s rokem narození, tak mi přijde, že zpracovat ty padlé by bylo mnohem jednodušší.

Stejně tak mi pořád vrtá hlavou, čím to, že Němci nemají žádnou databázi odsunutých Němců.
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Obávám se, že připojením odkazu by šlo o porušení autorskoprávní ochrany. Něco jiného je připojit informaci o literatuře (citaci). Za odkazy děkuji, znamenám si.
jiří freienschus (který koupil 17.3.1710 svobodný dvůr Stropnický) byl můj předek. Můžete mě prosím kontaktovat na osobním mailu? PH.
VAN Střední Čechy, Pardubice a okolí  
Rody s příjmením Vaniš Nedrahovice.
Pan August Sedláček zmiňuje Vaniše jako o významném rodě sedleckých měšťanů. Píše, že z tohoto rodu pochází kněz Václav Vaniš, který se narodil 13.6.1805 v Nedrahovicích. V Nedrahovicích bydlel šekýř Jan Vaniš vnuk Tomáše Vaniše šenkýře počepického, syn Jakuba Vaniše kostelníka narozeneho roku1617 v Počepicích. Šenkýř Jan Vaniš měl ale v Nedrahovicích pouze jediné dítě, dceru Alžbětu narozenou dne 28.8.1681. Další Vanišové v Nedrahovicích, jsou vedeni až v matrice 26.8.1772, kdy se narodil Jan Vaniš otci Václavovi. Díky projektu GaP, jsem našel potomka Jana Vaniše narozeného 26.8.1772, který ale nemůže být podle testů na DNA z rodu počepických, sedleckých ani ze skoupských Vanišů. Dále na č. 5 jsou střídavě vedeni Vanišové a Vallišové a se zápisy měli potíž i kněží. http://actapublica.eu/matriky/praha/prohlizec/6301/?strana=100 Mohl se pan Sedláček zmýlit a nebo se jedná o úplně jiného Vaniše?. A na závěr matriku vedl od roku 1807 kněz Josef Vaniš. http://actapublica.eu/matriky/praha/prohlizec/6301/?strana=101 http://actapublica.eu/matriky/praha/prohlizec/6301/?strana=103